Jump to content



How-To: Σταματήστε τα κολλήματα στο Youtube


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 months later...

ειναι καλυτερα να μπει στο router κατευθειαν?

πχ. σε mikrotik με routeros.

οι διευθυνσεις αυτες τις twc αλλαζουν συχνα?

αρα δηλαδη οι διευθυνσεις του πρωτου ποστ δεν ισχυουν? η πρεπει συνεχεια να προσθετουμε?

Έγινε επεξεργασία από freemannnn
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ασχετο, δεν ξερω αν αναφερθηκε πιο πανω αλλα ακουσατε τιποτα για "premium" users μεσα στο 14 ? Θα προτιμουσα να δινω στην google συμβολικα 5 ευρω το μηνα για να κανω buffer σαν ανθρωπος και να μην τρωω διαφημισεις καθε 2η φορα που παω να κανω reload το ΙΔΙΟ βιντεο.

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα κατεβάζω πρώτα με το ytd και τα βλέπω με την ησυχία μου. Και φουλ ποιότητα και μπρος - πίσω όσο θες και συνολικά λιγότερος χρόνος αφού δεν κάνεις ποτέ reload. Μετά τα σβήνω

Send from Onda V972 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Λαβράκι έβγαλε η ανάλυση του κώδικα της εφαρμογής για συσκευές Android Όλα δείχνουν ότι το YouTube σχεδιάζει μια συνδρομητική ad-free επιλογή για όσους έχουν βαρεθεί να βλέπουν διαφημίσεις στην αρχή των βίντεο.

Η αποκάλυψη έρχεται από τα «λαγωνικά» του Android Police, που ανέλυσαν τον κώδικα του application YouTube 5.3. για τις Android συσκευές. Τα ευρήματα του Android Police κάνουν λόγο για μια «Music Pass» λειτουργία που έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

- Playback χωρίς διακοπές για διαφημίσεις.

- Αναπαραγωγή μουσικής από βίντεο, ενώ χρησιμοποιούμε ταυτόχρονα άλλες εφαρμογές (αφορά mobile συσκευές).

- Αναπαραγωγή των βίντεο ακόμη και σε offline mode.

- Αναπαραγωγή λιστών από βίντεο ακόμη και σε offline mode.

Μέχρι να επισημοποιηθεί η ύπαρξη της εν λόγω συνδρομητικής επιλογής, δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε το κόστος της. Κάτι που πρέπει ακόμη να ξεκαθαριστεί είναι το αν θα ισχύει αποκλειστικά για τα μουσικά βίντεο ή για όλα τα βίντεο που υπάρχουν στο YouTube.

[APK Teardown] YouTube 5.3 Reveals Upcoming 'Music Pass' With Uninterrupted Music: Millions Of Songs With No Ads, Offline Playback, And Background Listening

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δε βρήκα άκρη με τα IP τελικά. Η όλη κατάσταση βελτιώθηκε ΤΡΑΓΙΚΑ όταν έβαλα το youtubecenter και απενεργοποίησα το Dash playback. Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει πλέον η επιλογή για 1080p και μία μικρή (360p νομίζω) αλλά στα 720p -που είναι και η πλειοψηφία των video που βλέπω - ΦΥΣΑΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Ενω εχω γρηγορο download (5+ mbps) με vdsl,

κάτι δεν πάει καλά στην πρόταση.

___

η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία βλέπω στον FF σε άσχετες στιγμές να σταματάει το vid και τέλος. Μόνο με refresh παίζει ξανά.

ξερει κανείς κάτι ή γίνεται και σε άλλους;

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε εμένα μερικές φορες .. ,γενικα είναι πλήρη αγανάκτηση το youtube ολη την ωρα σταματαει κολαει θέλει refresh :rant:..... μήπως εχει βρει κανένας καμια άκρη ;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.