Jump to content


How-To: Σταματήστε τα κολλήματα στο Youtube


Recommended Posts

Κάτι παίζει με τον firefox και το youtube οταν χρησιμοποιείς html5.Γενικά η μόνη λύση που βρήκα είναι να πας στο about:config και να κλείσεις το media.mediasource.enable .Με αυτό το "fix" χάνεις απ΄τα βίντεο όμως τις αναλύσεις 480p,1080p αλλά δεν σκαλώνουν τα βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ρε παιδες τι γινεται με you tube τωρα τελευταια...?

Σερνεται ολη την ωρα..σταματαει να φορτωνει κατι φορες εντελως.

Το 1080p ειναι ουσιαστικα πλεον a no go και λογο παναργου buffering αλλα και επειδη σε πολλα βιντεο καρασπαει.

 

Ελεος δλδ.

Παιζει να φταει και το html5?

Εχουμε καμια λυση για αυτα τα προβληματα?

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε αν θέλετε να πειραματιστείτε με τις ρυθμίσεις και το extension που λέγεται Youtube Center.

 

Ρυθμίζεις auto-play, default resolution, auto-buffering και άλλα. Εμένα μου φαίνεται πως δεν έχω κάποιο αντίστοιχο θέμα βέβαια, αλλά χρησιμοποιώ αυτό το extension.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα σε flash και αυξησα τον buffer.

Μπααα οχι μαν δεν ειδα διαφορες.

To 1080p σε ορισμενα βιντεο ακομα σερνεται για καποιο λογο(δεν μιλαω μονο για buffering θεματα αλλα και lag σα να παιζει με 10 frames.)

Mε 2 λεπτα googlarisma σε φορουμ υπαρχει πολυς κοσμος με προβληματα και λυση δεν υπαρχει για τους περισσοτερους τουλαχιστον.

Σε μερικους το προβλημα λυθηκε απενεργοποιώντας το hardware acceleration στον firefox.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Το είχα δοκιμάσει παλαιότερα και είχα δει διαφορά. Για κάποιο λόγο το είχα σβήσει, αλλά τον τελευταίο χρόνο -τουλάχιστον- δεν είχα πρόβλημα.

 

Τον τελευταίο μήνα, το auto του youtube με κατέβαζε και στα 240p για να καταφέρει να παίξει. Πριν έβλεπα και 1440p χωρίς πρόβλημα. Ταχύτητες download 1,5MB/s, από το ίδιο το youtube (flashgot addon).

 

Βάζοντας τον κανόνα ξανά, επανήλθα στα 1440p. Ευχαριστώ!

 

Hol @ 18Mbits~

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εχω ενα προβλημα κι εγω με το youtube εδω και λιγο καιρο, αργει να ξεκινησει. Δε μιλαω για buffering κατα τη διαρκεια του video αλλα μονο στην αρχη. Με το που ανοιγει η σελιδα του video μενει 10-15" μαυρο με την ενδειξη οτι φορτωνει. Το περιεργο ειναι οτι δεν εχω παρατηρησει το προβλημα οταν τα video ειναι σε αλλο site αλλα μονο στη σελιδα του youtube.

Link to comment
Share on other sites

Magic Actions for YouTube και από τα settings, αλλάζω σε λειτουργία νύχτας και μόνιμο 720p και html5. Δεν έχω πολλά μπιχλιμπίδια, π.χ. αύξηση έντασης με ροδέλα κλπ.. αλλά όπου κι αν το έχω συστήσει σαν λύση, με χιλιοευχαριστούν. Έχει κι επιλογές για buffering κλπ.. ή βολεύει πολύ το repeat που έχει.. Κόβει και τα annotations και διαφημίσεις νομίζω.. βασικά δεν έχω δει ποτέ, οπότε υποθέτω πως αυτό ευθύνεται :p

7b51015b0a5f40bea126c5ab5890042b.jpeg

 

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Από εχθές μεγάλο θέμα με το ΥΤ, δεν φορτώνουν τα βίντεο δεν ξέρω αν κάνουν κάποιες εργασίες απλα δεν φορτώνουν σε καμία αναλύσει.

Τταχύτητα έχω κανονικά 16mb .

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα ping youtube.com -n 20 να μας πεις τα στατιστικά.

Με άλλο browser δοκίμασες; Ρωτάω γιατί π.χ. ο τελευταίος chrome γυρνά τα πάντα σε html5 (όταν είναι εφικτό) και ίσως κάτι παίζει με το pc σου..

@Peter Parker

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Thanks,
Τελικά δεν ημουν μόνο εγώ το έψαξα λίγο και μιλήσαμε με 2-3 ακόμα τα ίδια θέματα είχαν, έστρωσε μόνο του.
Μιας και το έφερε η κουβέντα, ping κάνω μέσα από το config ?

Έγινε επεξεργασία από Peter Parker
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/6/2016 at 8:04 PM, Peter Parker said:

Μιας και το έφερε η κουβέντα, ping κάνω μέσα από το config ?

μέσα από το command prompt του DOS. Γράφεις cmd στην αναζήτηση κι ανοίγεις παράθυρο dos. Εκεί στη γραμμή εντολών δίνεις ping τη σελίδα που σε ενδιαφέρει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.