Jump to content



Wolfenstein: The New Order


Recommended Posts

Επίτηδες το κάνουν, σου λέει ποιοι μακακες θα κατεβάζουν από το θείο τόσα GB και ποιοι μακακες 2οι θα ανεβάζουν. Πέρα από τη πλάκα πιστεύω είναι από τα παιχνίδια που σκέφτομαι να τσιμπήσω σε κουτατη μορφή ,( 31 ευρώ και γλιτώνω και τόσα GB ) φαίνεται γαμάτο, και μ'αρέσει να καθαρίζω ναζί και γενικά ότι έχει θεματολογία τέτοια με παγκόσμιο πόλεμο μ'αρέσει.

8.5 νομίζω του έβαλε το ign

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχουμε και λεμε θα το χαρακτηριζα αρκετα καλο στο θεμα του story προσωπικα μου αρεσε πολυ !!δεν αναφερω αλλα για μη χαλασω αυτους που θα το ξεκινησουν τωρα !!

τα γραφικα βεβαια δε ειναι σε καμμια περιπτωση next gen θυμιζουν παλιοτερες εποχες

αλλα να πω την αληθεια δε με χαλασε και τοσο πολυ

επισης σε καμμια περιπτωση δεν αξιζε το παιχνιδι να ειναι κοντα 41 γιγα σε μεγεθος

τωρα το sli μου με τις 760 ειταν σπασμενο η μια καρτα δε δουλευει καθολου αλλα πιστευω θα διορθωδει αυτο με καποιο patch η με driver αλλα δε υπαρχει θεμα ολα τερμα και τρεχει πολυ σταθερα..60FPS καρφωτα, καθολου stuttering !!

να βαλω και μερικα σκρινακια

WolfNewOrder_x64_2014_05_20_22_58_29_179.jpg~original

WolfNewOrder_x64_2014_05_21_10_59_13_130.jpg~original

WolfNewOrder_x64_2014_05_21_11_23_21_407.jpg~original

WolfNewOrder_x64_2014_05_21_11_35_52_374.jpg~original

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3216]ultraex2005[/MENTION]

Μερικά tips για να ενισχύσετε την απόδοση - γραφικά:

edit wolfconfig.cfg με τα παρακάτω:

g_permaInfiniteAmmo "1"

g_permaGodMode "1"

vt_useCudaTranscode "1"

vt_pageImageSizeUniqueDiffuseOnly2 "8192"

vt_pageImageSizeUniqueDiffuseOnly "8192"

vt_pageImageSizeUnique "8192"

vt_uncompressedPhysicalImages "1"

r_fullscreenWindowed "1"

r_mode "21"

image_anisotropy "16"

image_useCompression "0"

vt_maxPPF "128"

vt_lodbias "-2"

Also to get good performance, i set Texture to Ultra (High), PPF to 64 ingame but to 128 in conifg, Shadows to 2048, SSR to Medium or High (in certain areas is intensive) DOF to Medium as it also is intensive and crap. Haze effect to off as it is very intensive and crap. Extra effects to off as the AA Filtering is forced through config. You can also force AA but r_multisamples 4-16. the perma lines are cheats.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3216]ultraex2005[/MENTION]

Πώς το κόβεις συγκριτικά με το RTCW άμα το είχες παίξει. Αξίζει full price?

BTW, πες μου ότι δε παίζεις σε 1680x1050 με 760sli.

1ον τι να σου πω εγω τωρα λεω καλυτερα να ρωτησεις καποιον ουδετερο εγω δηλωνω και πολυ faaaaaan !!!

2ον χαχαχαχα αναλογα την οθονη επειδη εχω 2 στημενες πανω καμμια φορα ξεχνιεμαι

και ναι σε samsung 1680Χ1050 επαιζα !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι πρωτότυπο...:

We learned from this that video cards with 2GB of VRAM are limited in the graphics options you can set for this game. The AMD Radeon R9 280X video card with 3GB of VRAM had the "Ultra" setting show up just fine and the video card ran just fine at "Ultra."

If the card has 2GB of VRAM, "High" settings will be playable down to a certain level of GPU, and we think it will be pretty far down the value tree. If you have a 3GB card you might find "Ultra" playable at 1080p.

http://hardocp.com/article/2014/05/21/wolfenstein_new_order_performance_review/1#.U30a2fl_suk

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι το πρωτοτυπο?

Ασε που ειναι και ηλιθια η λογικh αυτη.

Τι τους νοιαζει αν θελω να τα βαλω ολα ultra και ας παιζω με 1καρε το δευτερολεπτο?

Ολα ξεκλειδωτα και ας αφησουν τον κοσμακι να παιξουν με τα settings

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπες γιά το sli τι εννοείς;

Ότι το παιχνιδι δεν το υποστηρίζει ;

προς το παρον δε το υποστηριζει απο οτι βλεπω μεσα στο παιχνιδι ειναι στο 0% η 2η καρτα !!

τωρα αν φταιει ο driver η η μηχανη γραφικων δε το ξερω με καποιο πατσακι πιστευω να διορθωθει το θεμα

αλλα απο την αλλη και να μη αλλαξει κατι δε τρελενομαι κιολας το παιχνιδι τρεχει αψογα!!!

Link to comment
Share on other sites

επισης σε καμμια περιπτωση δεν αξιζε το παιχνιδι να ειναι κοντα 41 γιγα σε μεγεθος

τωρα το sli μου με τις 760 ειταν σπασμενο η μια καρτα δε δουλευει καθολου αλλα πιστευω θα διορθωδει αυτο με καποιο patch η με driver αλλα δε υπαρχει θεμα ολα τερμα και τρεχει πολυ σταθερα..60FPS καρφωτα, καθολου stuttering !!

....με 2gb καρτα γραφικων το παιχνιδι δεν παιζει με τερμα γραφικά!

Για να ενεργοποιηθούν τα ultra θελει 3gb και πανω!

Σε 1080p με τερμα γραφικα ρουφαει 2,55gb ram απο την VGA!

Link to comment
Share on other sites

παιδεσ μια βοηθεια αν ξερει κανεισ.εχω εγκαταστησει το wolfenstein ολα κανονικα αλλα οταν παει να ξεκινησει με πεταει στο δευτερολεπτο παλι πισω στο desktop.καμμια ιδεα τι μπορει να φταει?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ακουσει ακομα κανεναν με το ιδιο προβλημα και ετσι ειπα να ρωτησω . το pc μου δεν νομιζω να μην παιζει το συγκεκριμενο παιχνιδι.θελω να πιστευω οτι ειμαι στα ορια. ram 4gb,karta grafikwn me 1 giga kai i5.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.