Jump to content



Game of Thrones - Spoilers μέχρι τρέχον επεισόδιο


Recommended Posts

Spoiler

Η  Νταινέρυς  εκαψε ζωντανα χιλιαδες γυναικοπαιδα. Δεν υπαρχει καμια λογικη.

Απλα το εκαναν για να την σκοτωσει ο Τζον στο επομενο επεισοδιο.

Αυτη η μοδα της μεταλαξης χαρακτηρων (χωρις λογικη) χτυπησε τη σειρα

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Spoiler
Spoiler

 

Το σημερινό δεν μου άρεσε καθόλου.

 

Άσχετος ο θάνατος του Varys. Τι έγινε ρε παιδιά; Ο συγκεκριμένος χαρακτήρας μου μυριζόταν την πίπα να σκάει από μια σαιζόν πριν, και την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια, ξαφνικά έπαθε blackout και είπε να μείνει στο Dragonstone resort για λίγες μέρες ακόμα;

 

"I am the man who killed Jaimer Lannister" λέει ό άλλος. Καμιά σύνδεση με το παρελθόν. Μια ατάκα για να υπάρχει.

 

Το καλύτερο σχόλιο που είδα: " Samwell Tarly killed more than the whole Golden Company did...  Μάλλον τελείωσαν τα λεφτά για να γυρίσουν περισσότερα πλάνα μάχης.

 

Για την Dany τι να πούμε. Δεν αλλάζεις χαρακτήρα σε ένα, βαριά δύο επεισόδια.

 

Kαι πολλά ακόμα...

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Snips
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το γαντι με τα infinity stones να ειχε η Ντανι και θα την φωναζαμε Thanos.

 

Τελικα τοσο το Avengers, οσο και το GoT, πεσανε θυματα του hype που δημιουργησαν. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Snips said:
  Hide contents
  Hide contents

 

Το σημερινό δεν μου άρεσε καθόλου.

 

Άσχετος ο θάνατος του Varys. Τι έγινε ρε παιδιά; Ο συγκεκριμένος χαρακτήρας μου μυριζόταν την πίπα να σκάει από μια σαιζόν πριν, και την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια, ξαφνικά έπαθε blackout και είπε να μείνει στο Dragonstone resort για λίγες μέρες ακόμα;

 

"I am the man who killed Jaimer Lannister" λέει ό άλλος. Καμιά σύνδεση με το παρελθόν. Μια ατάκα για να υπάρχει.

 

Το καλύτερο σχόλιο που είδα: " Samwell Tarly killed more than the whole Golden Company did...  Μάλλον τελείωσαν τα λεφτά για να γυρίσουν περισσότερα πλάνα μάχης.

 

Για την Dany τι να πούμε. Δεν αλλάζεις χαρακτήρα σε ένα, βαριά δύο επεισόδια.

 

Kαι πολλά ακόμα...

 

 

 

Spoiler

o Varys προσπαθησε να βγάλει την dany απο την μέση (δηλητηρίαση) ωστε να δωσει το βασίλειο εκεί που πίστευε ότι ήταν το σωστό.
περίμενε λοιπόν να προχωρήσει το σχέδιο του...

Η Dany δεν άλλαξε σε 2 επεισόδια αλλά σε όλη την πορεία ακόμα και αν δεν θέλουμε να το δούμε...
(υπαρχουν στιγμές και σε προηγούμενους κύκλους που δείχνουν την μετάβαση...)

Απλά στα 2 επεισόδια εχουν γκρεμιστεί οι σταθερές της :
-τζόρα, μελισάντρε, 2ος δράκος dead,
-ο σύμβουλος από "λαθος" σε "λαθος",
-ο επόμενος προσπάθεια δολοφονίας της,
-σχεδόν οι μισοί dothraki και unsullied εφυγαν στην μάχη Και το
κυριώτερο για αυτή ο σύντροφος δεν ειναι πια μαζί της με το ίδιο τρόπο και έχει αυτά που εκείνη θέλει  (δημοφιλία και δικαίωμα στον θρόνο)

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Τα καλά memes τα προλάβατε, οπότε να πω και μια καλή κουβέντα, για να είμαι δίκαιος.

 

Μπορεί και το 5ο να ήταν σεναριακά απαράδεκτο, αλλά από φωτογραφία, σκηνοθεσία και μουσική ήταν το καλύτερο της φετινής σεζόν, με μεγάλη διαφορά. Το επόμενο το σκηνοθετούν οι Benioff & Weiss, οπότε ρισκάρω να μαντέψω ότι είδαμε το πιο όμορφο επεισόδιο της χρονιάς. Σχεδόν δεν του άξιζε η συνεχιζόμενη κατρακύλα στο Rotten Tomatoes. Σχεδόν... ?

 

niqs9natrzx21.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω Σάνσα. Τον Τζόν να παίρνει αγκαλιά την, πλέον, ψυχασθενή (έτσι θέλουν την την βγάλουν) Ντενέρης και να λέει για πρώτη φορά το "Ντρακάρις" και να τους ψήνει ο δράκος, σε μια μοναδική σκηνή αυτοκτονίας/αυτοθυσίας και η Σάνσα να βουτάει τον θρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Το κορίτσι μετανοεί πικρά για την τρέλα της, και την τρώνε οι τύψεις για τα αθώα θύματα !

Έτσι υποχωρεί από τη θέση της να τα έχει όλα μόνη της και μεγαλόπρεπα -αφού ζητήσει πικρά συγνώμη από το Γιαννιό- δέχεται τη συμβασιλεία, με το αγόρι σε θέση ισχύος και αυτήν να κοιτάει για μοναστήρι να ηρεμήσει και να βασιλεύει εξ' αποστάσεως ! 

Η κάνουνε τη κουτουράδα και βάζουν την κουλούρα και εξηγήσεων δοθέντων και μετάνοιας παρούσας, ζουν -όσοι απόμειναν-  καλά και εμείς καλύτερα !

Η Σάνσα αναλαμβάνει να προσέχει τους δύο βασιλιάδες μη κάνουμε καμιά στραβή ! ? 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, yanni said:

Εγώ βλέπω Σάνσα. Τον Τζόν να παίρνει αγκαλιά την, πλέον, ψυχασθενή (έτσι θέλουν την την βγάλουν) Ντενέρης και να λέει για πρώτη φορά το "Ντρακάρις" και να τους ψήνει ο δράκος, σε μια μοναδική σκηνή αυτοκτονίας/αυτοθυσίας και η Σάνσα να βουτάει τον θρόνο.

 

Εσύ πολύ Ρομέο και Ιουλιέτα διαβάζεις :p

---

Του σκίζει τα ράματα ο Euron και ο αλλος σηκώνεται και κόβει βόλτες. Ήμουν σίγουρος οτι δεν θα πεθάνει και θα πηδηχτώ από το παράθυρο.

Link to comment
Share on other sites

Αν οι ίδιοι που έχουν ψηφίσει τόσο χαμηλά τα επεισόδια αυτά τα έβλεπαν σερί μονοί τους στην σειρά χωρίς ενδιάμεσες αναμονές, ίντερνετ, σχόλια, θεωρίες κλπ θα έβαζαν άλλο βαθμό.

Ευτυχώς οι σειρές/ταινίες κλπ δεν είναι γράψε μας το σενάριο σου να στο γυρίσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.