Jump to content



TP-link WD-8970


Recommended Posts

περισσότερο μπερδέφτηκα, παρά κατατοπίστηκα...

ελαφρώς οfftopic ερώτηση... η εκμάθυνση του routeros είναι τόσο δύσκολη όσο φαίνεται από τα screenshots? i am gettin' too old for this shit...

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχως δεν ειναι το plug & play router που θα στησεις σε μιση ωριτσα. Απλα να εχεις στο μυαλο σου οτι θα χρειαστει να το στησεις μονο μια φορα και μετα απλα θα το ξεχασεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει αλλαξει και τιποτα ιδιαιτερα στο web interface του winbox. Δεν ειναι και πυρηνικη φυσικη αλλα θελει λιγο διαβασματακι αν το πιασεις στα χερια σου για πρωτη φορα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει αλλαξει και τιποτα ιδιαιτερα στο web interface του winbox. Δεν ειναι και πυρηνικη φυσικη αλλα θελει λιγο διαβασματακι αν το πιασεις στα χερια σου για πρωτη φορα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μιλάω για το web interface, όχι το winbox....

quickset.png

Sent from my Migato GT-N7105

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

τελικά το αγόρασα το w8970. αύριο θα πάω να το παραλάβω και ο θεός βοηθός.

εάν μου αρχίσει τίποτα τρελά το modem κομμάτι του, θα κρατήσω το wag200 σε bridge mode να συγχρονίζει και θα αφήσω το 8970 αποκλειστικά σαν router.

περισσότερες εντυπώσεις από δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά. Σε γενικές γραμμές δεν έχω προλάβει να το σκαλίσω, κλείδωσε στα 18000 kbps, η γραμμή πάει όπως πήγαινε, κανένα κόλλημα στα torrents, το ασύρματό του καλό φαίνεται, το gigabit κομμάτι του δεν το είδα καθόλου, γιατί τα πάντα είναι σε switch το οποίο συνδέεται επάνω στο 8970, όλα καλά.

τώρα πρέπει να αξιωθώ να δω πώς θα ρυθμίσω σε πρώτη φάση το qos ώστε να δώσω ελάχιστο priority στα torrent.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας, επειδή είμαι άσχετος και πήρα το w8970 πριν από δύο ημέρες, θα ήθελα να μου πείτε εάν γίνεται να συνδεθεί στις θύρες usb που έχει εξωτερικός δίσκος , και πως είναι δυνατόν να τον "δεί" άλλος υπολογιστής συνδεδεμμένος με powerline.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκεφτομαι να πάρω το συγκεκριμενο αλλά σκέφτομαι πολύ και το d- link 2770l

Εχει και το πλεονέκτημα του στυλ :woot:

εχει κανείς κάποια γνωμη σχετικά με αυτά τα 2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.