Jump to content



Πότε κάνατε τελευταία φορά format;


Από πότε έχετε να κάνετε format?  

254 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 1 month later...

Στο βασικό μου σύστημα το 2002, όταν αποφάσισα να πετάξω το MacOS9 partition και να έχω μόνο MacOSX. Αλλαγές hardware, HDs/SSDs, κτλ πολλές αλλά software μόνο μέσω cloning+upgrade.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω μια φορα τον χρονο , ειναι ιδανικη περιοδος ετσι εκανα εδω και πολλα χρονια. βεβαια τωρα που πλεον εχω SSD δεν ξερω ποτε θα κανω ξανα ....

Link to comment
Share on other sites

εγώ όχι μόνο έχω πάνω από 3 χρόνια να του κάνω φορμάτ, αλλά ακόμη έχω κανα χρόνο να ανοίξω τα updates για να κατεβεί ότι νέο έχει βγει. Όταν βρω λίγο χρόνο από την δουλειά (γιατί τον υπολογιστή τον χρησιμοποιώ ΚΑΙ για την δουλειά), θα του κάνω ένα ωραιότατο φορμάτ γιατί βλέπω ότι τον έχω φορτώσει και ψιλοκολάει, και επί της ευκαιρίας θα του περάσω και όλα τα updates.

Link to comment
Share on other sites

Σπάμε ρεκόρ!!

Τελευταία εγκατάσταση 8/2/2011 (windows7 home)!!! Δηλ. 3 χρόνια και 3 μήνες!! :look:

Βέβαια, μιας και το κομπούτερ χρησιμοποιείται για δουλειά, προσέχουμε ΠΟΛΥ τί βάζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εγω καταλαβα οτι οποιος εχει βάλει ssd ξεχασε τι παει να πει φορματ.

Οταν εκραζα για τους δεινόσαυρους τους μηχανικούς δίσκους που έπρεπε (και μπορούν φυσικά) να είχαν καταργηθει εδώ και χρονια,είχε υπάρξει άτομο εδώ στο φόρουμ που μου την είπε οτι ειμαι noobας μπροστά στην παλιοσυνη του...

Εμεις οι νεολαίοι τραβάμε ζορι τη σημερον ημερα ,που έλεγε και ο Πάνος Μιχαλοπουλος ...

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως αν προσεχεις τι εγκαθειστας στον HDD και κανεις μια ανασυγκροτηση που και που δεν χρειαζεται να κανεις φορματ καθε τοσο. Εγω που δε προσεχω και συνεχως βαζω/βγαζω παιχνιδια και αλλες εφαρμογες κανω καθε 1.5-2 χρονια.

Τελευταια φορα εκανα πριν 3 εβδομαδες που πηρα καινουρια καρτα γραφικων και εβαλα τα win 8.1, και η επομενη θα ειναι οταν αναβαθμισω σε ssd

Έγινε επεξεργασία από AMDakias
διευκρινιση
Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω μία φορά τον χρόνο θα κάνω σίγουρα στο λειτουργικό (ssd) τώρα στον WD(αποθήκη ) του έκανα προχθές ύστερα από 4 χρόνια λειτουργίας...

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Χθες φρεσκαρισμο ειναι :)

Το εκανα φορματ γιατι μου εμφανιζε οτι δεν ανταποκρινοταν η εξερευνηση των Windows οταν πηγαινα να κανω copy paste κατι στην επιφανεια εργασιας και οταν ανοιγα την προβολη φωτογραφιων των windows. Ευχομαι να φτιαστηκε το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.