Jump to content


[Κατάστημα] Παρουσίαση Sleeve-modding.com


Recommended Posts

Πάρα πολύ καλά τα sleeves!! Έκανα μια δοκιμαστική παραγγελία (λίγο μαύρο sleeve) και το παιδί μου έβαλε δείγμα από κάθε χρώμα!

Κλαίω τα χρήματα που έδωσα για MDPC, μιλάμε για καλύτερη ποιότητα σε ανθρώπινες τιμές. θένκ γκόντ για το TheLab team που μας ανοίγει τα μάτια.

Έγινε επεξεργασία από jkanaks
Link to comment
Share on other sites

Εγώ respect στον emil γιατί ενώ έβαλα 1η παραγγελία και αποστολή με ταχυδρομείο απλό, χωρίς έξτρα χρέωση με ρώτησε και μου έστειλε με λεωφορείο για να τα έχω ποιο σύντομα (Δευτέρα μάλλον) και όχι σε 10 μέρες απο ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

Αναφορά σου δίνει; Δε του είπες οτι είμαι τσιγκούνης και σκέφτομαι τα 4 ευρώ;

Πείρα για δείγμα και μπας και προχωρήσω καθόλου το project.

Ρε αγάπη δεν ανοίγεις υποκ/μα του Ελλάδα; χεχεχ

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ανέβηκε μόλις η νέα πρέσα στο Site

crimp tool-NEW EDITION

Την αναμένω εντός των ημερών. Αν και δεν θα έχει διαφορά απο αυτή που σας έδειξα καθώς είχα τα σαγόνια της νέας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

'Ηρθε μόλις και η νέα πρέσα. Πλέον έχω και το σώμα της νέας :D

Η συσκευασία είναι απλή και το μόνο που φαίνεται στο μπροστινό της μέρος είναι το εργαλείο και τρεις λέξεις, "Mechanical crimping tools". Στο πίσω μέρος δεν αναγράφεται κάτι.

IMG_8692.jpg?m=1373984548

Αφού άνοιξα τη συσκευασία έριξα και το πρώτο βλέφαρο απευθείας επάνω στο εργαλείο :upside:

IMG_8701.jpg?m=1373984559...IMG_8698.jpg?m=1373984553

Και μια πιο κοντινή στους σιαγόνες που θα κάνουν όλη τη δουλειά :rubik:

IMG_8729.jpg?m=1373984564...IMG_8732.jpg?m=1373984570

Και κάποιες λεπτομέρειες στα πέριξ :jump1:

IMG_8751.jpg?m=1373990070...IMG_8804.jpg?m=1373992274

IMG_8801.jpg?m=1373992267...IMG_8761.jpg?m=1373990075

IMG_8766.jpg?m=1373990082...IMG_8779.jpg?m=1373990086

Αποτελέσματα δε θα σας δείξω πολλά, παρά μόνο ένα σε ένα sata crimp. Πραγματικά είναι το ίδιο εργαλείο με αυτό που σας παρουσίασα, απλά πιο μουράτο. :happy2:

IMG_8739.jpg?m=1373990065

Αν έχετε κάποια απορία θα είμαι εδώ για να την λύσω, αν φυσικά ξέρω. Και επίσης αν θέλετε να σας παρουσιάσω κάποιο προϊόν από αυτά του καταστήματος, που δεν έχω κάνει ακόμα πυροβολάτε! Enjoy :jump1:

Link to comment
Share on other sites

Κοινώς η νέα πρέσσα δεν αξίζει σχετικά με την οικονομική διαφορά με το παλιότερο μοντέλο.

Μάλλον σχεδόν μία ώρα βίντεο πήγε τσάμπα :p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=hl83mgDecpI&]Sleeve Modding από την Karmen1983 - YouTube[/ame]

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] ποιο κοντινές ειναι οι φωτό απο αυτές του πρώτου post ή ειναι ιδέα μου?

Άλλαξες κάτι?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10170]swatoner[/MENTION] όπως λέω στο βίντεο ουσιαστικά κρατάω το νέο εργαλείο και κάνω τις δοκιμές, απλά με το σκελετό του παλιού (αναφέρω 2 φορές την αλλαγή των σιαγόνων) όπως επίσης και τα προβλήματα του παλιού εργαλείου.

[MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION] ναι είναι αρκετά πιο κοντινές. Δυστυχώς δεν είχα τη δυνατότητα macro φωτογράφισης όταν έγινε η παρουσίαση. Την απέκτησα πρόσφατα οπότε αυτά είναι τα πρώτα μου αποτελέσματα. :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σχεδόν μία ώρα βίντεο πήγε τσάμπα :p

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] ποιο κοντινές ειναι οι φωτό απο αυτές του πρώτου post ή ειναι ιδέα μου?

Άλλαξες κάτι?

Όχι και μια ώρα. 10 δευτερόλεπτα αναφέρεται στην αρχή του βίντεο για την νέα πρέσσα.

Συγνώμη αλλά είμαι χαζός και δε θυμάμαι ακριβώς όλο το βίντεο απέξω.

Ευχαριστώ για την διευκρύνηση πάντως Karmen.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά είμαι χαζός και δε θυμάμαι ακριβώς όλο το βίντεο απέξω.

Κάθε άλλο από αυτό, απλά πολλές φορές, έχουμε την τάση να προσπερνάμε κάποια πράγματα.

Αλλά και έστω και έτσι να είναι, το συμπέρασμα αδικαιολόγητο, πρώτον γιατί δεν υπάρχει αν θυμάμαι κάποια οικονομική διαφορά, και δεύτερον από που συνέκρινες την προηγούμενη πρέσα, με την νέα!

Μάκρο πρεσαρισμένου ακροδέκτη έχουμε μόνο από την νέα πρέσα, και είναι πάρα πολύ καλό πρεσάρισμα (όπως άλλωστε υποθέσαμε και για την "παλιά", αλλά με πιο λίγες λεπτομέρειες.)

Συνεπώς και με δεδομένο το ότι -αν θυμάμαι καλά- έχει ήδη ειπωθεί ότι η ειδοποιός διαφορά ανάμεσα στην παλιά και στην νέα είναι μόνο τα σαγόνια -που ήδη μας τα έχει δείξει η Αγάπη- νομίζω ότι τα λόγια είναι περιττά ............... :)

Link to comment
Share on other sites

Αγάπη αυτό που βλέπω εγώ , είναι ότι τώρα ΒΛΕΠΩ!!!

Καλά οι νέες φωτογραφικές δυνατότητες είναι άκρως αποκαλυπτικές, ιδιαίτερα στην λεπτομέρεια των σιαγόνων, όπου φαίνεται πόσο καλά είναι διαμορφωμένες οι διπλές πλάκες , για να πρεσάρουν η κάθε μια, το δικό της τμήμα του ακροδέκτη , ΣΩΣΤΑ!

Και αυτό που μου αρέσει πέρα από την διαμόρφωση τους , είναι ότι τα σημεία που θα καμπυλωθούν τα ελάσματα του ακροδέκτη, είναι καλά φινιρισμένα, και είναι πολύ λεία, για να διευκολύνουν την ολίσθηση του ελάσματος (αυτάκι βύσματος).

Αυτό σημαίνει , εύκολο και καλό πρεσάρισμα, και αν μπορώ να κρίνω από την υφή του μετάλλου των σιαγόνων, θα πρέπει να είναι από αρκετά σκληρό κράμα, πράγμα που εγγυάται ότι το πρεσάρισμα θα είναι σωστό και εύκολο , για πολλά χρόνια!

Μπράβο στον Έμιλ, που την ψάχνει αυτός και κερδίζουμε εμείς!!! :D

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

update

Heatshrink 4mm Pre-cut for heatshrink sleeving , thin wall with 3:1 ratio

Black - Pre-Cut Heatshrink tube 3:1 - 4mm dia - black

Green - Pre-Cut Heatshrink tube 3:1 - 4mm dia - green

Heatshrink 6mm Pre-cut with adhesive ; use in sleeving non-modular Power Supply ; keep better the sleeve on PVC –wires

Black - Heatshrink tube 6mm diam WITH ADHESIVE - black PC

Heatshrink 12 mm red Pre-cut, for red Sata-Data cable

Red - Pre-Cut Heatshrink tube 12mm diam - red 50p

Screw cap M4 white – the caps can be used also for M3 screws with plastic washers

Screw cap M4 white - set

noise blocker multiframe fan – at low prices

PC Components

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ανεμιστήρια μου φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα!

Αυτή η ενιαία κατασκευή των πτερυγίων με το περιμετρικό τμήμα που έχει και αεροδυναμική διαμόρφωση, μου δείχνει αρκετή μελέτη, και οπωσδήποτε θα καταλήγει σε πιο στιβαρή φτερωτή, με λιγότερους κραδασμούς και ταλαντώσεις!

Είναι πολύ πιθανό, να έχουν μεγάλη παροχή, με λίγο θόρυβο!

Αγάπη, παίζει να τα δούμε σε review? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.