Jump to content



Ερωτησεις Για Mechanical Keyboard


Justhavocman

Recommended Posts

αμα δεν το εχω πιασει στα χερια μου δεν μπορω να πω τιποτα για την ποιοτητα, νομιζω ο πιo καταλληλος για να σου απαντησει ειναι ο [MENTION=119]Samael[/MENTION] γιατι εχει και cm storm rapidfire (Costar OEM ) και qpad (iOne)

Προσωπικα οταν δοκιμασα quickfire pro και λιγο καιρο αργοτερα rapidfire στου [MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION] δεν καταλαβα και πολλα πραγματα, ο ιδιος ομως υποστηριζει οτι εχουν αρκετη διαφορα στην ποιοτητα.

Οπως και να'χει, χειροτερο απο το blackwidow που χρησιμοποιω καθε μερα δεν παιζει να ειναι :p

Ο Alex είναι μια κατηγορία απο μόνος του, μη δίνεις σημασία :p

Όσο αφορά το "δίλημμα" Costar Vs iOne, κάναμε μια κουβέντα χθες με τον άρρωστο aka Alexopus6.

Ναι μεν είναι ποιο ποιοτική η κατασκευή στης πλακέτας στα Costar αλλά για μένα είναι σα να συγκρίνεις 2 super car, και τα 2 καλά είναι.

Για να καταλάβεις διαφορά πρέπει να ξηλώσεις όλα τα caps και να δεις (αν σκαμπάζεις) τι κάναν.

Βέβαια ο άρρωστος λέει οτι τα iOne θα ζήσουν και λιγότερο, αυτό μένει να το δούμε.

Όποιος έχει όρεξη για διάβασμα: OEM Discussion (Originally iOne Discussion) - The Good And The Bad?

Bottom line, στα ίδια ή παρόμοια λεφτά πας σε Costar.

Αν η διαφορά ειναι 30-40+% ή αν δε βρίσκεις Costar πας σε iOne και ούτε που θα καταλάβεις διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου περναει εκτελωνισμό μιαw και ερχεται με EMS se 7-10 μέρες με δωρακι καθαρισμου του keyboard στην καταπληκτικη τιμη των 2.65 ευρώ έκαστο πληκτρολογιο...

Μην φοβασαι :p γιατι δεν εισαι στην τυχη :) , επιλογες υπάρχουν , όχι ελλαδα και σιγουρα οχι τοσο καλες ευρωπη απο αποψη Euro...

Καλο φαινεται αλλα πως καταλαβαινω τι switch εχει το καθενα?? :p Στο translate τα βγαζει λιγο περιεργα.. :p

Link to comment
Share on other sites

CHERRY SWITCHES Mechanical Keyboards:

Mechanical red axis = red switches > here all red Mechanical red axis

Tea mechanical axis= brown switches > here all brown ζ©ζ’°εΌιθ»Έ_ι»η«Άι΅η€_ι»η«Ά / ηΌι‘ / ι΅ιΌ*_AGγOn-Line StoreγζΉθ£θ»εη·δΈθ³Όη©ηΆ²

Mechanical black shaft = black switches >here all black ζ©ζ’°εΌι»θ»Έ_ι»η«Άι΅η€_ι»η«Ά / ηΌι‘ / ι΅ιΌ*_AGγOn-Line StoreγζΉθ£θ»εη·δΈθ³Όη©ηΆ²

Mechanical ML axis / white shaft = λευκα switches , here all white >ζ©ζ’°εΌMLθ»Έ / η½θ»Έ_ι»η«Άι΅η€_ι»η«Ά / ηΌι‘ / ι΅ιΌ*_AGγOn-Line StoreγζΉθ£θ»εη·δΈθ³Όη©ηΆ²

Αυτο που θα πρεπει να προσεξεις εναι να ειναι στα αγγλικα εκτος και αν δεν σε χαλανε τα κινεζικα που ειναι εκθετικα σε σχεση με τα αγγλικα γραμματα.

Για πιο ευκολη και καλυτερη μεταφραση βαλε google chrome και Translate addon .

piece of cake.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ των μαυρων και των μπλε θα σου ελεγα υπαρχουν και αλλα χρωματα = άλλοι διακόπτες.

Τα μπλε, κλικ κλακ κλοκ , ειναι NOISY SWITCHES , γι αυτο καλό θα ηταν να δανειστεις μια δυο μερες all day long το keyboard του φιλου σου και να δοκιμασεις τις ακουστικο-τυπογραφικες αντοχές σου.

θα σου έλεγα να πας σε κόκκινα η σε μεταχειρισμενα καφε (θα φερνουν σε κοκκινα με βαρια χρηση) και ισως αν μπορουσες να βρεις τα σπανια chery-berry ( pink ) απο κινα.

Καλες αγορες, παντως αν σε προβληματιζει διαθεσιμοτητα δες και αρμυγκρουπ.ταιβαν -κλικ me > AG -ειχa περασει απο εκει σε ενα επαγγελματικο ταξιδι , τα παιδια ειναι τεφαρικια και ζητας αν θες πριν το checkout να σου επαναπροσδιορισουν τα μεταφορικα.

ολα τα διαθεσιμα μηχανικα προς αποστοληεεζε°_AGγOn-Line StoreγζΉθ£θ»εη·δΈθ³Όη©ηΆ²

Βαλε chrome μεταφραση και καλες αγορες.

Προσοχη δεν εχω καμια σχεση με το μαγαζι ουτε ωφέλη , μονο σαν καταναλωτης και αγοραστης.

Φιλικα, Ιvris.

Στο επόμενο ταξίδι που θα κάνω TW θα το έχω στα υπόψιν αυτό το μαγαζί!! Και ήμουν εκεί πριν από ένα μήνα :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.