Jump to content



Ανταλλακτήριο καρτών Steam. Για περάστε!


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Επανέρχομαι με νεότερα:

Magicka:

[H] Lightning Element

[W] Earth Element

 

Insurgency:

[H] Fighter

[W] Όλες τις άλλες

 

Galactic Arms Race:

[H] Tolva Aphid

[W] Όλες τις άλλες, Autonomous Drone, Gerobe Annihilator, Delsota Starcrusher

 

XCOM: Enemy Unknown:

[H] Thin Man

[W] XCOM Assault, Chryssalid, Muton, XCOM Psi, XCOM Heavy

 

Minimum:

[H] Titan Ah Puch

[W] Titan Minimus Prime, Titan Omnicrusher, Titan Sumo Raiden, Titan Daimyo

 

Sleeping Dogs:

[H] South

[W] Loyalty, North, Nature, Blade, Power

 

Teleglitch: Die More Edition:

[H] Man no longer

[W] Nor man, nor machine, Armored Fury, Survival

 

Krater:

[H] One Gun to rule them all

[W] The Gerontocrat, Dr Cerebro, Mutants R Us, Freediggers, Medikus, Regulator

 

Batman: Arkham Asylum GOTY Edition:

[H] Intensive Treatment

[W] Quinzel, There Is No Crane, Botanist Isley

 

 

PMs/Trade offers ευπρόσδεκτα :)

Έγινε επεξεργασία από minast
Link to comment
Share on other sites

Warning: Wall of text. Μες στην εβδομάδα θα ξεφορτωθώ τις περισσότερες διπλές μάλλον (κόκκινο), οπότε απλά τις βάζω μήπως ενδιαφέρεται κανείς που δεν τον έχω πετύχει λόγω ιδιωτικής συλλογής (private inventory). Μάλλον θα συμπληρώσω αργότερα περισσότερες από εκείνες που μου λείπουν (πράσινο).

 

Terraria

  • Eye of Cthulhu (2)
  • Minishark (2)

Magicka

  • Fire Element

Gratuitous Space Battles

  • Order

Fortix

  • Black Dragon [2-for-1]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Ξέρω ότι είμαι λίγο off topic αλλά θέλω να κάνω 2-3 ερωτήσεις για τις κάρτες μιας και είμαι νέος σε αυτό το "είδος".

 

α) Υπάρχει κάποιο μοτίβο στο card drop? τι θέλω να πω. Ξεκίνησα να παίζω Tropico 4 και City in Motion 2. Στη πρώτη ώρα το πρώτο μου έβγαλε 4 κάρτες και το δεύτερο 3. Τώρα έχω παίξει σύνολο 4 ώρες το πρώτο και περίπου 3 το δεύτερο και δεν ξαναείδα κάρτα. Δεν θα ξαναπέσει καμία;

 

β) Τυπικά υπάρχει ένας αριθμός καρτών που "πέφτουν" από το παιχνίδι. Τις άλλες πως τις αποκτάτε οι παίχτες? Οκ ξέρω ότι εγώ θα τις πάρω από το Market, αυτό που ρωτάω είναι οι άλλοι πως τις πρωτοαπόκτησαν;

 

γ) Θεωρείτε ότι αξίζει να αποκτάμε όλο το σετ και να τα κάνουμε badge ή όχι;

 

δ) Τι είναι το booster pack creator; 

 

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Πολλές ερωτήσεις, κάποιες από τις οποίες απαντώνται γρήγορα και στο FAQ του Steam. Θα κάνω μια απόπειρα περιεκτικής απάντησης:

α. Κάθε παιχνίδι έχει δικό του ρυθμό που δίνει κάρτες. Μέσος όρος θα έλεγα ότι είναι περίπου 1 κάρτα / μισή ώρα. Όλα τα παιχνίδια δίνουν τις μισές κάρτες από όσες χρειάζεται το badge και μετά δεν ξαναδίνουν (στρογγλοποίηση προς τα επάνω - πχ για 5 κάρτες badge, θα πάρεις 3 κάρτες παίζοντας).

β. Εκτός από ότι είπαμε στο α, έχεις πιθανότητα να πάρεις booster packs, εφόσον έχεις ολοκληρώσει τις κάρτες που πέφτουν παίζοντας. Booster pack δημιουργείται κάθε φορά που κάποιος κάνει craft badge για το παιχνίδι, και οι πιθανότητες να το πάρεις εσύ είναι ανάλογες με το Steam level σου (ως προς το Steam level των υπολοίπων δικαιούχων).

3. Τα badges έχουν καθαρά κοσμητικό χαρακτήρα, δε χρησιμεύουν σε κάτι

4. Στις τελευταίες εκπτώσεις έδωσαν τη δυνατότητα να φτιάχνεις booster packs και με gems. Αυτό γίνεται με τον booster pack creator.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.