Jump to content



Προβλημα με Galaxy S4


leonidastra86

Recommended Posts

Κριμα δε λες τιποτα. Τουλαχιστον ομως λειτουργει και δε ξεμεινα απο κινητο. Απλα δε μπορω να χρησιμοποιησω τις εφαρμογες που κατεβαζω.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα δε λες τιποτα. Τουλαχιστον ομως λειτουργει και δε ξεμεινα απο κινητο. Απλα δε μπορω να χρησιμοποιησω τις εφαρμογες που κατεβαζω.

μέχρι να αποδιμήσει πλήρως στον κύριο ... δεν ξέρω 600€ κινητό ,περίμενα καλύτερο aftersale management. :whip:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω την εντύπωση ότι απλά δεν καταλαβαίνεις τι να κάνεις και το κινητό δεν έχει πρόβλημα. Έχεις μπερδευτεί απλά.

Δεν έχεις κάποιον γνωστό που να γνωρίζει από android να σε βοηθήσει; Όλο και κάποιος θα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

μέχρι να αποδιμήσει πλήρως στον κύριο ... δεν ξέρω 600€ κινητό ,περίμενα καλύτερο aftersale management. :whip:

Και η Λάμπο κάνει 200 χιλιάρικα, αλλά αν την τρακάρεις δεν θα στην φτιάξουν δωρεάν.

Ίσως θα έπρεπε να μπορείς να αγοράσεις μεικτή εγγύηση, όπως στα αυτοκινούμενα.

Link to comment
Share on other sites

+1 Η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου. Σωστός.
αυτο ειναι δικαιολογια εγω ειχα ενα κινητο που οχι μονο νερο του εριξα (μια σταγονα ) μεχρι και βυσσιναδα και το μονο που δεν του εκανα ηταν να το βαλω κατω να το πατησω και συνεχισε να λειτουργει. ειναι τελειος αχαρακτηριστο κατα την αποψη μου κινητο 600 ευρω να εχει αυτη τη συμπεριφωρα εστω και αν επεσε μια σταγονα.

Αν εκανε 50 ευρω οπως το δικο μου κινητο ναι να το καταλαβω το εχω χρησιμοποιησει και εγω στη βροχη και δεν επαθε τιποτα

Επισης εγω δε θα εδινα με τιποτα 600ε για κινητο εκτος αν ηταν αψογο απο ολες τις πλερες και το ειχα μια ζωη...

Έγινε επεξεργασία από Lord_mystery
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω την εντύπωση ότι απλά δεν καταλαβαίνεις τι να κάνεις και το κινητό δεν έχει πρόβλημα. Έχεις μπερδευτεί απλά.

Δεν έχεις κάποιον γνωστό που να γνωρίζει από android να σε βοηθήσει; Όλο και κάποιος θα υπάρχει.

Δυστυχως οχι.

Επισης καθως προειπα το κουμπι χαμηλωματος δε λειτουργει αλλα αυτο ηταν το πρωταρχικο προβλημα.

Απο κει ξεκινησε και δεν εμπαινε σε κανονικη λειτουργεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είναι λίγο εκτός θέματος, αλλά και εγώ είχα το "ίδιο" πρόβλημα με το κινητό μου. Εκτός εγγύησης προφανώς λόγο πτώσης στη θάλασσα και επαφή με αντηλιακό, η Samsung δεν συζητούσε καν για επισκευή έστω και με πληρωμή. Δεν μπορούσα να το ανοίξω καν λόγο ότι κανένα κουμπι δεν δούλευε. (το έκλεισα βγάζοντας την μπαταρία).Μετά απο μια βδομάδα το πήγα σε τεχνικό κινητών (επισκευή χωρίς αποστολή σε αντιπροσωπία) και το είχα έτοιμο σε 4 μέρες με 30 ευρώ + 20 ευρώ για καινούριο μικρόφωνο που είχε καεί λόγου αντηλιακού. Το κινητό δουλεύει ακόμα άψογα. Samsung Galaxy Y Duos.

Για να υπάρχει στην Ελλάδα τέτοιος τυπάς σίγουρα θα βρεις κάποιον στην Γερμανία αν ψάξεις. Η συμφωνία απλά που κάναμε πριν την επισκευή ήταν ότι δεν ευθύνεται αν το κάνει χειρότερα και ότι θα πληρωθεί ΜΟΝΟ αν φτιαχτεί το κινητό. Η τιμή για να το κάνει ήταν 30 ευρώ εργατικά + τιμή ανταλλακτικών. Το 30άρι εργατικών έγινε μετά απο παζάρι :rofl: (Ελλαδάρα ftw)

Link to comment
Share on other sites

Εχω σκοπο οταν παω Θεσσαλονικη να το παω σε μερικους τεχνικους. Αυτο ψαχνω και εγω.

Μενω στο Εσσεν,μια πολη με 600.000 κατοικους και εχω παει το κινητο σε ολους τους τεχνικους της πολης,ειτε το πιστευετε ειτε οχι. Ολοι ειπαν το ιδιο. Θα το στειλουν στην Σαμσουνγκ και εφοσον ειναι εκτος εγγυησης δε μπορουν να κανουν τιποτα.

Μακαρι να μπορεσω να το φτιαξω οχι με 30 ευρω ή 50 αλλα ακομα και με 100 και 150...

Link to comment
Share on other sites

Οταν ερθεις Ελλαδα με το καλο φερτο να στο ανοιξω και θα κοιτάξουμε να το κάνουμε. (Εισαι Θεσσαλονικη και ερχομαι 3 φορες καθε βδομάδα)

Λογικα λογω υγρασίας βραχυκυκλώνει το κουμπι του volume down και νομιζει το κινητό οτι το πατας συνέχεια εσυ.

Γνωμη μου ασε το κινητάκι οπως ειναι βγάλε την μπαταρια και με ενα καθάρισμα θα στρώσει και θα λειτουργεί μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Αντιο ζωη. Οταν με το καλο ερθεις ελλαδα στειλτο smartec. Σιγουρα θα σου δωσουν κοστος για αλλαγη πλακετας. Πιθανολογο στα 200. Δεν ξερω τι θα ισχυει με την εγγυηση μετα.

σεντ φρομ μαι GT-I9505 γιουζινκ ταπατοκ :)

Link to comment
Share on other sites

Αντιο ζωη. Οταν με το καλο ερθεις ελλαδα στειλτο smartec. Σιγουρα θα σου δωσουν κοστος για αλλαγη πλακετας. Πιθανολογο στα 200. Δεν ξερω τι θα ισχυει με την εγγυηση μετα.

σεντ φρομ μαι GT-I9505 γιουζινκ ταπατοκ :)

Θα του το κανω εγω ΤΖΑΜΠΑ αρκει να μην το έχει αλλο με μπαταρια.

Το πιο σιγουρο ειναι να εχει βραχυκυκλωμενο κουμπι το οποίο αλλαζει κιολας!

Ειτε ειναι επάνω σε flex είτε πανω στη πλακέτα κολλημένο.

Link to comment
Share on other sites

Θα του το κανω εγω ΤΖΑΜΠΑ αρκει να μην το έχει αλλο με μπαταρια.

Το πιο σιγουρο ειναι να εχει βραχυκυκλωμενο κουμπι το οποίο αλλαζει κιολας!

Ειτε ειναι επάνω σε flex είτε πανω στη πλακέτα κολλημένο.

Καντο εσυ και εχεις 50αρικο δωρο. Εξτρα τα υλικα οτι κοστισει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω τιποτα φιλε μου και να μην λεμε μεγαλες κουβεντες θα προσπαθησω τουλαχιστον (δουλευα σε service κινητης οπότε ξερω ολα τα βηματα απομακρυνσης υγρασιας-καθαρισμου του κινητού απο υγρασία) εύχομαι απλα απο το βραχυκυκλωμα να μην προχώρησε η ζημια στη πλακετα (που το κοβω χλωμο γιατι αμα ειχε προχωρήσει δεν θα άναβε τώρα ή θα είχε παρουσιάσει και άλλα)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.