Jump to content



Προβλημα με Galaxy S4


leonidastra86

Recommended Posts

Προς ενημέρωση όλων...πριν κανα 3βδόμαδο, μου έφερε φίλος μου το κινητό του αδερφού του LG E975 ( Optimus Pro νομίζω)

To κινητό δεν άνοιγε είπε, καθώς του είχε πέσει μέσα σε λεκάνη τουαλέτας που είχε άφθονη χλωρίνη...

Ανοίχτηκε και εσωτερικά υπήρχε και υγρό και στα στεγνά σημεία ίχνη οξείδωσης ( πάνω στα SMD πυκνωτάκια πρασινίλες).

Με μόνο όπλο το WD 40 και αξεσουάρ χαρτί κουζίνας και οδοντογλυφίδες καθαρίστηκε όλο εσωτερικά και περάστηκαν προσεκτικά όλα του τα τμήματα με WD40.

Το κινητό δούλεψε κανονικά και δουλεύει 100% σήμερα, με μόνο σφάλμα 2 μικρές γραμμές φωτεινότητας στο άνω δεξί τμήμα της οθόνης...

Αν είστε εκτός εγγύησης και πιάνουν τα χέρια σας, αξίζει να δοκιμάσετε...

Επίσης τα αυτοκόλλητα υγρασίας ενεργοποιούνται και με αυξημένη υγρασία στο χώρο, δεν είναι ανάγκη να μπεί νερό μέσα...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

pedia mia erotisi na kano exo walei ena xarti igo se samsung s4 kai doulevei kala to mono pou mou kanei einai otan ton klino kai pao na ton anikso kai pali mou zitai pali oles tis rithmisis apo tin arxi mipos kapios mporei na me voithisi sas efxaristo poli

1) γράφε ελληνικά

2) αφού δεν το έχεις με τα κρακ αγόρασε το

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση όλων...πριν κανα 3βδόμαδο, μου έφερε φίλος μου το κινητό του αδερφού του LG E975 ( Optimus Pro νομίζω)

To κινητό δεν άνοιγε είπε, καθώς του είχε πέσει μέσα σε λεκάνη τουαλέτας που είχε άφθονη χλωρίνη...

Ανοίχτηκε και εσωτερικά υπήρχε και υγρό και στα στεγνά σημεία ίχνη οξείδωσης ( πάνω στα SMD πυκνωτάκια πρασινίλες).

Με μόνο όπλο το WD 40 και αξεσουάρ χαρτί κουζίνας και οδοντογλυφίδες καθαρίστηκε όλο εσωτερικά και περάστηκαν προσεκτικά όλα του τα τμήματα με WD40.

Το κινητό δούλεψε κανονικά και δουλεύει 100% σήμερα, με μόνο σφάλμα 2 μικρές γραμμές φωτεινότητας στο άνω δεξί τμήμα της οθόνης...

Αν είστε εκτός εγγύησης και πιάνουν τα χέρια σας, αξίζει να δοκιμάσετε...

Επίσης τα αυτοκόλλητα υγρασίας ενεργοποιούνται και με αυξημένη υγρασία στο χώρο, δεν είναι ανάγκη να μπεί νερό μέσα...

 

Το αυτό με HTC κάτι του αφεντικού. Του έπεσε στη θάλασσα και έμεινε έτσι για περίπου 10 μέρες μέχρι να γυρίσει από διακοπές. Άνοιγμα, καλό καθάρισμα με οινόπνευμα και οδοντόβουρτσα, αλλαγή της μπαταρίας και δούλεψε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ανανεωσω λιγο το στορυ του κινητου μιας και εχει ζουμι ακομα η ιστορια.

 

Μετα απο αρκετες προσπαθειες του τεχνικου το κινητο αρχικα ηταν κλινικα νεκρο αλλα εν τελη λειτουργησε και μαλιστα κανονικα. Δουλευε και το κουμπι του χαμηλωματος και ολα κομπλε για μερικες ωρες. Εβαλα λοιπον ενα παιχνιδακι και νασου παλι το προβλημα.

Ξανα πισω στον τεχνικο το κινητο, ξανα στο ρευμα για ανανηψη και ξαναδουλεψε κανονικα για μερικες ωρες. 

Στη πορεια, και χωρις να εγκαταστησω εφαρμογες, παλι τα ιδια οποτε το παρατησα σε μια ακρη.

 

Συνοψη: εχω την εντυπωση οτι το προβλημα δεν ειχε να κανει με το hardware διοτι το κουμπι δε θα δουλευε καθολου. Λογικα κατι επαιζε με το software της συσκευης αλλα οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ η σαμσουνγκ βρηκε ευκαιρια να το βγαλει εκτος εγγυησης. Η συσκευη ακομα και σημερα δεν εχει ουτε ιχνος σκουριας. Παρολα αυτα δε μπορω να τη λειτουργω σε safe mode συνεχεια γιατι χρειαζομαι τις εφαρμογες. 

 

Το καινουριο μου κινητο το ασφαλισα για βλαβη απο υγρα,σπασιματα κλπ καθως και απο κλοπη. 60 ευρω για 2 χρονια πληρωσα αλλα θαχω το κεφαλι μου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.