Jump to content



MacBook Pro Ολοκαίνουριο σφραγισμένο (απίστευτη ευκαιρία)


SirGeorge

Recommended Posts

Πωλείται ολοκαίνουριο στο κουτί του σφραγισμένο στο κουτί του με 1 έτος εγγύηση

καλής λειτουργίας. (μοντέλο ΜD104GR/A)

Cpu: Core i7 2.6Ghz

RAM: 8GB DDR3

HDD: 750GB 5400RP

VGA GeForce GT650M 1GB/Intel HD 4000

Display: 15" LED

Ελληνικό πληκτρολόγιο

Περισσότερα εδώ: Apple MacBook Pro MD104GR/A - 15.4" | Multirama.gr

Το εν λόγω laptop κοστίζει στην ελληνική αγορά 2.179 ευρώ. Δίνεται στην εκπληκτική τιμή των 1.700 ευρώ !!!

Τονίζω πρόκειται για ολοκαίνουριο/σφραγισμένο στο κουτί του με 1 ετος γραπτή εγγύηση καλής λειτουργίας ακριβώς σαν τον αγοράζεις από οποιοδήποτε κατάστημα.

Για επικοινωνία στο 6932.198415 ή στο george@gecon.gr

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση είναι onsite (δηλαδή καλύτερη από της Apple) από εταιρία πληροφορικής της Θεσσαλονίκης (για ευνόητους λόγους δεν μπορώ να αναφέρω το όνομα), δηλαδή καλεί ο πελάτης ένα τηλέφωνο και γίνεται παραλαβή από τον χώρο του, επισκευή και αντίστοιχα παράδοση στον χώρο του. Σημειώνεται επίσης ότι η εγγύηση είναι γραπτή.

Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα νομίζω ότι όποιος έχει λίγη εμπειρία από το skroutz.gr δεν θα έπρεπε να κάνει αυτή την ερώτηση. Είναι γνωστή η πολιτική καταστημάτων να βάζουνε κάποιον κράχτη που δεν έχει διαθεσιμότητα για να μπεις στο online κατάστημα. Και μόνο που λέει ότι θέλει 15 εργάσιμες ημέρες για να έρθει (τρέχα γύρευε) είναι ενδεικτικό.

Εάν όντως κάποιος το πάρει στα χέρια του στην τιμή αυτή τότε θα αποσύρω την αγγελία.

Υ.Γ. Σημείωση: Ακόμη και στην ίδια τιμή να δινότανε το εν λόγω διαθέτει καλύτερη (και αμεσότερη) εγγύηση από την (επίσης τρέχα γύρευε) εγγύηση της Apple

Y.Γ.2: http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=50358 Εδώ βλέπουμε το ίδιο 750 ευρώ ακριβότερα, είναι δυνατόν σε τόσο επώνυμο κατάστημα να είναι τόσο χαζοί?? (ααα και διαθεσιμότητα άμεση όχι 15 εργάσιμες = 1 μήνας)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα προτιμησω ενα μαγαζι και οχι εναν τυχαιο χρήστη...

Θα προτιμουσα εσενα (και κάθε εσενα) οταν μιλάμε για μεταχειρισμενο προιον. Πραγμα που σημαίνει έκπτωση σε σχέση με την τιμη καινούργιου εστω και ελαχιστη.

Οποτε εσυ δεν είσαι ανταγωνιστικος αυτην την στιγμή. Προτιμω να μιλησω με το εκάστοτε καταστήμα...

Sent from my Galaxy S4, using Tapatalk...

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφω ότι το προιόν διαθέτει γραπτή εγγύηση από επώνυμη εταιρία πληροφορικής πως αυτό ισούται με "αγορά από έναν τυχαίο χρήστη" ?? Με βάση την παραπάνω λογική δηλαδή δεν πρέπει να πουλάμε ολοκαίνουρια και σφραγισμένα προϊόντα (αφού θα προτιμούσες έναν χρήστη μόνο για μεταχειρισμένα προϊόντα)

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφω ότι το προιόν διαθέτει γραπτή εγγύηση από επώνυμη εταιρία πληροφορικής πως αυτό ισούται με "αγορά από έναν τυχαίο χρήστη" ?? Με βάση την παραπάνω λογική δηλαδή δεν πρέπει να πουλάμε ολοκαίνουρια και σφραγισμένα προϊόντα (αφού θα προτιμούσες έναν χρήστη μόνο για μεταχειρισμένα προϊόντα)

Προφανως και μπορουμε να πουλαμε 'σφραγισμενα' προιοντα. Εγω πουλαω μητρικη - ram σφραγισμενα. Αλλα καμια σχεση με την αρχικη τιμη (λογο παλαιοτητας).

ΑΛΛΑ...

Στα forum ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι αλληλοεξυπηρετουμαστε : δλδ καποιος θελει να ξεστοκαρει ,καποιος θελει να αγορασει και 'το ενα χερι νιβει το αλλο'. Το ζητουμενο ειναι οι χρηστες να μην γινοντε ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ!!!

Να μην βλεπουν τον 'διπλανο χρηστη' του forum σαν πορτοφολι ,αλλα οτι κανουν εξυπηρετηση σε ανθρωπο-φιλο με κοινα ενδιαφεροντα.

Δυσκολο αυτο ,αλλα αυτος ειναι ο πραγματικος σκοπος.

Συγγνωμη για το spam ... κυριε @YDinopoulos αν θελετε το σβηνετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι σφραγισμένο και έχει γραπτή εγγύηση από κατάστημα που είναι το πρόβλημα; Έτσι κι αλλιώς το κατάστημα που το διαφημίζει στην ίδια τιμή γράφει για διαθεσιμότητα σε 10-15 ημέρες ενώ το παλικάρι το δίνει άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Το εν λόγω laptop κοστίζει στην ελληνική αγορά 2.179 ευρώ. Δίνεται στην εκπληκτική τιμή των 1.700 ευρώ !!

αυτό δεν αντιπροσωπευει την πραγματικοτητα και πρέπει να το διορθώσεις

Link to comment
Share on other sites

το θέμα ειναι οτι με την περιγραφή που κάνει περνάει τους άλλους το λιγότερο για ηλίθιους

και παρόλο που δεν έχει δίκιο και το ξέρει δεν κάνει την διόρθωση

edit

δεν θέλω να σου χαλάσω την αγγελία εμενα δεν με επεισες για την (απίστευτη ευκαιρία)

και για πολλά ακόμα άλλα δεν ειναι δική μου δουλεια

ενημερωτικά:

6. Απαγορεύεται το παρεμπόριο/αισχροκέρδεια. Ναι, μπορείτε να πουλήσετε την κάρτα που κερδίσατε σε διαγωνισμό, αλλά όχι να υπερτιμήσετε το προϊόν που προλάβατε να πάρετε μισοτιμής από το στοκ κάποιου μαγαζιού. Υπάρχει περίπτωση να σας ζητηθούν αποδεικτικά στοιχεία από την Δ.Ο. του TheLab και στην περίπτωση που δεν είναι ικανοποιητική η απόδειξη της συναλλαγής, να κατεβεί η αγγελία.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς διαβλέπω μια αρνητική αντιμετώπιση με ανυπόστατους ισχυρισμούς στους οποίους έχω ΗΔΗ απαντήσει.

Επειδή σε πάνω από 300 προϊόντα που έχουνε πωληθεί εδώ μέσα δεν έχει εκφραστεί ποτέ κανένα παράπονο ούτε για την ποιότητα τους ούτε φυσικά για υπόνοια κερδοσκοπίας από μέρους μου ξαναπαντώ:

[MENTION=16220]sotoscorfu[/MENTION]:Όπως απάντησα πιο πάνω κατά την γνώμη μου η τιμή που εβρέθη σε ένα μόνο site είναι αναληθής, για ποιον λόγο πιστεύεις δηλαδή εάν site έναντι άλλων 6 που έχουνε τιμή 2180 ευρώ και πάνω?? Αυτό είναι το λιγότερο προκατάληψη. Προφανώς και δεν θεωρώ κανέναν ηλίθιο, ότι είπα το τεκμηριώνω.

@ΥDinopoulos: ΔΕΝ το δίνω στην ίδια τιμή το δίνω 400 - 500 ευρώ κάτω από την τιμή που κοστίζει ΣΗΜΕΡΑ για να πας να το πάρεις ετοιμοπαράδοτο. Όπως είπα εάν κάποιος καταφέρει να το πάρει στα 1700 η αγγελία αποσύρεται. Επαναλαμβάνω ότι κατά την γνώμη μου η τιμή των 1700 που προβάλει το κατάστημα είναι ψευδής και ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ.

Και για του λόγου του αληθές εάν κάποιος μου φέρει εντός 10 ημερών τιμολόγιο ή παραστατικό ότι το αγόρασε σε τιμή ίδια ή χαμηλότερη από αυτή που τον πουλάω του το χαρίζω.

@ astrolabos από την στιγμή που μιλάμε για συναλλαγές μεταξύ ιδιωτών δεν μπορεί να εκδοθεί παραστατικό αγοράς προφανώς. Κατά συνέπεια δεν υφίσταται θέμα ΦΠΑ. Το laptop έχει ΗΔΗ παραστατικό αγοράς από εκεί που έχει αγοραστεί αρχικά που θα το λάβει ο αγοραστής ως συνοδευτικό της εγγυήσεώς του.

Ελπίζω να σας κάλυψα όλους και τονίζω ότι δεν πρόθεση να εκμεταλλευτώ κανέναν, όταν έβαλα την αγγελία η χαμηλότερη τιμή στο skroutz ήταν αυτή που αναγράφεται αρχικά, προφανώς και το ξέρω ότι ο καθένας θα ανοίξει το skroutz να κοιτάξει τιμές, εάν το είχα δει προφανώς και δεν θα είχα βάλει την αγγελία στην ίδια τιμή, απλά οφείλω να αποκαταστήσω την πραγματικότητα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

To φπα σε ποιόν πάει; Μαζί με το σφραγισμένο κόβεις και απόδειξη πώλησης;

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION] από την στιγμή που μιλάμε για συναλλαγές μεταξύ ιδιωτών δεν μπορεί να εκδοθεί παραστατικό αγοράς προφανώς. Κατά συνέπεια δεν υφίσταται θέμα ΦΠΑ. Το laptop έχει ΗΔΗ παραστατικό αγοράς από εκεί που έχει αγοραστεί αρχικά που θα το λάβει ο αγοραστής ως συνοδευτικό της εγγυήσεώς του.

Μπορούμε να ξέρουμε ποια είναι η τιμή που αναγράφει το παραστατικό και αν αυτό είναι τιμολόγιο; Επίσης εφόσον έχει αγοραστεί έστω και μια μέρα πιο πριν η εγγύηση είναι 1 χρόνος μείον Χ μέρα/ρες. Έτσι δεν είναι ή υπάρχει registration μόλις το ανοίγεις κτλπ;

Link to comment
Share on other sites

Και για του λόγου του αληθές εάν κάποιος μου φέρει εντός 10 ημερών τιμολόγιο ή παραστατικό ότι το αγόρασε σε τιμή ίδια ή χαμηλότερη από αυτή που τον πουλάω του το χαρίζω.

μιας και θα την ριξω την παραγγελια μπορεις να τους πληρωσεις σε περιπτωση που ερθει μεσα στο χρονικο οριο που λενε ?και κρατα το δικο σδσου για αλλη αγγελια!!

το μονο που θα κανω ειναι να σε ενημερωσω να δωσεις εντολη για πληρωμη στο καταστημα . τιποτε αλλο ουτε παραστατικα να σου φερνω ουτε τιποτε αλλο...

και για το τελος μην λες πραγματα τα οποια δεν θα κανεις γιατι μια στις 100 να γινει αυτο που λες και τελικα να το χαρισεις ειμαι σιγουρος για την τακτικη που θα ακολουθησει .."ΜΗΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑΤΕ ΤΟΝ ΠΑΝΑΗ".

καλοπουλητο παρολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.