Jump to content



Γλωσσα προγραμματισμου!


Recommended Posts

Οh really?:whistling

Μα αυτή ακριβώς είναι η γνώμη μου. Ο προγραμματισμός είναι κάτι σοβαρό και περίπλοκο που δε δοκιμάζεις να το κάνεις επειδή σου παρουσιάστηκε μια ανάγκη ξαφνικά.

Όπως όταν θες αμάξι πας κι αγοράζεις ένα ή ζητάς να σου φτιάξουν, έτσι και όταν θες ένα πρόγραμμα πας σε μια εταιρία ή προσλαμβάνεις ένα προγραμματιστή.

Πιστεύεις ότι δεν βοηθάς όταν δεν αφήνεις κάποιον να σπαταλήσει χρόνο και χρήμα για κάτι που (πιθανότατα) δε θα καταφέρει τελικά να κάνει;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

χαλαρωσε δεν ειμαι εντελως ασχετος εχω αρκετη ιδεα....και εχω διαβασει αρκετα βιβλια θεωριας για γλωσσα μηχανης compiler Και μπλα μπλα μπλαα....απλα ηθελα κτ σχετικα ευκολο κ να εχει προοπτικες για μενα ;)

Link to comment
Share on other sites

χαλαρωσε δεν ειμαι εντελως ασχετος εχω αρκετη ιδεα....και εχω διαβασει αρκετα βιβλια θεωριας για γλωσσα μηχανης compiler Και μπλα μπλα μπλαα....απλα ηθελα κτ σχετικα ευκολο κ να εχει προοπτικες για μενα ;)

Το "έχω διαβάσει αρκετά βιβλία" θα συνειδητοποιήσεις μόλις πάρεις το πτυχίο σου και βγεις έξω στην αγορά ότι απέχει πολύ από το "είμαι προγραμματιστής" και άρα το κάνω αυτό με αρκετή επιτυχία ώστε να βγάζω λεφτά για να ζω.

Το παραπάνω δεν είναι ειρωνία και ισχύει γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ότι δεν βοηθάς όταν δεν αφήνεις κάποιον να σπαταλήσει χρόνο και χρήμα για κάτι που (πιθανότατα) δε θα καταφέρει τελικά να κάνει;

Και μεσα σε δυο posts που εκανε, καταλαβες πως ο προγραμματισμος δεν ειναι γι αυτον, πως θα σπαταλησει χρονο και χρημα και πως πιθανοτατα δεν θα τα καταφερει?

Link to comment
Share on other sites

Και μεσα σε δυο posts που εκανε, καταλαβες πως ο προγραμματισμος δεν ειναι γι αυτον, πως θα σπαταλησει χρονο και χρημα και πως πιθανοτατα δεν θα τα καταφερει?

Το ποστ μου δεν ήταν προσωπικό, έγραψα μια οδηγία προς ναυτιλομένους και του ευχήθηκα καλή επιτυχία στη σχολή του, τονίζοντας ότι αυτός ο δρόμος είναι ο σωστός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.