Jump to content


Samsung Galaxy Note III - Time for the next Note


UltraB

Recommended Posts

Από τότε που πέρασα την kitkat official μεσω ΟΤΑ μου έχει χάσει 2 φορές όλα τα ασύρματα δίκτυα(wifi) που εχω συνδεθεί και πρέπει να περνάω πάλι από την αρχή τους κωδικούς... Είναι γνωστό bug αυτο;

εννοεις αυτο?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.otaupdater

γνωμες για αυτο εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

εννοεις αυτο?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.otaupdater

γνωμες για αυτο εχουμε?

Όχι δεν εννοώ αυτό! ΟΤΑ εννοώ ότι περάστηκε αυτόματα μέσω δικτύου η αναβάθμιση δεν την έκανα εγώ...

Μου το έκανε ξανά χθες (την απώλεια των δικτύων wifi που έχει συνδεθεί)! Τελικά η κιτκατ βγήκε μάπα. Υπάρχει και μια αστάθεια στο wifi και βλέπει σαν μη ασταθή δίκτυα που είναι μια χαρά...

Ανάθεμα στην ώρα που πέρασα κιτκατ....

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Χαρουμενος κατοχος απο την Πεμπτη :p

Αλλαγη απο SIII σε Note 3

Το κινητο ειναι οτι καλυτερο ειχα ποτε.

Το μεγεθος το συνηθισα αμεσως. :);)

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από Thanoucos
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

Σε σχεση με το G2 πως το βλεπεις περα του μεγεθους?

Αποκριση/ταχυτητα/οθονη

Ακομη δεν το εχω δουλεψει για να μπορω να εχω σωστη αποψη.

Σαν πρωτη εντυπωση η οθονη δεν με προβληματισε καθολου, η ταχυτητα του ειναι κατι που ξεχωριζει σε σχεση

με s4 και g2 οπως και η αποκριση βεβαια. Εκει ειναι που παιζει το ρολο του το 1gb παραπανω πιστευω.

Για μπαταρια δεν θα μιλησω, τωρα μολις το εβαλα για την πρωτη του! Θελω να δω πως θα τα παει σε σχεση με το g2

το οποιο με αφησε απολυτα ικανοποιημενο σε αυτον τον τομεα απ οτι το s4.

Εγώ που πέρασα από iPhone 3gs σε note 3 XD XAXAXAXAXA!

Εσυ πρεπει να χαθηκες τελειως!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εννοώ αυτό! ΟΤΑ εννοώ ότι περάστηκε αυτόματα μέσω δικτύου η αναβάθμιση δεν την έκανα εγώ...

Μου το έκανε ξανά χθες (την απώλεια των δικτύων wifi που έχει συνδεθεί)! Τελικά η κιτκατ βγήκε μάπα. Υπάρχει και μια αστάθεια στο wifi και βλέπει σαν μη ασταθή δίκτυα που είναι μια χαρά...

Ανάθεμα στην ώρα που πέρασα κιτκατ....

Κώστα, δοκίμασε να περάσεις την τελευταία official, N9005XXUEND3. Λένε πως λύνει το πρόβλημα.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρια δεν θα μιλησω, τωρα μολις το εβαλα για την πρωτη του! Θελω να δω πως θα τα παει σε σχεση με το g2

το οποιο με αφησε απολυτα ικανοποιημενο σε αυτον τον τομεα απ οτι το s4.

Για πες εντυπώσεις από μπαταρία.

Κάτι άσχετο. Υπάρχουν δύο εκδόσεις note 3? με διαφορετικό επεξεργαστή και κάμερα?

Είχα περάσει κάποια στιγμή απο S3 σε Note 2. Είχε αρκετή διαφορά στον χειρισμό, όσον αφορά το μέγεθος. Εδω η διαφορά είναι μεγαλύτερη.

Επίσης νομίζω δεν έχει σχεδόν καθόλου lag.

Επομενη αλλαγη θα είναι στο S5 :hehe:

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Είδα το post σου δίπλα για το s4 αλλά σε φέρνω εδώ να μου πεις (τις δυο μηνων) εντυπώσεις για το note 3.

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Ας πω και εγω την γνωμη μου για το Note 3.

Η μπαταρια κραταει 2 ημερες με αρκετη χρηση αλλα την φωτεινοτητα δεν την εχω στο τερμα.

Δεν εχω κανενα lag(ουτε χανει τους κωδικους απο το WiFi)

Το μεγεθος το συνηθισα αμεσως (ειχα SIII πριν)

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το note 3. Εγώ είχα μείνει έκπληκτος όταν χώρεσε με άνεση στην τσέπη μου. Αλλά αν το αγόραζα, θα του έπαιρνα σίγουρα θήκη. Αρκετά εύκολο να σπάσει/γρατσουνιστεί η οθόνη με τόση επιφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

Μου εκλεψαν το s3 πριν απο περιπου ενα μηνα και πηρα και γω note3.

Οθονη αψογη! Μεγεθος το συνηθιζεις αμεσως και ολα τα υπολοιπα τηλεφωνα σου φαινονται μικρα! Μπαταρια εμενα μου κραταει μιαμιση μερα.

Ερχομενος απο s3 η διαφορα ειναι ελαχιστη και αξιζει η αλλαγη μονο αν θες κατι να ασχοληθεις. Το λαγκ στον dialer παραμενει ομως.. λιγοτερο απο του s3 αλλα παραμενει.

Στα 400ε απο σκρουτζομαγαζο δεν υπαρχει κατι καλυτερο κατ εμε.

Μεχρι στιγμης θα το κρατησω ως εχει χωρις μεμβρανες και θηκες γτ σαν να χαλανε λιγο την αισθηση και ας κανει σημαδια.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Εγώ που το πήρα κοντά 10 μέρες πριν και πήγα εκεί απο S4 ξετρελάθηκα πάντως. 

 

Το αν αξίζει έχει να κάνει με το τι άλλο παίρνεις στα λεφτά αυτά με παρόμοια σπεκς και το μόνο που παίζει είναι το 1+1 αλλά απο τα 2 θα έπαιρνα το Νοτε 3 προσωπικά. 

 

Σαν κινητό πάντως δεν χολώνει πουθενά. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.