Jump to content



Xiaomi MiPhone 3


panos444

Recommended Posts

Specific absorption rate - Wikipedia, the free encyclopedia

Είναι ο δείκτης απορρόφησης ακτινοβολίας από το κινητό και μετράται σε διάφορα σημεία του σώματος.

LOL ξερω τι ειναι. Ποσο εχει το εν λογω κινητο δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

LOL ξερω τι ειναι. Ποσο εχει το εν λογω κινητο δεν ξερω...

Γράψε λάθος, απάντησα ενστικτωδώς :)

Δυστυχώς δεν ξέρω πόσο έχει, ούτε πόσο αξιόπιστες είναι οι τιμές που αναφέρθηκαν. Περιμένουμε να το διασταυρώσουμε κι από άλλες πηγές και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

και τα μισα σαμσουνγκ εκει φτιαχνονται και ολα τα απλ, το θεμα ειναι οτι επρεπε να ειχαν μελετησει καλυτερα το θεμα σαρ. δωσανε 6 εκατ. δολλαρια για την δονηση δεν μπορουσαν να τα δωσουν στο σαρ τα μισα?το οτι εχουν ποιοτητα κατασκευης δεν αναιρει το γεγονος οτι εκμπεμπουν ακτινοβολια με το "τσουβαλι".

Define τσουβαλι

Επισης το γεγονος οτι τα Samsung εχουν 0.3 και πρεπει να παρεις αγκαλια την κεραια για να εχεις σημα ενω τα Motorola εχουν το διπλασιο και βαλε και εχεις σημα στην χεστρα του υπογειου εχει να λεει.

Δεν ειπε κανενας να πας σε καβουρδιστιρι με 2 SAR αλλα νταξ, και 1.2 ανεκτο ειναι. Τοσο εχει το γιωτοφωνο και δεν εχει θαψει εκατομμυρια χρηστες μεχρι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Define τσουβαλι

Επισης το γεγονος οτι τα Samsung εχουν 0.3 και πρεπει να παρεις αγκαλια την κεραια για να εχεις σημα ενω τα Motorola εχουν το διπλασιο και βαλε και εχεις σημα στην χεστρα του υπογειου εχει να λεει.

Δεν ειπε κανενας να πας σε καβουρδιστιρι με 2 SAR αλλα νταξ, και 1.2 ανεκτο ειναι. Τοσο εχει το γιωτοφωνο και δεν εχει θαψει εκατομμυρια χρηστες μεχρι τωρα

Τσουβαλι ειναι το ~1. σπεκς εχει παντου καλα,γιατι τοσο σαρ? δεν συμβιβαζομαι οταν υπαρχουν τοσες επιλογες.

ta motorola εχουν να βγαλουν κινητο της προκοπης απο τα σταρτ τακ μεταξυ μας,και τωρα που εξαγοραστηκε θα κανει παλι το μπαμ.

το γιωτοφωνο το ειχα και μπορω να σου πω τα χειροτερα. βολευει αλλα ειναι πολυ μικρο για εξυπνο κινητο. συνηθως καθε φορα παιρνω τα s, 3gs,4s κτλ.

τωρα κανανε και το 5s γρηγοροτερο γιατι στο 5 ηταν τρομερα αργοι. θα πατας το home button και θα πηγαινεις σπιτι σου!!!:hehe::p

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μη ρίχνετε το επίπεδο! Δε μιλάμε για μπαχατέλες εδώ μέσα.. άκου iphone! :sick::bad: :hehe:

Παιδιά το θέμα του SAR είναι καθαρά προσωπικό. Άλλοι άνθρωποι δεν τους νοιάζει, άλλοι τα απομακρύνουν από κοντά τους. Ξέρω άνθρωπο που κοιμάται αγκαλιά με το κινητό κ ξέρω κι ανθρώπους που τα βγάζουν στο μπαλκόνι, μιλάνε μόνο με handsfree κ έχουν κ κακτάκια γύρω γύρω γιατί κάτι χαζομαμερικανο έρευνες έδειξαν πως οι κάκτοι τραβούν την ακτινοβολία. :jester:

Άλλοι λοιπόν δεν έχουν θέμα.. εγώ έχω. Για τον ίδιο λόγο απέρριψα και τα jiayu. :...: Αν λοιπόν έχει τόσο sar το mi3... :hi:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτό που λέει στο πρώτο link που έδωσες.. πήγα στο gsmarena κ έψαξα για sar στα opinions και με πήγε σε ένα ποστ που έβγαζε εκεί. Έβαλα και 2-3 άλλα τηλέφωνα κ είχε πανομοιότυπες τιμές SAR με αυτές που λέει το gsmarena.

Επίσης το πώς μετράει το μηχάνημα του τυπά στο myphone δεν ξέρω, ούτε αν έκανε με τον ίδιο τρόπο τις μετρήσεις με τον τρόπο που τις κάνουν όσοι δίνουν την πιστοποίηση sar.

To μόνο που ξέρω είναι πως δεν έχω μετοχές ούτε της xiaomi, ούτε κανενός sar protector. Έτσι σαν τελικός καταναλωτής κοιτάω πρώτα να μην ψήνεται ο εγκέφαλός μου κ μετά πόσο θα πληρώσω. Κι όσο να'ναι, τώρα θα προσέξω διπλά πριν πάρω το mi3

Να χρησιμοποιεις BT + handsfree.

Tο 1.2 ειναι αποδεκτο απο την EU-> fine by me.

Αν δεν θελεις - > διεγραψε το Mi3 απο τις επιλογες σου και move on.

Δεν εχι νοημα να κανουμε 500 post επι τουτου.

Link to comment
Share on other sites

Το να επισημάνουμε το σαρ δεν νομίζω ότι βγαίνουμε εκτός θέματος. Επίσης ότι βολεύει εσένα δεν βολεύει και τον υπόλοιπο κόσμο. Είναι μεγάλο λάθος της που δεν το βελτιστοποίησε αυτό και επίσης δεν έχει 4g.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε φορτιζαμε κάθε 5 μέρες, τώρα δεν πειράζει το κάθε μέρα. Πάρε μια δεύτερη μπαταρία..

Κάποτε ψηνόταν το κεφάλι μας..δεν πειράζει μωρέ, πάρε ακουστικά ή BT..

Έχουμε φτάσει στα καμεροφωνα και τα παιχνιδοφωνα, οπότε πρέπει να αλλάξουμε και οπτική γωνία όταν τα κρίνουμε..

Δώσε quad,γορίλες,σλιμ ντιζάιν,μέγα πίξελ και τα λεφτά μου πάρε!

Και με τα ρέστα έξτρα θηκη,προτεχτορ οθονας,μπαταρία, BT set και πατέντα με έξτρα καπάκι να χωρέσουν όλα..

Sent from my Nexus 4, με έξτρα μπαμ-περ και σκριν προτεχτορ..

Η xiaomi έχει απίστευτη κοινοτητα πλεον και μόνο για αυτό (plus τιμή) αξίζει προσοχής πριν κάθε αγορά..

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε φορτιζαμε κάθε 5 μέρες, τώρα δεν πειράζει το κάθε μέρα. Πάρε μια δεύτερη μπαταρία..

Κάποτε ψηνόταν το κεφάλι μας..δεν πειράζει μωρέ, πάρε ακουστικά ή BT..

Έχουμε φτάσει στα καμεροφωνα και τα παιχνιδοφωνα, οπότε πρέπει να αλλάξουμε και οπτική γωνία όταν τα κρίνουμε..

Δώσε quad,γορίλες,σλιμ ντιζάιν,μέγα πίξελ και τα λεφτά μου πάρε!

Και με τα ρέστα έξτρα θηκη,προτεχτορ οθονας,μπαταρία, BT set και πατέντα με έξτρα καπάκι να χωρέσουν όλα..

Sent from my Nexus 4, με έξτρα μπαμ-περ και σκριν προτεχτορ..

Προς τι το παραληρημα;

Dumphones εχει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Προς τι το παραληρημα;

Dumphones εχει ακομα.

Έρχεται να συμπληρώσει τοσα ποστ περί Σαρ κτλ..

Πλεον το "τηλέφωνο" έχει περάσει σε 2η μοίρα, οπότε να αλλάξουμε και τροπο προσέγγισης ..

Εστιαζουμε σε λάθος σημείο..

Κανονικά θα έπρεπε να μιλάμε αποκλειστικά για το τι το κανουν ποιο smart απο το ανταγωνισμό.. Βλ επιδόσεις, κάμερα, υποστήριξη, κατασκευή..

Ποιο ποσοστό άραγε όσων ξέρουν τα xiaomi κοίταξαν το sar πριν την αγορά;

Sent from my Nexus 4

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται να συμπληρώσει τοσα ποστ περί Σαρ κτλ..

Πλεον το τηλέφωνο έχει περάσει σε 2η μοίρα, οπότε να αλλάξουμε και τροπο προσέγγισης..

Εστιαζουμε σε λάθος σημείο..

Κανονικά θα έπρεπε να μιλάμε αποκλειστικά για το τι το κανουν ποιο smart απο το ανταγωνισμό.. Βλ επιδόσεις, κάμερα, υποστήριξη, κατασκευή..

Ποιο ποσοστό άραγε όσων ξέρουν τα xiaomi κοίταξαν το sar πριν την αγορά;

Sent from my Nexus 4

Το post σου δεν πολυβγαζει νοημα.

Εγω αν ειχα θεμα με το SAR (δεν εχω θεμα γιατι δεν μιλαω πολυ) θα το εβαζα πρωτη προταιρεοτητα.

Αν ειχα θεμα με την μπαταρια, θα επαιρνα dumphone.

Θες χαμηλο SAR; Παρε τo S3 που εχει ελαχιστο.

Θες μπαταρια; Εχει ενα Lenovo Κινεζικο με 4.000mah μπαταρια.

Μετα ομως, θα γκρινιαξεις για το παχος του κινητου.

Δεν γινεται να τα εχεις ολα. Και smartphone, και μπαταρια, και χαμηλο sar/μεγεθος κλπ

Δοξα τω Θεω, στην αγορα υπαρχουν 700 συσκευες, ορεξη να εχεις να διαλεξεις.

Αλλα εδω και καμια 20ρια post γιαυτο μιλαμε, ειναι και offtopic.

Ok, εχει πολυ SAR.

Τελειωσε το θεμα, ο κοσμος ενημερωθηκε, lets move on.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα ενα Mi2S πριν κανα διμηνο απο ibuygou και εχω να πω τα εξης μεχρι στιγμης:

1. Το κινητο απο αποψη επιδοσεων ειναι οτι καλυτερο εχω δουλεψει, ειδικα σε αυτες τις διαστασεις. MIUI μαμισιο (που το αναπτυσσει η ιδια η Xiaomi για οσους δεν το ξερουν). Μπορω να φανταστω οτι το Mi3 θα κανει παπαδες με αυτο το hardware.

2. Θεμα τελωνειου δεν υπαρχει, με την προυποθεση οτι η αποστολη θα γινει με EMS (ΕΛΤΑ Courier) και οχι με DHL κτλ. Οι τυποι εκει ειναι τρομερα επαγγελματιες και το εχουν μαθει το κολπο. Το βαφτιζουν mp4 player των 20 euro και περναει απαρατηρητο απο το τελωνειο.

3. Η ποιοτητα κατασκευης δεν εχει να δηλεψει τιποτα απο τους "μεγαλους". Unibody πλαστικο απο πισω και ειναι κομπλε.

Το μοναδικο ρισκο ειναι αυτο της εγγυησης (1 χρονος), που θα πρεπει να το στειλεις στην αλλη ακρη του κοσμου. Αλλα απο κει και περα ο καθενας ζυγιζει τις επιλογες του. Peace! :bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα ενα Mi2S πριν κανα διμηνο απο ibuygou και εχω να πω τα εξης μεχρι στιγμης:

1. Το κινητο απο αποψη επιδοσεων ειναι οτι καλυτερο εχω δουλεψει, ειδικα σε αυτες τις διαστασεις. MIUI μαμισιο (που το αναπτυσσει η ιδια η Xiaomi για οσους δεν το ξερουν). Μπορω να φανταστω οτι το Mi3 θα κανει παπαδες με αυτο το hardware.

2. Θεμα τελωνειου δεν υπαρχει, με την προυποθεση οτι η αποστολη θα γινει με EMS (ΕΛΤΑ Courier) και οχι με DHL κτλ. Οι τυποι εκει ειναι τρομερα επαγγελματιες και το εχουν μαθει το κολπο. Το βαφτιζουν mp4 player των 20 euro και περναει απαρατηρητο απο το τελωνειο.

3. Η ποιοτητα κατασκευης δεν εχει να δηλεψει τιποτα απο τους "μεγαλους". Unibody πλαστικο απο πισω και ειναι κομπλε.

Το μοναδικο ρισκο ειναι αυτο της εγγυησης (1 χρονος), που θα πρεπει να το στειλεις στην αλλη ακρη του κοσμου. Αλλα απο κει και περα ο καθενας ζυγιζει τις επιλογες του. Peace! :bigsmile:

Μπορείς ανεβάσεις μερικές φωτογραφίες τραβηγμένες από τη κάμερά του;

Πόσο ζεσταίνεται στη χρήση; Έχεις μετρήσει τη μέγιστη θερμοκρασία που φτάνει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σας παρουσιάζουμε μερικές φωτογραφίες από Unboxing του Mi-3.

Γνωρίζουμε πως αρκετοί από εσάς ήδη έχετε στο νου να προχωρήσετε στην αγορά του.

Πάρτε λοιπόν μιά μικρή γεύση από το όμορφο Mi-3.

mi3-1.jpg

mi3-2.jpg

mi3-3.jpg

mi3-4.jpg

mi3-5.jpg

mi3-6.jpg

mi3-7.jpg

mi3-9.jpg

mi3-8.jpg

mi3-10.jpg

mi3-11.jpg

mi3-12.jpg

mi3-13.jpg

mi3-15.jpg

mi3-16.jpg

mi3-17.jpg

mi3-18.jpg

mi3-19.jpg

πηγή MIUI Hellas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.