Jump to content


Xiaomi MiPhone 3


panos444

Recommended Posts

Εμφανίστηκε ο διάδοχος!

Stainless steel frame, unbelievable craftsmanship & polish

Snapdragon 801 chipset, 3GB RAM, 16/64GB Flash

5-inch 1080p IPS display, very high color gamut (84% of NTSC range)

13MP rear camera, f1.8, real-time HDR, 4K video recording (Sony IMX214)

8MP front camera, f1.8, 80-degree wide angle (Sony IMX219)

3080mAh internal battery, quick charging at 9V/1.2A or 5V/2A

Swappable back plate

Weight: 149g

RMB 1999 (~$320) for 16GB Version; RMB 2499 (~$400) for 64GB Version

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=29338&extra=page%3D1&mobile=2

http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-Mi-4-officially-unveiled-claims-to-be-the-fastest-smartphone-in-the-world_id58466

http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-Mi-4-design-story-the-making-of_id58470

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Κάνε νέο θέμα τότε ;)

Δεν φταίω εγώ κ. αντιμιστράτορα, ένεκα ο ΟΤΕς αποφάσισε να μου κόψει το net και την μια γραμμή για να μου φτιάξει την άλλη στο μαγαζί :tomato:

here you are

http://www.thelab.gr/mobile-computing/xiaomi-mi4-the-journey-of-piece-steel-137350.html

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

review Xiaomi Mi 3 review: Chinese champion - GSMArena.com

Και βλέπωντας να ανεβαίνει η xiaomi και το miui, και παρόλο που παλιότερα είχε φάει ban από το xda λόγω μη-ανοικτού κώδικα, τώρα η xiaomi έχει δικιά της κατηγορία : XDA is Adding a Xiaomi Forum for Mi 3

enjoy !

Link to comment
Share on other sites

Παρ' ολα αυτά όμως, το Miui μου φαίνεται εξαιρετικά καθαρό και εύχρηστο.. Ίσως βέβαια να φταίει και το ότι το πέρασμα μου έγινε από το iOS....

Δεν έχει να κάνει τόσο με την λειτουργία όσο με το ότι έχουν καθαρά κλέψει κώδικα.

Δεν είναι καινούρια πρακτική της εταιρίας, μην ξεχνάμε το mikey που είναι τέρμα αντιγραφή του pressy...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η παραγγελία έφυγε από vickmall. Έστειλαν και φωτογραφία με το τι περιέχει το δέμα και το πακέτο του δέματος με τα στοιχεία μου, μπράβο τους!! Θα φανεί βέβαια όταν έρθει εάν είναι όντως ποιοτικό το κατάστημα. Διαβάζω ότι έχουν τοπική εορτή στην κίνα 1 με 10 Οκτώβρη οπότε πιθανόν να καθυστερήσει παραπάνω. Αυτήν την στιγμή έχω το sony neo v και μου είπαν ότι για να μεταφέρω και να κρατάω σε αρχείο τις επαφές μου να τις ανεβάσω σε κάποιο λογαριασμό gmail. Το έχει δοκιμάσει κανείς, και μετά από το gmail τις επαναφέρει στον τηλεφωνικό κατάλογο οποιαδήποτε συσκευής; Παλαιότερα είχα χρησιμοποιήσει το ''My phone explorer'' και μετέφερα τις επαφές και τα μηνύματα μου καθώς τα κρατάω και αρχείο στον υπολογιστή. Θα μπορεί να λειτουργήσει και αυτό με το Xiaomi mi3;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το κινητό κατέφθασε στο αεροδρόμιο. Ευελπιστώ μέσα της εβδομάδας να το έχω στα χέρια μου. Ζήτησα να μην έρθει με multilanguage. Χρειάζεται να του κάνω κάτι για να λειτουργεί αξιοπρεπώς; Δεν με ενδιαφέρει να είναι αγγλικό το μενού απλά να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο που το κατεβάζω από το play store από ότι έχω διαβάσει. Υπάρχει κανένα τόπικ, να μην είναι 500 σελίδες, που θα μπορούσα να διαβάσω για να καθαρίσω το κινητό από περιττές εφαρμογές κινέζικα πράγματα; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9888]Papakitou[/MENTION] Εδώ και 4 μέρες διαβάζω το ελληνικό φόρουμ της miui. Τα μέλη έχουν κάνει απίστευτη δουλειά εκεί, αλλά δεν το έχω και πολύ με τα κινητά και δεν μπορώ να τους παρακολουθήσω, άσε που χάθηκα με rom, aosp και διάφορα. Τέλος πάντων, προσπαθώ 3 ώρες να περάσω της επαφές από το neo v στο mi3 με διάφορα προγράμματα καθώς και με το gmail. Στο neo v ενώ στις επαφές μου έχει επιλογή να δω τις επαφές από το gmail στο mi3 δεν το βρίσκω. Έχω κατεβάσει την εφαρμογή του gmail στο mi3 αλλά ούτε εκεί μπορώ να βρω τις επαφές για να τις συγχρονίσω με τις επαφές του τηλεφώνου. Τι μπορώ να κάνω για να μην πιάσω να αποθηκεύω μια μια τις επαφές;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.