Jump to content



Asus R9 280x


idonthave

Recommended Posts

Οκ βρηκα το σωστο thread

Σε λιγες ωρες μερες θα ειμαι και εγω κατοχος μιας 280χ την υοποιηση της gigabyte και θα μπω στο club και ισος κανω ενα mini review

Στάλθηκε απο Thelab.gr Phone

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

ok έχουμε και λέμε το Vantage το 2008 κάτι με κόβει και δεν ξέρω τι zdouff

attachment.php?attachmentid=59697&stc=1&d=1386791363

στo unique παίρνω πάνω κάτω αυτά που παίρνεται και εσείς φώτο άλλη δόση γιατί βαριέμαι !!!


[B]Unigine Heaven Benchmark 4.0[/B]

FPS:37.2
Score:936
Min FPS:20.9
Max FPS:79.5
[B]System[/B]

Platform:Windows 7 (build 7601, Service Pack 1) 64bit
CPU model:Intel(R) Core(TM) i7 CPU 920 @ 2.67GHz (3820MHz) x4
GPU model:AMD Radeon R9 200 Series 13.250.18.0 (3072MB) x1
[B]Settings[/B]

Render:Direct3D11
Mode:1920x1080 8xAA fullscreen
PresetCustom
QualityUltra
Tessellation:Extreme
Powered by [URL="http://unigine.com/products/unigine/"]UNIGINE Engine[/URL]
[URL="http://unigine.com/"]Unigine Corp.[/URL] © 2005-2013

post-14318-1416077966,7323_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα διαφορες δεν παιζει να εχουν η ψηκτρα ειναι λιγο μεγαλυτερη θα το εξηγησω, παντως παρε ενα τηλ το μαγαζι και ρωτα γιατι εγω παρεγγειλα rev 1 και μου ηρθε η 2 ,πως αυριο η μεθαυριο θα καταφερω να σηκωσω ενα mini review με τα πολυ βασικα

3dmark vantage 2008

Heaven

Valley

3d mark αυτο με το fire strike

Κανοντας συγκριση με την 5870

Επισης κοιτα απο πανω εχω βαλει φωτος ναι οντως αριστερα η ρεβ 1 εχει τρια ενω η ρεβ 2 εχεο δυο λογγο

Αυτο που δεν μου αρεσε παντως ηταν το asic πως το λενε μολις 72,5%

Οπου πανω κατω θα ειναι σε ολες τις 280χ

Επισης να πω o/c ποτε απο το oc guru ths giga εμενα μου κολησε τ φανακι στ 80 % επειδη ετσι γουσταρε και χρειαστηκε να τα κανω ολα unistall και το guru και τον cc και να τον ξαναπερασω τον cc οπου μπορω να πω εκατσε καλυτερα στο συστημα ,απο τον o/c καταλιστ γιατι εκει θα βρειτε οτι χρειαζεσται και επισης σου την δινει

Στάλθηκε απο Thelab.gr Phone

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα διαφορες δεν παιζει να εχουν η ψηκτρα ειναι λιγο μεγαλυτερη θα το εξηγησω, παντως παρε ενα τηλ το μαγαζι και ρωτα γιατι εγω παρεγγειλα rev 1 και μου ηρθε η 2 ,πως αυριο η μεθαυριο θα καταφερω να σηκωσω ενα mini review με τα πολυ βασικα

3dmark vantage 2008

Heaven

Valley

3d mark αυτο με το fire strike

Κανοντας συγκριση με την 5870

Επισης κοιτα απο πανω εχω βαλει φωτος ναι οντως αριστερα η ρεβ 1 εχει τρια ενω η ρεβ 2 εχεο δυο λογγο

Αυτο που δεν μου αρεσε παντως ηταν το asic πως το λενε μολις 72,5%

Οπου πανω κατω θα ειναι σε ολες τις 280χ

Επισης να πω o/c ποτε απο το oc guru ths giga εμενα μου κολησε τ φανακι στ 80 % επειδη ετσι γουσταρε και χρειαστηκε να τα κανω ολα unistall και το guru και τον cc και να τον ξαναπερασω τον cc οπου μπορω να πω εκατσε καλυτερα στο συστημα ,απο τον o/c καταλιστ γιατι εκει θα βρειτε οτι χρειαζεσται και επισης σου την δινει

Στάλθηκε απο Thelab.gr Phone

καλοριζικη αδερφε.. πολυ καλη αναβαθμιση απο την 5870!!! νομιζω δεν υπαρχει λογοσ να την ανεβασεισ χρονισμοσ αν παιζεισ σε αναλυσεισ 1920χ1080.. εδω την 6870 που εχω δεν την πειραζω.. και να την πειραξω αντε να παρω κανενα κανα 10%επανω.. δηλαδη σε ενα παιχνιδι που περνω 30 καρε θα παω στα 33καρε .. με λιγα λογια κλαιν μαιν..

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω παίδες δίνει και το game πάντως που κάνει μια 50αρα απο μόνο του !!!

έχουν κάνει καραμπάμ λάθος για κράχτη εδώ ούτε και το mindfactory δεν την πουλάει τόσο 3072MB Gigabyte Radeon R9 280X WindForce 3X OC Rev. 2.0

όπου την rev 1 την έχει 240ε

για να μην παρανοήσετε αυτά που λέω και νομίζεται ότι θάβω το μαγαζί , το μαγαζί μια χαρά είναι και θέλουν να ανέβουν τα παιδιά οπότε δεν βλέπω πρόβλημα !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καινούργιο vbios update για την Asus DC2T R9 280X στο GPU Tweak, στο site δεν το έχουν ανεβάσει ακόμα.

Προσπάθησα να το βάλω, αλλά ενώ το κατεβάζει (πρόλαβα και τσίμπησα και το αρχείο που κατεβάζει just in case), πετάει flash fail. Όταν το έβγαλε, έφτιαξα καλού κακού μια boot disk αλλά δεν χρειάστηκε γιατί παρόλο το flash fail, κανένα θέμα με την κάρτα που παρέμεινε με το μαμά vbios.

Όλα αυτά σε Windows 8.1 x64.

post-985-1416078005,5416_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μονο σε εμενα δλδ το φαν profile ειναι οτι να ναι και δεν το εχω δει να ανεβαινει ποτε πανω απο το 25%?

παραλληλα ομως εβγαλε το asus gpu tweak κατι για update σε bioς αλλα οταν προσπαθω για εγκατασταση μονιμως βγαζει fail. ξερει κανεις κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι bios update για την 280x, αλλά για την 270x και λανθασμένα εμφανίζεται για τις 280x. Από ότι διάβασα στο overclockers αν δεν το έχει στο site, τότε δεν είναι legit.

Όσο για το fan, εδώ κανονικά κάνει rev up αλλά δεν το έχω δει να ξεπερνά το 40%(1350-1400 rpm) στο οποίο δεν ακούγεται και για να φτάσει τόσο το core έχει χτυπήσει 70+c.

Με τέτοιο cooler αν δεν έχει παρατεταμένο load να θερμάνει η κάρτα, μην σου φαίνεται περίεργο που το έχεις δει μέχρι 25%.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.