Jump to content


Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ #2 (photolab 2)


Recommended Posts

ναι. μη νόμιμο, αλλά ευτυχώς δεν περνάνε αεροπλάνα ή άλλου είδους πετούμενα από εκεί.

 

Γύρω στα 350 μέτρα. Η εφαρμογή δείχνει πάντα το ακριβές αλλά δε το συγκράτησα και βαριέμαι να ψάχνω τα logs :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πρώτη φορά που πήγα να φωτογραφίσω νερά και γενικά φύση :p

Προσωπικά μου αρέσει το αποτέλεσμα αλλά σίγουρα πρέπει να διορθωσω αρκετά. Οσοι έχετε συμβουλές σας ακούω :) 

(είχα ρωτήσει και το γομάρι μας αλλά το έκανα λίγο πριν πάω και σιγουράκι ήθελα τρίποδο το οποίο δε πήρα μαζί μου στις διακοπές. Οπότε έκανα τρίποδο ένα χοντρό κλαδί από ένα πλατάνι :p )

Canon 60D

ISO 100

10sec

f18

51mm

Η φωτογραφία είναι από Μένητες Ανδρου απόγευμα τραβηγμένη. Αξίζει αν πάτε στο νησί να κάνετε μία βόλτα όσοι δε το έχετε κάνει ακόμα :) 

 

menites.jpg

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ακολουθει καλοπροαιρετη κριτικη.

Το να κανεις συνθεση φωτογραφιων,δεν ειναι κακο και ουτε μειωνει την φωτογραφια.Εντασσεται στη δημιουργια του φωτογραφου.Αλλα εδω δε νοειται να εχεις βγαλει (αν και πρεπει να ειναι φωτογραφια απο ιντερνετ) τον ουρανο με τουλαχιστον 20-30 δευτερα ληψη και η θαλασσα απλα ενα "κλικ" ωστε να μη φαινεται θολη.

 

Και συνηθως στις συνθεσεις προσεχουμε τον τροπο για να μη ξεφυγουμε απο το θεμα μας.
Σαν θεατης πρωτα τραβηξε το ματι μου ο ουρανος και μετα το καραβι που θελω να πιστευω αυτο ηταν και το θεμα σου.

 

Οσο για την θαλασσα κατι τετοιο εννοω.

6mUrAAb.jpg


Στα πολυ γρηγορα γιατι δεν ειχε και αρκετη πληροφορια η φωτο.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.