Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ #2 (photolab 2)


Recommended Posts

Το ειχα στο κεντρο, χτυπαγε ασχημα :o

Το ειχα να πιανει την οθονη, παλι χτυπαγε ασχημα :o

Και τωρα που ειναι κατω , κανει τοσο μπαμ ???? :hmm:

Ας μου πει καποιος, εκει στο ρημαδι το Lightroom, τι ακριβως να κανω, γιατι το παιρνω ετοιμο, το βαζω στο Export και αυτο ειναι ολο, δεν κανω κατι παραπανω στη φωτο :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

μα δε μπορω να καταλαβω γιατι κολας τοσο πολυ

απο ολο αυτο το κατεβατο Lazaroscreative@hotmaill.com κρατα 2 μικρες λεξεις πχ οπως Laz cr η αν θες Laz le σε αυτο το μεγεθος αν σ αρεσει.

η αν θελεις να το κρατησεις ετσι μικρινε το μεχρι να φτασει σχεδον στο μεγεθος αυτης της γραματοσειρας που γραφω τωρα εδω.

Έγινε επεξεργασία από Lord_mystery
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9931]soulclaimer[/MENTION]

Εχει την ιδια μηχανη ο πατερας της κοπελας μου και καθεται στο σαλονι σαν διακοσμητικο,απο οσο ξερω λειτουργει κανονικα...

Η φωτο που παραθετεις ειναι απο την συγκεκριμενη;

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι με την 1100 και τον 50άρη 1,8 γι αυτό και το 5γωνο μποκέ.

Στη Ζενιτ έχω μόνιμα ασπρόμαυρο Tmax 100 για τις οικογενειακές φώτο.

Εχεις καποιο δειγμα να μου δειξεις;

Να την παρω για σκαλισμα λες;;;

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να ασχοληθείς.

Δεν έχω σκαναρισμένα αλλά έχω βγάλει αρκετές με τον 44m7 στην DSLR. Λογικά και εσύ κάποιον 44μ θα έχεις.Εδώ είναι όλες.

Θα το κοιταξω και θα σε πμιασω για λεπτομεριες και βοηθεια :-P

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Highlights -40, blacks -20 και ελαφριά βινιέτα στο Lightroom. Στη μηχανή τραβούσα σε A με +1/3 Ev, saturation 7, contrast 7, sharpness 7.

Αυτά.

Έγινε επεξεργασία από soulclaimer
typos....
Link to comment
Share on other sites

1492551_10203075234140243_165012163_o.jpg

Σημερα ημουν all seasons για καφε, και ειδα επιτελους που ειναι το ναυαγιο που βγαζεις συνεχεια, αλλα ημασταν 40 μηχανακια, που να σταματαω τωρα να πειραματιστω :p

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ημουν all seasons για καφε, και ειδα επιτελους που ειναι το ναυαγιο που βγαζεις συνεχεια, αλλα ημασταν 40 μηχανακια, που να σταματαω τωρα να πειραματιστω :p

Μην διανοηθείς οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας να αφήσεις το μηχανάκι εκεί για να κατέβεις κάτω να βγάλεις φωτογραφίες.

Με το γυφταριό που κυκλοφορεί εκεί ( μας έκλεψαν το αμάξι ) όταν θα γυρίσεις πάνω δεν παίζει να είναι εκεί το μηχανάκι σου.

----------------------

Απόψεις ζητούνται :p

Έχω ένα θέμα-αμφιβολία με τον "χρωματισμό" του milky way, ποιό από τα 2, ή άλλη πρόταση που μπορεί να έχετε ?

1557149_10203079799214367_1329823007_o.jpg

1911107_10203079674451248_1459841899_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαθηκε ρε ανθρωπε να τις εχεις στο ιδιο μεγεθος να τις πειραξω λιγο?

Τι να πειραξεις δλδ..παλι απο FB ειναι.

Πες μου ρε άνθρωπα ( :D ) ότι γουστάρεις το αρχείο και σου ανεβάζω PSD/RAW και κάνεις πάρτυ :)

Επειδή το ξέρω, ανεβαίνει ήδη το PSD @ dropbox.

Edit: κοντά στα 35λεπτά upload για ένα PSD file... που είσαι μωρή ρημαδο-VDSL στην κωλοπεριοχή μου μαμώ τα πλούτη των βορείων προαστείων ?

Έγινε επεξεργασία από billpeppas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.