Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ #2 (photolab 2)


Recommended Posts

@racer, Γιατί τόσο blur; Όπως και στην πανοραμική με τη γέφυρα που έχεις στο flickr. Πιστεύω τις χαλάει αρκετά κατά τη ταπεινή μου γνώμη.

 

@GoMaR, προσπάθησε να σβήσεις τη γραμμή ή την αντανάκλαση στο νερό, μου φαίνονται too much και τα δύο. Παρεμπιπτόντως έχεις άλλες εξαιρετικές φωτογραφίες, πως και διάλεξες αυτή; :p

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

ο σκοπός μου Δεν είναι απλά να δείξω ένα τοπίο , αλλά προσπαθώ να τσιγκλησω και τον θεατή με κάποιο άλλο στοιχείο μέσα απο το τοπίο.Χωρίς αυτές τις δύο γραμμές, θα ήταν πιο άδεια η φωτογραφία..

πως και ξέρεις αν έχω άλλες ; δε το έπιασα:p

Link to comment
Share on other sites

ο σκοπός μου Δεν είναι απλά να δείξω ένα τοπίο , αλλά προσπαθώ να τσιγκλησω και τον θεατή με κάποιο άλλο στοιχείο μέσα απο το τοπίο.Χωρίς αυτές τις δύο γραμμές, θα ήταν πιο άδεια η φωτογραφία..

πως και ξέρεις αν έχω άλλες ; δε το έπιασα :p

Γι αυτό πρότεινα να σβήσεις την μια από τις δύο.

rWYf5.gif

Το συμπέρανα κοιτάζοντας το λογαριασμό σου στο flickr

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hello mathafawkers..

 

ο 17-40 reverse (λογικα καπου στα 24mm) με μεγεθυνση περιπου 2.5-1 ..@f/22 

 

Η φωτο ειναι απλα resize σε αυτην την αναλυση..Το ιδιο καδρο ειναι στη κανονικη αναλυση. 

(λογικα θα πρεπει να ανοιχθει σε νεο tab μιας και το forum για την εμφανιση μεσα στο thread κανει resampling)

 

post-31121-0-63652200-1435939912_thumb.j

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nα σου δωσω 3200 τοτενες..

 

Δεν πολυδιαφερει απο την δικια σου σε 1-1 ..Εχω ενα ελαχιστο μικρο προβαδισμα, αλλα σε resize (ή printing) η διαφορα εξαφανιζεται μιας και εχεις ενα προβαδισμα στα mpx το οποιο μετραει.

 

Long live 8.2μm pixel size..(να χε και λιγο τεχνολογια παραπανω στον αισθητηρα (λεγε με α7s) καλα θα ηταν..Ενας απλος FSi ειναι ...

Μη ξεχναμε οτι η μηχανη μου εχει κλεισει ηδη τα 10 χρονια ζωης και τσουλαει στον 11ο. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια φορά είχα την χαρά να δημοσιευθεί φωτογραφία μου,αυτή τη φορά στο Μονοθεματικό Τεύχος Νο7 του περιοδικού Φωτογράφος με θέμα "Macro Φωτογραφία"!

post-51945-1436129944,4599_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.