Jump to content


Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ #2 (photolab 2)


Recommended Posts

Πατήστε πάνω στις εικόνες για να τις δείτε ολόκληρες.

3.jpg

3.jpg

Η 2η σου εχει λαθος w/b-επεξεργασια, το κατσικι ειναι μπλε :p

θα επρεπε να μιαζει οπως στην 1η

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να επιμεληθείς και του ντυσίματος ?

Κάθε φορά και χειρότερα :D

Τουλάχιστον ο Σταύρος μαθαίνει και παίρνει εμπειρίες απ αυτό που κάνει !

Εσύ?

Δεν είναι ωραίο να κράζουμε μόνο, το βλέπω συνεχεια αυτό να γίνετε και ειδικά όταν ποστάρει μια φωτογραφία ο [MENTION=9359]performer[/MENTION], είναι χαζό !

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον ο Σταύρος μαθαίνει και παίρνει εμπειρίες απ αυτό που κάνει !

Εσύ?

Δεν χρειάζομαι.

Παρεπιπτόντως που βλέπεις να κράζω τον Σταύρο ?

Εκτός και αν ο Σταύρος είναι η απεικονιζόμενη στην photo...

Δεν είναι ωραίο να κράζουμε μόνο, το βλέπω συνεχεια αυτό να γίνετε και ειδικά όταν ποστάρει μια φωτογραφία ο [MENTION=9359]performer[/MENTION], είναι χαζό !

Αν θεωρείς ότι κράζω, θεώρησε το.

Φτάσαμε να θεωρούμαι εγω κράχτης...

[MENTION=9359]performer[/MENTION]

Ζάντα σας τα έχω κάνει ναι, φωτογραφίζεις εσύ, προφανώς αν το κάνεις άνευ χρημμάτων το μόνο κέρδος σου είναι η όποια εμπειρία ( που αν "σκηνοθετεί" η ίδια τις photo ούτε το κέρδος της εμπειρίας έχεις ), κάνε λίγο directing, έστω στο θέμα της πόζας.

Αν δεν κάνω λάθος το θέλει για blog μόδας ( ελπίζω να μην ακολουθούνε πολλές το styling της γιατί καήκαμε :p ), προφανώς πρέπει να έχει και αυτή γούστο για κάτι τέτοιο, αλλά και αυτή με το λάστιχο τώρα γύρω από την μάπα πιο πολύ σε προστυχιά φέρνει :p

Καλύτερα να το είχε κάτω ή σε πεζούλι και να καθότανε "πάνω" του κατά την ταπεινή μου γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζομαι.

Παρεπιπτόντως που βλέπεις να κράζω τον Σταύρο ?

Εκτός και αν ο Σταύρος είναι η απεικονιζόμενη στην photo...

Αν θεωρείς ότι κράζω, θεώρησε το.

Φτάσαμε να θεωρούμαι εγω κράχτης...

[MENTION=9359]performer[/MENTION]

Ζάντα σας τα έχω κάνει ναι, φωτογραφίζεις εσύ, προφανώς αν το κάνεις άνευ χρημμάτων το μόνο κέρδος σου είναι η όποια εμπειρία ( που αν "σκηνοθετεί" η ίδια τις photo ούτε το κέρδος της εμπειρίας έχεις ), κάνε λίγο directing, έστω στο θέμα της πόζας.

Αν δεν κάνω λάθος το θέλει για blog μόδας ( ελπίζω να μην ακολουθούνε πολλές το styling της γιατί καήκαμε :p ), προφανώς πρέπει να έχει και αυτή γούστο για κάτι τέτοιο, αλλά και αυτή με το λάστιχο τώρα γύρω από την μάπα πιο πολύ σε προστυχιά φέρνει :p

Καλύτερα να το είχε κάτω ή σε πεζούλι και να καθότανε "πάνω" του κατά την ταπεινή μου γνώμη.

προφανώς και δε διαβασα το post σου. απλα δε μπορω να καταλαβω ποιο το οφελος για μενα και τους αλλους οταν σε καθε τι που ποσταρω η απαντηση σου ειναι "χαλια ντυσιμο".

Link to comment
Share on other sites

προφανώς και δε διαβασα το post σου. απλα δε μπορω να καταλαβω ποιο το οφελος για μενα και τους αλλους οταν σε καθε τι που ποσταρω η απαντηση σου ειναι "χαλια ντυσιμο".

Ζήτα κριτική ποστάρωντας την φώτο.

Φωτογραφικά θες κριτική ?

Ωραία, το λάστιχο γύρω από το μούτρο δεν μου άρεσε καθόλου από όλες τις απόψεις ( και δεκτό να ήτανε, θα ήθελα πιο καλή τοποθέτηση, το πιο χαμηλό μέρος πιο κοντά στο πηγούνι, να φαίνεται και από πάνω το κεφάλι και μαλλί που τώρα κόβεται ).

Μεγαλύτερη απόσταση μεταξύ της κοπέλας και του background για πιο soft bg bokeh και να έκανες τα πλαϊνά "φώτα" diffuse με handheld diffusers γιατί το αριστερό χέρι "ασπρίζει" αρκετά από το φως και το δεξί διαφέρει από το φωτισμό που έχει overall η φωτό και κυρίως στο πρόσωπο.

Link to comment
Share on other sites

κάτι δε μου κάθεται στη φωτογραφία αυτή. με μπερδεύει και μου ταλαιπορεί τα μάτια. δεν ξέρω τι ακριβώς, πάντως μιλάω από πλευρά εστίασης/νεταρίσματος.

Μου φαίνεται ο λόγος είναι ότι δεν φαίνεται το πρόσωπο..

Edit : Προσπαθείς να δείς τι βρίσκετε από πίσω..

Link to comment
Share on other sites

Καθεστε και ακουτε τον Πεππα για Styling και Φασιον! :hehe:

Ρε Πεππα το γκομενακι μια χαρα ειναι... Το χορευες πες την αληθεια :hehe:

Ούτε στα πιο τρελλά της όνειρα.

Εκτός και αν είναι κάπως σαν αυτή αλλά ο Σταύρος βγάζει επίτηδες φωτογραφίες από γωνίες που την χαλάνε πολύ :p

dsc0200rtcgd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.