Jump to content



Κινέζικα Tablets... merimobiles κλπ


Recommended Posts

δε μαμιέται έφυγε η παραγγελία απο buyincoins.com

Σημειώστε ημερομηνία για να δούμε πότε θα φτάσει. :rap:

Δε σε πρόλαβα ρε κοπελιά , έχω το Μ6 (όχι το προ) , να στο έφερνα να παίξεις. Όχι ότι θα άλλαζε κάτι. Καλή επιλογή θεωρώ ότι έκανες.

Το ΟΝΤΑ έχει (για μένα) ένα πολύ μικρό θέμα με τον επεξεργαστή.

Ο Α31 είναι πιο αργός από τον Rk3188 ως επεξεργαστής αλλά η gpu του μαμεί και σπέρνει. Εγώ παιχνίδια δεν παίζω οπότε πήγα για τον RK3188.

Και για το προηγούμενο ερώτημά σου για τις fullHD ταινίες, αν ο δικός μου με την αργή GPU παίζει 1080p και είναι κρύος, ο Α31 που έχει δυνατότητα να απεικονίσει 4Κ, θα πίνει και καφέ την ώρα που θα σου δείχνει την ταινία...

Ο πίπος μου είχε μέσα στη συσκευασία δικό του usbOTG, κι ευτυχώς δηλαδή γιατί το δικό μου (που έχω για το κινητό) δεν παίζει στο τάμπλετ. Προφανώς κάποια συνδεσμολογία...δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παράγγειλα απο buincoins γιατί έπαιζε κουπονάκι και απο το άλλο είχε και μεταφορικά ~30$ στο check out. οπότε ή η μία ή η άλλη έβγαινε.

Προτίμησα λοιπόν το buyincoins μιας και έχουν ψωνίσει και άλλοι απο εκεί :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION]

- Οπότε πόσο σου βγήκε τελικά;

- Πόσο διάστημα θέλει περίπου να στο φέρουν;

- Κουπονάκι παίζει να βρούμε και εμείς;

Θέλω να πάρω ένα δώρο στον πατέρα μου και ψάχνομαι...

Link to comment
Share on other sites

α) 201$ βγήκε το tablet

β) εδώ δε ξέρω να σου πω την αλήθεια. Εχω διαβάσει όσο το ψάχνω για παραλαβή σε 11 μέρες αλλά και σε 35. Οταν φτάσει θα ενημερώσω

γ) Ναι κουπονάκι βρίσκεις με ένα απλό googlarisma

https://www.google.gr/search?q=buyin+coins+coupon&rlz=1C1GGGE_elGR472GR473&oq=buyin+coins+coupon&aqs=chrome..69i57j69i60j0l4.7204j0j7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8#es_sm=93&espv=210&q=buyincoins+coupon

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πήρα μία θήκη και ένα OTG καλώδιο

Onda 9.7inch V972 V971 Quad core Andriod Tablet PC PU Leather Stand Cover Case | eBay

Micro USB host otg cable 4 Onda V973 V818mini V972 V813 V801 V811 V971 Tablet PC | eBay

μόλις με το καλό φτάσουν θα σας έχω και review :p

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς bluetooth σε αυτή τη τιμή και ταμπλέτα μάλιστα που δεν έχει τις άπειρες δυνατότητες ενσύρματης συνδεσιμότητας; Αμαρτία...

Εγώ θα σου είχα προτείνει είτε το Pipo M6 είτε το Vido N90 FHDRK

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε ίσως να σου χρειαστεί αν ήθελες να μεταφέρεις δεδομένα από το κινητό στη ταμπλέτα και αντίστροφα, για συγχρονισμό δεδομένων, για σύνδεση πληκτρολογίου κ.α.

Σε αυτή τη τιμή νομίζω θα έπρεπε να περιλαμβάνεται είτε το χρησιμοποιείς είτε όχι...

επίσης, εφόσον δεν παίζεις παιχνίδια, θα ήταν ίσως ο Rk3188 προτιμώτερος, αλλά και με τον Allwinner31 δεν πιστεύω ότι θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα.

Καθώς η ανάλυση είναι πολύ υψηλή και τα γραφικά ζορίζονται κάπως, μπορεί να είναι και καλύτερα από κάποια άποψη...

Link to comment
Share on other sites

To Bluetooth μόνο για πληκτρολόγιο και ποντίκι είναι χρήσιμο είτε για κανα handsfree. Απο εκεί και πέρα και αργό είναι για μεταφορά αρχείων (υπάρχουν και wifi επιλογές) αλλά και σχεδόν κανείς δε το χρεισιμοποιεί πια.

Link to comment
Share on other sites

Σε μια συσκευή όμως όπως η ταμπλέτα, που έχει πολύ περιορισμένη συνδεσιμότητα, κάθε άλλο παρά περισσεύει...

Κυρίως ειναι για μικρά περιφερειακά, ακριβώς...παίρνεις ταμπλέτα για να μπλέκεις με καλώδια, την ώρα που η συντριπτική πλειοψηφία των συσκευών αυτών έχει μία θύρα usb και σίγουρα λιγότερο από κορυφαίες επιδόσεις σε wifi, αλλά και μειωμένης αποδοτικότητας ηχεία;

Μπορεί να σου λείψει, μπορεί και να μη σου λείψει...αλλά για το κόστος θα πρέπει να συμπεριλαμβάνεται στα χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τι θέλεις να κάνεις. Για μένα δεν είναι must. Tablet είναι στην τελική οχι laptop.

Αν θέλω να συνδέσω 15 περιφερειακά καλύτερα να πάρω ενα netbook με τα ιδια χρήματα και θα κανω ποιο σωστά την δουλειά μου.

Έχουμε καταντήσει να έχουμε 15 περιφερειακά για καθε συσκευή. Αυτο δουλεύει με αυτό. Αυτο ειναι ποιο δυνατό σε σήμα. Το άλλο ποιο γρήγορο κλπ.

Αν το πρόσεξε αλλά δεν την ενοιαξε παμε παρακάτω. Και εγω care για bluetooth και gps. Αν ειναι να μου δώσει αυτα που θέλω σε αυτά τα λεφτά. Γιατί οσο προσθέτεις ροσο ανεβαίνει το κόστος η χάνεις σε κάτι άλλο.

Sent from my Pantoflini N7100

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχει νόημα να το συζητάμε. Φορητή συσκευή οφείλει να έχει μπλε δόντι. Η συγκεκριμένη δεν μπορεί να έχει λόγω επεξεργαστή. Είναι το τίμημα του κινέζικου επεξεργαστή με την καλύτερη κάρτα γραφικών. Δεν παίζει η Κάρμεν να μην το έχει πάρει χαμπάρι.

Κι εγώ ήθελα μπλε δόντι και προτίμησα τον ΡΚ3188, αλλά το έχω χρησιμοποιήσει μόνο 1-2 φορές πειραματικά (για σύνδεση bluetooth gps!).Τον υπόλοιπο καιρό κάθεται και με κοιτάει παραπονεμένο:triniti:

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα με το merimobiles μετράω 3 επιτυχημένες παραγγελίες, μια που είναι ακόμα στο δρόμο και μια που με κρέμασαν και περιμένω από τις 2 Νοέμβρη να γίνει dispatch.

Δυστυχώς πάντα κάτι μπορεί να συμβεί αλλά με έχουν από περίμενε στο περίμενε και γενικώς στα @@ τους από επικοινωνία, κάνουν τους κινέζους, ούτε καν λόγος για επιστροφή χρημάτων ή κάποιο εναλλακτικό μοντέλο (πήρα ένα ZTE V967s). Απογοήτευση, δείχνει οτι δε θέλει πολύ να ξενερώσει κάποιος στο σημείο που άνοιξα dispute με το paypal να πάρω τα χρήματα μου πίσω να τελειώνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε το μήνυμα που έγραψε χθες αλλά βαριέμαι να τα ξαναπω :p

Λεπόν update

Σήμερα μου έστειλε μήνυμα το buyincoins. Μου είπε ότι έστειλε με μειωμένη τιμή το tablet για να μην έχω θέμα με τελωνεία και επίσης μου στείλανε και φώτο του πακέτου μου με tracking number. Ωραίοι οι τυπάδες!

Αναμένω τώρα να δω πότε θα φτάσει.:fun:

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τι θέλεις να κάνεις. Για μένα δεν είναι must. Tablet είναι στην τελική οχι laptop.

Αν θέλω να συνδέσω 15 περιφερειακά καλύτερα να πάρω ενα netbook με τα ιδια χρήματα και θα κανω ποιο σωστά την δουλειά μου.

Έχουμε καταντήσει να έχουμε 15 περιφερειακά για καθε συσκευή. Αυτο δουλεύει με αυτό. Αυτο ειναι ποιο δυνατό σε σήμα. Το άλλο ποιο γρήγορο κλπ.

Αν το πρόσεξε αλλά δεν την ενοιαξε παμε παρακάτω. Και εγω care για bluetooth και gps. Αν ειναι να μου δώσει αυτα που θέλω σε αυτά τα λεφτά. Γιατί οσο προσθέτεις ροσο ανεβαίνει το κόστος η χάνεις σε κάτι άλλο.

Sent from my Pantoflini N7100

Δεν νομίζω ότι ένα bluetooth keyboard που θα έπαιρνε κανείς για το ταμπλετάκι του να το χρησιμοποιούσε και για τον φορητό...

Αν έχεις και φορητό και σταθερό και τάμπλετ στο ίδιο σπίτι προφανώς επιμερίζεις τις χρήσεις και κάποια χαρακτηριστικα μπορεί να μην θεωρείς αναγκαία...αλλά σε διαφορετικές συνθήκες, όπου κάποια συσκευή τη χρησιμοποιείς ευρύτερα απ΄ότι σχεδίαζες, ένα μπλε δόντι παρέχει γενικά ευκολίες...

Δεν αναβαθμίζει μια ταμπλέτα, ούτε είναι σημαντικότερο από την οθόνη, την επεξεργαστή και την κάρτα γραφικών.

Μέχρι τώρα με το merimobiles μετράω 3 επιτυχημένες παραγγελίες, μια που είναι ακόμα στο δρόμο και μια που με κρέμασαν και περιμένω από τις 2 Νοέμβρη να γίνει dispatch.

Δυστυχώς πάντα κάτι μπορεί να συμβεί αλλά με έχουν από περίμενε στο περίμενε και γενικώς στα @@ τους από επικοινωνία, κάνουν τους κινέζους, ούτε καν λόγος για επιστροφή χρημάτων ή κάποιο εναλλακτικό μοντέλο (πήρα ένα ZTE V967s). Απογοήτευση, δείχνει οτι δε θέλει πολύ να ξενερώσει κάποιος στο σημείο που άνοιξα dispute με το paypal να πάρω τα χρήματα μου πίσω να τελειώνουμε.

Μάλιστα, έτσι το merimobiles...εμένα μου είχε κάνει καλή εντύπωση που ήταν διαθέσιμος πάντα κάποιος στο chat σχεδόν 24/7, που σημαίνει ότι επένδυαν στην επικοινωνία (αναγκαίο για εξ αποστάσεως αγορές), αλλά αν κάνουν τα στραβά μάτια στην εξυπηρέτηση μετά την αγορά, μικρή σημασία έχει...

Εγώ έκανα δύο αγορές απο banggood στις 15 και 21 Οκτώβρη και δεν έχει φτάσει καμία...η πρώτη για παρελκόμενα ταμπλέτας (θήκη, καλώδιο hdmi, προστατευτικό οθόνης), η δεύτερη για την ίδια τη ταμπλέτα...

Η πρώτη παραγγελία χωρίστηκε με δική τους πρωτοβουλία στα δύο (έστειλαν χωριστά το hdmi καλώδιο) και δεν έχει tracking, η τύχη της δεύτερης παραγγελίας αγνοείται από 29 Οκτώβρη απ' όταν έφθασε Σιγκαπούρη...

Με ανησυχεί που δεν έχει καταγραφεί ο κωδικός παρακολούθησης καν στο IPS (International Postal Service) και πιστεύω πως είτε έχει χαθεί ειτε έχει επιστραφεί στο κατάστημα ύστερα από τελωνειακό έλεγχο...

Άλλοι έχουν κάνει παραγγελίες αργότερα από τις 29/11 και με τον ίδιο τρόπο αποστολής και έχουν παραλάβει...

Το εκνευριστικό της υπόθεσης είναι ότι όταν έκανα την αγορά ζήτησα αν μπορώ να διαλέξω ταχυδρομική και μου είπαν ναι, οπότε κατά την αγορά επέλεξα Singapore Post και το έθεσα ως ΟΡΟ/ Συνθήκη για την πραγματοποίηση της παραγγελίας (με σχετική επισήμανση και στο "note to seller" στο Paypal)...

...κι όμως αυτοί το έστειλαν με DHL GlobalMail / Deutsche Post...

Έχω ανοίξει διένεξη και για τα δύο και την Τετάρτη θα προβώ σε απαίτηση επιστροφής κεφαλαίων...

(παράλληλα μόλις τη Παρασκευή μου επιστράφηκαν τα χρήματα από αγορά smartphone στο Focalprice στις 24/10...το tracking που έδωσαν δεν δούλεψε ποτέ και δεν είχαν καμία συμμετοχή στη διένεξη στο Paypal, οπότε κι εκείνο έδωσε πρόωρα refund)

Μου φαίνται πως δεν πρόκειται να αγοράσω πλέον κάτι από άλλο μαγαζί από τα Geekbuying και Minideal, που είναι οι σταθερές στα κινεζομάγαζα για τους ΗΠΑνΕυρωπαίους...

Χάθηκε το μήνυμα που έγραψε χθες αλλά βαριέμαι να τα ξαναπω :p

Λεπόν update

Σήμερα μου έστειλε μήνυμα το buyincoins. Μου είπε ότι έστειλε με μειωμένη τιμή το tablet για να μην έχω θέμα με τελωνεία και επίσης μου στείλανε και φώτο του πακέτου μου με tracking number. Ωραίοι οι τυπάδες!

Αναμένω τώρα να δω πότε θα φτάσει.:fun:

Ξηγημένο και το buyincoins

Για το buyincoins έχω βρει μόνο μικρής αξίας κουπόνια...υπάρχει κάποια άλλη προσφορά για νέους πελάτες, ξέρεις;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.