Jump to content



Κινέζικα Tablets... merimobiles κλπ


Recommended Posts

Για το banggoud έχω αρχίσει να ακούω πολύ καλά πράγματα, οπότε αν χρειαστώ κάτι, εκεί θα αποτανθώ αρχικά από την επόμενη φορά!

Προς όσους ψωνίζουν γενικά από τους σχιστομάτηδες: Μην το δένετε κόμπο ότι επειδή είπατε, συμφωνήσατε ή είναι λογικό κάτι , πως θα το κάνουν κι όλας.

άλλες φορές δεν τους βολεύει, άλλες φορές δεν το καταλαβαίνουν...

Λόγω προέλευσης, μπορούν και κάνουν τους... κινέζους με φανταστική επιτυχία.

Αγοράζουμε από εκεί με το ένα εγκεφαλικό μας ημισφαίριο να θεωρεί ότι το προϊόν δε θα έρθει ποτέ! έτσι δε θα απογοητευτούμε αν μας κάνουν καμιά κουτσουκέλα. Πουλάνε άπειρα πράγματα κάθε μέρα, οπότε είναι αναμενόμενο να έχουν κι ένα ποσοστό σφαλμάτων (ηθελημένων ή μη!)

Αγοράζουμε λοιπόν ΧΑΛΑΡΑ, και φροντίζουμε να είμαστε χαρούμενοι αν μας έρθει κι όχι το αντίθετο αν μας κοροϊδέψουν.

Link to comment
Share on other sites

Για το banggoud έχω αρχίσει να ακούω πολύ καλά πράγματα, οπότε αν χρειαστώ κάτι, εκεί θα αποτανθώ αρχικά από την επόμενη φορά!

Προς όσους ψωνίζουν γενικά από τους σχιστομάτηδες: Μην το δένετε κόμπο ότι επειδή είπατε, συμφωνήσατε ή είναι λογικό κάτι , πως θα το κάνουν κι όλας.

άλλες φορές δεν τους βολεύει, άλλες φορές δεν το καταλαβαίνουν...

Λόγω προέλευσης, μπορούν και κάνουν τους... κινέζους με φανταστική επιτυχία.

Αγοράζουμε από εκεί με το ένα εγκεφαλικό μας ημισφαίριο να θεωρεί ότι το προϊόν δε θα έρθει ποτέ! έτσι δε θα απογοητευτούμε αν μας κάνουν καμιά κουτσουκέλα. Πουλάνε άπειρα πράγματα κάθε μέρα, οπότε είναι αναμενόμενο να έχουν κι ένα ποσοστό σφαλμάτων (ηθελημένων ή μη!)

Αγοράζουμε λοιπόν ΧΑΛΑΡΑ, και φροντίζουμε να είμαστε χαρούμενοι αν μας έρθει κι όχι το αντίθετο αν μας κοροϊδέψουν.

Και για το pandawill θα βρεις καλά πράγματα γραμμένα σε φόρουμ/α τελευταία, άλλοι πάλι κάνουν αγιασμό αφού ακούσουν το όνομα (κι εγώ δεν θα εμπιστευόμουν μαγαζί που στο φόρουμ του έχει σύνδεσμο για sex shop με το όνομα "sweety16")...κάποιοι είναι υπερευχαριστημένοι από το Focalprice, με πολλές παραγγελίες, άλλοι έχουν πέσει θύμα απάτης...άλλοι είναι ευχαριστημένοι από merimobiles, άλλοι έχουν "γειωθεί" κανονικά...

Για αγορές χαμηλής αξίας, χεστήκαμε...αν έχουμε κάνει όμως το σκατό μας παξιμάδι για να παραγγείλουμε κάτι, επίτηδες σε χαλαρή περίοδο για να το λάβουμε εγκαίρως, κάνουμε συνεννοήσεις, μιλάμε δυο-τρεις φορές πέραν των γραπτών επισημάνσεων, με την υποστήριξη υπενθυμίζοντας το αίτημα, έχουμε λάβει διαβεβαιώσεις ότι θα το προωθήσουν προσωπικά στο λογιστικό τμήμα κοκ κι έπειτα μας γράφουν, ε, εκεί δεν είναι ανάγκη να χαριζόμαστε...

Εκεί που υπάρχουν τα λιγότερα παράπονα, εκεί θα πάει μόνο παραγγελία στο μέλλον...

...δεν θέλω να είμαι από τους "τυχερούς" που εξυπηρετήθηκαν...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=230]vgiozo[/MENTION]

Το θέμα με merimobiles ήταν οτι ευχαριστημένος ήμουν στις 4 από τις 5 παραγγελίες που έχω κάνει συνολικά, τους το επισήμανα αυτό και οτι θεωρώ γελοίο να με κρατάνε στο σκοτάδι για μια παραγγελία όταν τα πράγματα είναι πολύ απλά. Το έχεις σε stock, στείλε το, δε το έχεις σε stock πες μου ξέρεις δεν υπάρχει πλέον, πάρε το τάδε ή το τάδε ή επιστροφή χρημάτων. Αντι αυτού έπρεπε να αρχίσω να στέλνω μηνύματα δυο εβδομάδες μετά να μάθω την τύχη του πακέτου και οι απαντήσεις κάθε φορά ήταν περίμενε, στο στέλνουμε από US γιατί εκεί έχουμε stock αλλά ούτε tracking, ούτε ημερομηνίες και ούτε λόγος για τα εξτρα μεταφορικά που ζήτησαν για να μη κολλήσει και καλά λόγω εορτών.

Τελικά με τα πολλά και μετά από το dispute στο paypal, μου έστειλαν tracking όντως από US αλλά δε το κλείνω μέχρι να παραλάβω. Δε με πειράζει κάτι να είναι out of stock ή να αργήσει, αυτό που με χάλασε ήταν η εντελώς unprofessional συμπεριφορά που είχαν αυτή τη φορά. Ειδικά από τη στιγμή που κάποιος είναι κατ επανάληψη πελάτης, μου κάνει εντύπωση που δεν τους ενδιέφερε να μου στείλουν απλά ένα ρημάδι μήνυμα μετά από μερικές μέρες να πουν κάτι. Θεωρώ πολύ απίθανο να παραγγείλω ξανα από αυτούς και τους το δήλωσα κατηγορηματικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παράγγειλα απο buincoins γιατί έπαιζε κουπονάκι και απο το άλλο είχε και μεταφορικά ~30$ στο check out. οπότε ή η μία ή η άλλη έβγαινε.

Προτίμησα λοιπόν το buyincoins μιας και έχουν ψωνίσει και άλλοι απο εκεί :)

μπηκα κι εγω σε πειρασμο και παραγγειλα ενα ταμπλετακι....!!!!!

πηρα αυτο PiPo U8 RK3188 Quad Core Android 4.2 7.85 Inch IPS 1024*768 Tablet PC

διαβασα καλα πραγματα και για το ταμπλετ και για την εταιρεια. καλη ποιοτητα κατασκευης και καλη υποστηριξη...!! μενει να το παρω στα χερια μου, να δουμε τι ψαρια πιανει..!!!

δεν εισαι και κοντα, να στο δωσω για συγκριτικο τεστ..!!:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις το tablet μου είναι Ελλάδα απο 25 του μήνα. Τώρα πήρα χαμπάρι!!!

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 25-11-2013 21:18 IPS

Να ανησυχώ που έχει μείνει εκεί απο τις 25?

edit: Πήρα τηλ δεν είναι Ελλάδα το ταμπλετάκι. Απλά δείχνει και καλά ότι ξεκίνησε η διαδικασία 25 απο Σιγκαπούρη λολ και έκανα χαρά

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Ελα τα καλά τα νέα!!!!!

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 01-12-2013 11:39 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 01-12-2013 13:45 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 25-11-2013 21:18 IPS

Link to comment
Share on other sites

Ελα τα καλά τα νέα!!!!!

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 01-12-2013 11:39 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 01-12-2013 13:45 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 25-11-2013 21:18 IPS

Μπράβο φίλτατη, καλορίζικο και καλοδούλευτο. :)

Αν το βιάζεσαι πολύ, μπορείς να πας και να το παραλάβεις μόνη σου από το κέντρο διανομής της περιοχής σου. Εγώ έτσι έκανα με τον i1 Pro που περίμενα πριν μερικές μέρες. Η δική μας ταχυδρόμος είχε αρρωστήσει και είχε πάρει άδεια για δύο βδομάδες.

Όταν με το καλό το παραλάβεις και το δουλέψεις μερικές μέρες, κάνε μου μια χάρη εάν μπορείς. Τσέκαρέ το πόσο καλά δουλεύει με το Skype με το wifi. Σκεφτόμουν μήπως έπαιρνα ένα για χριστουγεννιάτικο δώρο για τη σύζυγο, οπότε το μόνο που με νοιάζει το πόσο καλά παίζει το Skype ασύρματα, τίποτε άλλο.

Αν μπορείς να τσεκάρεις στα 4-5 μέτρα απόσταση από το ρούτερ σου (με οπτική επαφή), ποια είναι η μέγιστη ανάλυση σήματος της κάμερας που δίνει και με πόσα καρέ στο Skype, το βλέπεις από τις τεχνικές πληροφορίες κλήσεων... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι εντελώς άσχετος απο tablet θέλει ο πατέρας μου ενα. Χρήση κυρίως σαν ebook (αλήθεια γίνεται αυτό, δλδ πχ να "κλεινεις" το βιβλιο και όταν ανοίγεις κανα να σε βγάζει στη σελίδα που διάβαζες , σαν κανονικο ebook δλδ.. παιζει εφαρμογή??) και να χαζεύει στο ιντερνετ. α και να έχει GPS , χάρτες ελληνικους και τέτοια.

Οθόνη 8 έως 9 ίντσες και θέλει όσο καλύτερη μπαταρία γίνεται (φτάνουμε και τα 300 ευρώ αν χρειαστεί ρε παιδι μου)..

Για 3g δεν καιγόμαστε αλλά από όσο βλέπω τα κινέζικα έχουν στην κατηγορία μέχρι 300 ευρώ.

Νομίζω εν τω μεταξύ ότι δίνει πολλά λεφτά χωρίς λόγο αλλά ακούω προτάσεις και πιο φθηνές προφανώς απλά υπάρχει μία άνεση στις επιλογές .

edit

σκέφτηκα να μην ανοίξω νέο θέμα μιας και η karmen έκανε ήδη την επιλογή της. αν προτιμούν οι mods ας κάνουν split !

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω πολύ σχέση αλλα τα 300 για τέτοια χρήση μου φαντάζουν πολλά ρε συ. Λογικά και με αυτό που τσίμπησα κάνει μια χαρά δουλειά.

Για την εφαρμογή προσωπικά δε ξέρω αν υπάρχει. Στα βιβλία είμαι παραδοσιακός τύπος ανθρώπου. Θέλω να το μυρίζω πριν αρχίσω το διάβασμα :o

Οσο για το θέμα καλά έκανες :)

Link to comment
Share on other sites

καλα και ο πατέρας μου παραδοσιακός είναι (55 χρονών ακόμα με παίρνει τηλέφωνο να με ρωτήσει πώς να βάλει μία ταινία με υπότιτλους) απλά τώρα που πήρε σύνταξη του βαρεσε να διαβάζει ηλεκτρονικα. τεσπα με απασχολέι πολύ αυτό με την εφαρμογή γιατι είναι από τα βασικά που θέλει να κάνει. Χρήση δηλαδή σαν ebook. Υποθέτω ότι θα υπάρχει.

Θα περιμένω και τις εντυπώσεις σου από αυτό που πήρες για να δω αν θα καλύπτει τα στάνταρ του (αυτονομία,GPS , και το άλλο είναι καθαρά θέμα υπαρξης εφαρμογής)

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] βλέπω ότι παρήγγειλες αυτό εδώ?

στο λινκ αυτό στα χαρακτηριστικά λέει ebook και δίπλα γράφει κάτι τύπους αρχείων. λες να ειναι αυτό που θέλω?

επίσης κάτι ακόμα που ξέχασα να ρωτήσω. Αυτά εχουν ελληνικά έτσι? και μπορώ να βάλω ελληνικούς χάρτες και πλοήγηση με ελληνική φωνή?

ξέρω ρωτάω πολλά αλλά δεν έχω ιδέα!

Έγινε επεξεργασία από 3likos
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω Ελληνικά έχει. οσα rteviews έχω δει τα έχει μέσα στις γλώσσες.

Για το GPS δε ξέρω καν αν έχει να σου πω την αλήθεια.

Δε με απασχολεί σαν λειτουργία και δεν έδωσα καν βάση λολ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.