Jump to content


Sony mh1c-mh1


Recommended Posts

δεν διαφωνώ αλλά προτιμώ να σφάξω(και να μάθω παράλληλα)

από το να αγοράσω αντάπτορα(πιο πολύ μην έρθει λίγο χοντρός και δεν χωράει στην θήκη και λοιπά μικροπροβλήματα που σπάνε νεύρα δίχως λόγο)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου σφαγμενο στις φώτο. Προσοχή στην επιλογή καλωδίου! Το συγκεκριμένο έχει παρά πολύ καλή ποιότητα αλλά είναι βαρύ. (Για τα γούστα μου)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

post-10518-1416077943,2355_thumb.jpg

post-10518-1416077944,081_thumb.jpg

post-10518-1416077944,373_thumb.jpg

post-10518-1416077944,4057_thumb.jpg

post-10518-1416077944,4281_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου σφαγμενο στις φώτο. Προσοχή στην επιλογή καλωδίου! Το συγκεκριμένο έχει παρά πολύ καλή ποιότητα αλλά είναι βαρύ. (Για τα γούστα μου)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Έχεις link για το καλώδιο; Σε τι πηγή τα βάζεις;

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο είναι αυτό που πρότεινε ο Σταύρος στο avclub. Αλλά είναι πολύ βαρύ. Μου φεύγουν από τα αυτιά. Αφαίρεσα το σλιβ αλλά πάλι τίποτα. Θα βάλω φώτο αν θες χωρίς το σλιβ. Από βδομάδα θα παραγγείλω το τεφλον που δίνει σε ένα άλλο λινκ θα τα βάλω το απόγευμα από το σπίτι. Επίσης πηγή θα είναι το κινητό κ τα Χριστούγεννα θα φτιάξω ένα o2 για φορητό ενισχυτή. Τα πήρα για τις μετακινήσεις δίχως αμάξι και τα ταξίδια. Επίσης ψάχνω ν αλλάξω "σφουγγαρακια". Τα ακουστικά είναι απίστευτα για την τιμή τους..!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

[MENTION=4655]racer[/MENTION]

edit:

λοιπον το καλωδιο που εχω τωρα ειναι αυτο: http://www.ebay.com/itm/180699531574?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

αλλα δεν το προτεινω ειναι βαρυ πολυ!

θα παρω απο βδομαδα αυτο: http://www.ebay.com/itm/251269974900?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

το 3,5 ειναι αυτο:http://www.ebay.com/itm/140903687754?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

το θερμοσυστελομενο ειναι 8χιλιοστα 1:3 αλλα ειναι πολυ,και το 6 μου εκανε ανετα! με το καινουριο καλωδιο πρεπει να παρω το 3!!:p

Έγινε επεξεργασία από panos444
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί έχω μάθημα στις 8 αλλά δε μπορώ να σταματήσω να ακούω.. :p Έχω ψιλοχαζεψει μπορώ να πω με την ποιότητα τους. Τα θεωρώ ανώτερα από τα Superlux σαν πρώτη εντύπωση. Στο Note II θέλουν πατημένο κουμπί για να παίξουν (τώρα έχω βάλει το μανταλάκι :p) ενώ στον τελικό του PC παίζουν κανονικά.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και για όσους δεν πρόλαβαν τη πρώτη φορά, τα ακουστικά υπάρχουν ξανά στο crazy sundays, αλλά αυτή τη φορά τα μαύρα...

Εγώ που πρόλαβα τα άσπρα πήρα και τα μαύρα για να έχω back up!

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί έχω μάθημα στις 8 αλλά δε μπορώ να σταματήσω να ακούω.. :p Έχω ψιλοχαζεψει μπορώ να πω με την ποιότητα τους. Τα θεωρώ ανώτερα από τα Superlux σαν πρώτη εντύπωση. Στο Note II θέλουν πατημένο κουμπί για να παίξουν (τώρα έχω βάλει το μανταλάκι :p) ενώ στον τελικό του PC παίζουν κανονικά.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

χωρίς πολλά πολλά (πατέντες) με ένα τέτοιο Ctia to Omtp 3 5mm Adapter Converter for Sony HTC Headphones Handsfree Earphones | eBay που αναφέρθηκε πιο πάνω παίζουν τέλεια (δοκιμασμένα) σε S4μινι/S3/N7100 και xiaomi Μι2s !
Link to comment
Share on other sites

Όχι γι' αυτό τον σκοπό όμως :hehe:

άσε που έχω μια επιφύλαξη για την υγεία των ηλεκτρονικών του κινητού όταν δεν είναι όπως πρέπει (αντιστάσεις κτλ) τα ακουστικά. Ηλεκτρονικός δεν είμαι μπορεί να γράφω κουταμάρες τώρα αλλά τις επιφυλάξεις μου τις έχω :p

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κατά νου πως αυτά τα βυσματακια αλλοιώνουν κατά ένα μέρος την μουσική των ακουστικών. Είναι απείρως καλύτερα από σουπερλουξ δεν το συζητάμε. Αν είχε μεγαλύτερη σκηνή θα ήταν καλύτερα και από τα 702..! (Μιλάω για τα recabled.)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μανταλάκι πάντως δεν είναι και τόσο πατέντα, το είχε μέσα το σακουλάκι :p

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

χαχαχα μολις εκανα το ιδιο , ωραιος!

Αρκετα καλα ειναι μπορω να πω , αφου δεν ειχα κιολας...χαλαλι (αν και μου φευγουν απο τα αυτια...παντα το ειχα το προβλημα)

Αμα βρει κανεις adaptor Ελλαδα ας πει

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τα χεριασε κανένας; !

Άλλο ένα ζευγάρι εδώ. Θα βάλω και ένα καπάκι πίσω, Όχι το εργοστασιακό και τα κλείνω!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Εγω εχω φτιαξει ενα ζευγαρι με αυτο το καλωδιο που δειχνεις. Δυστυχως μαπα το καρπουζι.

Το καλωδιο ειναι σκληρο και κανει θορυβο που ακουμπαει στα ρουχα. Στο 10λεπτο με πιανει πονοκεφαλος.

Κοιτα να τα στριψεις τα καλωδια γιατι σε βλεπω να πιανεις και ραδιοφωνο:p

Link to comment
Share on other sites

μιας και σας βλέπω δραστήριους στο θέμα του re-cabling....

ψάχνω καλώδιο για να διορθώσω τα mh1 μου αλλά σκοπεύω (ανάλογα το πόσο εύκολο είναι) να κρατήσω το handsfree μέρος(6 κλώνοι ?)...

ιδέες / προτάσεις ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.