Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

[MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION] σου είπα, αν δε δω όλο το διάγραμμα δεν το δέχομαι. Και ο Μήτσος είχε 7 ώρες οθόνη αλλά το είχε να φορτίζει στην USB. :p

Επίσης το wifi λέει μόνο πόση ώρα είχε κίνηση και έβγαλε 11 ώρες; Γιατί 11=/=24 αν ήταν συνέχεια ανοιχτό.

Κατά τ'άλλα πολύ εμφανίσιμο κινητό, μου αρέσει το ελάχιστο bezel που έχει στα πλαϊνά, αλλά τα μενού του μου φαίνονται πολύ άσχημα...

Link to comment
Share on other sites

Καλά μη το δέχεσαι :p Για να βγάλω όλο το διάγραμμα έπρεπε να κάνω κόψε-ράψε 5-6 φωτό.

Ναι πόση ώρα είχε κίνηση δείχνει το wifi, τώρα για το μενού γούστα είναι αυτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου φαινεται λιγο, για το πολυδιασφημισμενο G2.

Oυτε καν το wifi δεν ηταν ανοιχτο το μισο χρονο, καθολου data, σχεδον full σημα μεσα στο σπιτι, 24 ωρες για να παει στο ~6%

Για να με εντυπωσιασεις ελα με 48 ωρες εκτος φορτιστη και αρκετες ωρες data, με τις ιδιες ωρες οθονη.

Και φυσικα με:

ΑΓΓΛΙΚΟ MENU

:p

Link to comment
Share on other sites

48 ώρες με πολύ πείραγμα εμένα δε μου βγάζει... Με λίγη προσοχή βγάζει πάνω από 40 πάντως (από το πρωί μέχρι το επόμενο βράδυ).

Πλέον το βρίσκετε στην ελληνική αγορά με 400 ευρώ (t-mobile). Γι' αυτά τα λεφτά είναι πολύ καλή επιλογή imho...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου φαινεται λιγο, για το πολυδιασφημισμενο G2.

Oυτε καν το wifi δεν ηταν ανοιχτο το μισο χρονο, καθολου data, σχεδον full σημα μεσα στο σπιτι, 24 ωρες για να παει στο ~6%

Για να με εντυπωσιασεις ελα με 48 ωρες εκτος φορτιστη και αρκετες ωρες data, με τις ιδιες ωρες οθονη.

Και φυσικα με:

ΑΓΓΛΙΚΟ MENU

:p

Μα ποιος σου είπε ότι προσπαθώ να εντυπωσιάσω?

Το wifi ήταν ανοιχτό συνέχεια (να θυμηθώ την επόμενη φορά να το χρησιμοποιώ και στον ύπνο λολ)

no.gif:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου φαινεται λιγο, για το πολυδιασφημισμενο G2.

Oυτε καν το wifi δεν ηταν ανοιχτο το μισο χρονο, καθολου data, σχεδον full σημα μεσα στο σπιτι, 24 ωρες για να παει στο ~6%

Για να με εντυπωσιασεις ελα με 48 ωρες εκτος φορτιστη και αρκετες ωρες data, με τις ιδιες ωρες οθονη.

Και φυσικα με:

ΑΓΓΛΙΚΟ MENU

:p

Βρες κατι σε αυτα τα χαρακτηριστικα με περισσοτερα και παρτο. Το κινητο ειναι διαμαντι, οτι καλυτερο κυκλοφορησε σε αυτην την γενια κινητων. Στην επομενη φουρνια (CES και υστερα) το ξαναβλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Βρες κατι σε αυτα τα χαρακτηριστικα με περισσοτερα και παρτο. Το κινητο ειναι διαμαντι, οτι καλυτερο κυκλοφορησε σε αυτην την γενια κινητων. Στην επομενη φουρνια (CES και υστερα) το ξαναβλεπουμε.

Διαφωνω καθετα, αλλα ειναι ασχετο με το θεμα και δεν θα δωσω συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Το nexus 5 είναι απλά ένα G2 light. Ειδικά δε αφού το G2 ανακοινώθηκε και σε pure android εκδοχή, ο μόνος λόγος να προτιμήσεις το nexus είναι οικονομικός...

Mobile

1) To g2 δεν θα βγει σε google Play Edition

2) Το nexus υστερει λιγο σε καμερα και φυσικα μπαταρια, αν συγκρινεις με την 3000mah G2 Edition.

Eκει που φυσικα υπερτερει το Nexus ειναι το software. Τρομερα καλυτερο interface, αμεσες αναβαθμισεις για 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο το παρελαβα. ?

Μεταβαση απο Note2.

Για οποιον το σκεφτεται ακομα, απλα να πω οτι το κινητο ειναι απιστευτα smooth και lag free. Ακομα και το Note 2 δεν το φτανει σε αυτο.

Η οθονη του ειναι παρα πολυ καλη.

Περισσοτερα εντος των ημερων που θα το εχω δουλεψει περισσοτερο

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) To g2 δεν θα βγει σε google Play Edition

2) Το nexus υστερει λιγο σε καμερα και φυσικα μπαταρια, αν συγκρινεις με την 3000mah G2 Edition.

Eκει που φυσικα υπερτερει το Nexus ειναι το software. Τρομερα καλυτερο interface, αμεσες αναβαθμισεις για 2 χρονια.

Μολις εδωσα το Ν5 και εχω ενα G2 που εναι φρεσκοφορτωμενο με AOSPA PA 4.4

Παπαδες, τοσες ωρες σκαλισμα και μπαταρια στο 60+ απο 80. Το Ν5 με τοσο σκαλισμα στησιμο ειχε φτυσει κουκουτσια:baby:

Link to comment
Share on other sites

....ειναι απιστευτα smooth και lag free. Ακομα και το Note 2 δεν το φτανει σε αυτο

Κατ' αρχάς το Note2 έχει αρκετά χειρότερα specs. :p

Μολις εδωσα το Ν5 και εχω ενα G2 που εναι φρεσκοφορτωμενο με AOSPA PA 4.4

Παπαδες, τοσες ωρες σκαλισμα και μπαταρια στο 60+ απο 80. Το Ν5 με τοσο σκαλισμα στησιμο ειχε φτυσει κουκουτσια:baby:

Έβαλα Carbon, αλλά σε μισή ώρα φόρτωσα πάλι το backup της stock. Χάνεις GRAM, το knock-on δεν πολυδούλευε και το knock-off καθόλου (ναι, σε πολλούς δουλεύει κομπλέ) και χάνεις και άλλα feature-άκια που θέλουν να ψάχνεις add-ons και αααν βρεις για όλα. Γενικά στην στοκ με χαλούσε μόνο ότι δεν είχα σε Tiles τα Toggles, ότι το ακριανό κουμπί είναι "ρυθμίσεων" και όχι "τελευταίων προγραμμάτων", και γενικά κάτι μικροευκολίες, αλλά συνήθισα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εδωσα το Ν5 και εχω ενα G2 που εναι φρεσκοφορτωμενο με AOSPA PA 4.4

Παπαδες, τοσες ωρες σκαλισμα και μπαταρια στο 60+ απο 80. Το Ν5 με τοσο σκαλισμα στησιμο ειχε φτυσει κουκουτσια:baby:

Aν εχεις το 3000χιλιαρο, εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

Καλές οι 8 ώρες οθόνης με wifi αλλά προσωπικά τις θεωρώ μη ρεαλιστικές,άμα είσαι σε wifi σημαίνει πως έχεις και μπρίζα κοντά σου 90%.Το θέμα είναι πόσο κρατάει η μπαταρία του σε 3g/4g όταν είσαι έξω.Εκεί το κινητό χρησιμοποιείται σαν κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλές οι 8 ώρες οθόνης με wifi αλλά προσωπικά τις θεωρώ μη ρεαλιστικές,άμα είσαι σε wifi σημαίνει πως έχεις και μπρίζα κοντά σου 90%.Το θέμα είναι πόσο κρατάει η μπαταρία του σε 3g/4g όταν είσαι έξω.Εκεί το κινητό χρησιμοποιείται σαν κινητό.
Μπορεί εκεί να μην είναι 8 ώρες, αλλά είναι εξίσου πολύ αν το συγκρίνεις με άλλα τηλέφωνα. Κανείς δεν είπε ότι βρέξει/χιονίσει θα βγάζεις 8 ώρες, αλλά είναι κοινή παραδοχή ότι έχει με διαφορά πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας για κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Στις αρχες του νεου ετους ευελπιστω να εχω κανει το mod για wireless charging ala nexus5 :)

+1 για το mod, αλλά ακόμη δεν έχω βρει πλεονέκτημα στην ασύρματη φόρτιση. Φορτίζει και πιο αργά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.