Jump to content



"Gaming" Headset 100€


PolomanGR

Recommended Posts

τα ειχα παρει αρχες του 10 απο unison audiostore γυρω στα 150 ευρω, δεν με βολεψαν καθολου δυστηχως. ΠΟΛΥ σφιχτο clamp σε βαθμο που ενιωθα οτι θα μου συνθλιψουν το κεφαλι !αλλαξα τα pads με velour dt770 χωρις να δω μεγαλη διαφορα ομως :-(

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Ας δωσω μερικες πληροφοριες ακομα,καρτα ηχου μαλλον θα χρησιμοποιώ την ASUS Xonar STX,δεν θελω τα ακουστικα τοσο για μουσικη,η χρηση τους θαναι κυριως skype,teamspeak,games (κυρίως bf4).

Ας πουμε,αγνοώντας τελείως την ικανότητα των ακουστικων στο να παίζουν μουσικη,και κοιτώντας μονο την ικανοτητας τους στο surround,δηλαδη να μπορω να καταλαβω καθε ηχος απο που ερχεται,με ποια ακουστικα μένουμε;;

Sennheiser PC360 ειναι μια προφάνεις επιλογη,πολυ πανω απο τα 100 ευρω ομως VS

JVC Harx 900 που ειναι μεσα στο "οριο" που εβαλα,αλλα κατα ποσο υστερουν;

Στο post του [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] που παρέθεσε ο [MENTION=4469]wolver[/MENTION]s προτεινει ακουστικα ανα κατηγορια τιμής,αλλα φανταζομαι με το σκεπτικο οτι θα χρησιμοποιούντε και για μουσικη.

Α,και κατι που δεν ειπα,θελω ακουστικα κλειστου τυπου.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει καποιος τα AD700x στην ελλαδα και σε τι τιμη;;

Απο amazon ξεφευγουν αρκετα.

Δεν εχω καταφερει να βρω καταστημα που να τα εχει,και μετα απο πολυ ψαξιμο ειναι ή αυτα ή τα PC360,αν δεν μπορω να τα βρω τα AD700x σε νορμαλ τιμη,κοντα στα 200€,θα παρω τα PC360.

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεις τα review στο amazon καποιοι λενε οτι η εκδοση X καθε αλλο παρα βελτιωμενη ειναι, κοιτα ebay για AD700 ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις κατι στα 130-140 max, ψαξε rex ψαξε ! :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστοι:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kYJUQTNWQVg]Audio Technica ATH-700X - How good can Battlefield 3 sound be? My history of headsets - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=eEGe08Ytaik]AD700X - The New Best Gaming Headphones? (Battlefield 3 Gameplay/Commentary) - YouTube[/ame]

μπορεις να περιμενεις και αυτα τα οποια ειναι 700x με μικροφωνο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xlO2NDYHKZk]Audio-Technica Premium Gaming Headset In-Depth View and Mic Test - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κοιτα να δεις. Και το iphone ειναι για τα μπάζα αλλα το παιρνουν ολοι για μούρη. Οποτε και αυτα οι πιο πολλοι για μούρη τα παιρνουν. Και γενικα για να εχεις καλη ποιοτητα ηχου πρεπει να εχει αρκετα καλη καρτα ηχου και πανακριβα ακουστικα... Επισης ο ηχος που θα ακουσεις θα πρεπει να ειναι παλι αρκετα καλης ποιοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις. Και το iphone ειναι για τα μπάζα αλλα το παιρνουν ολοι για μούρη. Οποτε και αυτα οι πιο πολλοι για μούρη τα παιρνουν. Και γενικα για να εχεις καλη ποιοτητα ηχου πρεπει να εχει αρκετα καλη καρτα ηχου και πανακριβα ακουστικα... Επισης ο ηχος που θα ακουσεις θα πρεπει να ειναι παλι αρκετα καλης ποιοτητας.
Αυτό είναι το επιχείρημά σου για να υποστηρίξεις την πρόταση σου ??? (Razer Kraken Pro Black & Razer Kraken Pro Green) ????

:hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις. Και το iphone ειναι για τα μπάζα αλλα το παιρνουν ολοι για μούρη. Οποτε και αυτα οι πιο πολλοι για μούρη τα παιρνουν. Και γενικα για να εχεις καλη ποιοτητα ηχου πρεπει να εχει αρκετα καλη καρτα ηχου και πανακριβα ακουστικα... Επισης ο ηχος που θα ακουσεις θα πρεπει να ειναι παλι αρκετα καλης ποιοτητας.

Monster BEATS BY DR. DRE PRO BLACK με 399.00€- ELECTROMANIACS Home Audio - Hi Fi - TV - Car Audio - Θέρμανση - Κλιματισμός - Λευκές Συσκευές - Μικροσυσκευές

Και το ιpawn στο τσεπακι και πας για joging

:fist::fist::fist:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις. Και το iphone ειναι για τα μπάζα αλλα το παιρνουν ολοι για μούρη. Οποτε και αυτα οι πιο πολλοι για μούρη τα παιρνουν. Και γενικα για να εχεις καλη ποιοτητα ηχου πρεπει να εχει αρκετα καλη καρτα ηχου και πανακριβα ακουστικα... Επισης ο ηχος που θα ακουσεις θα πρεπει να ειναι παλι αρκετα καλης ποιοτητας.

τσεκαρε λιγο τα superlux με 30ευρω και πες μας μετα για ποιοητα

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις. Και το iphone ειναι για τα μπάζα αλλα το παιρνουν ολοι για μούρη. Οποτε και αυτα οι πιο πολλοι για μούρη τα παιρνουν. Και γενικα για να εχεις καλη ποιοτητα ηχου πρεπει να εχει αρκετα καλη καρτα ηχου και πανακριβα ακουστικα... Επισης ο ηχος που θα ακουσεις θα πρεπει να ειναι παλι αρκετα καλης ποιοτητας.

Δηλαδή να πάρει αυτά επειδή είναι μούρη δλδ;

Ενώ πλαγίως λες ότι είναι "για τα μπαζα";

*on the road

Link to comment
Share on other sites

καλοδούλευτα....ξέφυγες από τα 100 € που είχες ως όριο βέβαια...καλά έκανες!

Εγώ ψάχνω για κάτι μεχρι τα 140-150 αλλά με αποσπώμενο καλώδιο! και μικρόφωνο αν γίνεται! (σε νεό thread όμως γιατί θα φάμε ξύλο!)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλοδουλευτα, περιμένω εντυπώσεις. Εγω βέβαια θέλω αυτα Sennheiser PC 363D - Gaming Headset Stereo Surround - Noise Cancelling Microphone αλλα μια ιδέα για την ποιότητα του ήχου θα την πάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.