Jump to content



Recommended Posts

Καλα ο ηχος ποσο γαματος ειναι..Πιο ρεαλιστικος πεθαινεις...Το battlefield 4 ακουγεται λες και ακους κασετα του 1980 γραμμενη απο κασετοφωνο γυφτου μπροστα σε αυτην την ηχητικη πανδαισια.

[off-topic]

Όταν έλεγα εγώ ότι το BF4 έχει χάλια ήχο, μου έλεγαν ότι φταίνε τα ακουστικά μου ή/και η κάρτα ήχου μου ή/και τα αφτιά μου...

[/off-topic]

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION]

Γιωργο το game ειναι must buy, εχεις αργησει ηδη...

Tο ARMA οπως ειδες ειναι too much sim και boring για εμας...

Αυτο ειναι ειναι το ενδιαμεσο μεταξυ bf/cod και arma σε gameplay...

καρτα ηχου και ακουστικα πρεπει να αλλαξεις ετσι κι αλλιως

:p

[MENTION=21436]sfirculitu[/MENTION]

Αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Wolves μπορεις να με κατατοπισεις σε κατι γιατι εχω μπερδευτει?

Το παιχνιδι ειναι tactical σε βαθμο cod δλδ σκορπια :p η χρειάζεται μια αλφα τακτικη?

Δλδ σε τι διαφερει απο το cs? Εχει respawns κανονικα?

Θενκς

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=28647]artyom[/MENTION] αν μεινεις με αποριες μετα απο τα παρακατω, τα ξαναλεμε:

Insurgency Review - Uncompromising - MP1st

Insurgency Review - AusGamers.com

Insurgency (PC) Review | ZTGD: Play Games, Not Consoles

Insurgency Review | Capsule Computers - Gaming & Entertainment News, Reviews, Interviews & Competitions

Insurgency Review: Tense Gunplay Shoots Down Average Visuals | Entertainment Buddha

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0SnTzvCH6lc]Insurgency - A True Tactical Shooter - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=dH93zoC0KkI]Indie Spotlight // Insurgency - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4PeITyRG4_w]*ShakesPub* Insurgency- 1st Impressions & Feedback From Developers - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το game είναι παιχνιδάρα, αξίζει να το αγοράσετε.

Το προσωπικό μου review στο steam:

Ήταν πρώτη Ιουλίου του 2007 που κυκλοφόρησε το Insurgency: Modern Infantry Combat το οποίο ήταν modification του Half Life 2. Εκείνη την εποχή τυχαία ήμουν στο youtube και σε κάποια φάση το πέτυχα, μου άρεσε και το κατέβασα. Με πολύ απλά λόγια, το insurgency με έκανε να λατρέψω τα tactical shooter.

Πριν δυο μέρες κυκλοφόρησε η ανανεωμένη έκδοση του παιχνιδιού με τίτλο Insurgency(σκέτο). Αυτήν την φόρα επανέρχεται δυναμικά στον χώρο των tactical shooter για να μείνει. Το παιχνίδι είναι χτισμένο στην νεότερη μηχανή γραφικών της Valve, την portal2 source engine. Μπορείτε να το αγοράσετε από το store του steam με 14 ευρώ.

Γιατί να δώσετε 14 ευρώ ενώ μπορείτε να κατεβάσετε και να παίξετε εντελώς τζάμπα το mod; Αυτήν την φορά στο Insurgency δούλεψαν επαγγελματίες του χώρου με σπουδές κτλπ. οπότε είναι ένα ολοκληρωμένο game, απόλυτα προσεγμένο το οποίο δεν έχει να ζηλέψει απολύτως τίποτα από τα παιχνίδια που παράγουν μεγάλες εταιρίες. Το gameplay όπως θα ήταν αναμενόμενο έχει βελτιωθεί σε μέγιστο βαθμό από τον προκάτοχό του. Αυτό που θυμάμαι έντονα από το modification, ήταν το "άτσαλο" aim down sight animation των όπλων, σαφώς κάτι τέτοιο πλέων δεν υφίσταται.

Το gameplay θα μπορούσε να το παρομοιάσει κανείς με το paintball/airsoft σε ανοιχτό περιβάλλον. Κρύβεσαι , ελέγχεις, προχωράς σκυφτός κ αργά να μην κάνεις θόρυβο, κάθε γωνία την ελέγχεις με lean, γενικά παίζεις αργά και προσεκτικά. Πώς είναι το dm στο call of duty; Εε..! Το ακριβώς αντίθετο.

Τα όπλα είναι τα συνηθισμένα που υπάρχουν σε τέτοιου είδους παιχνίδι. Αναλόγως με την πρόοδο σου μέσα στο παιχνίδι, λαμβάνεις supply points με τα οποία μπορείς να προσθέσεις διόπτρα στο όπλο σου η heavy barrel, ή να εφοδιαστείς με c4/rpg κτλπ.

Η κάθε ομάδα αποτελείται από 2 squads, και κάθε squad από 8 άτομα. Κάθε άτομο λαμβάνει ξεχωριστό ρόλο, πχ υπάρχει μια θέση για sniper.

Τα γραφικά μπορεί να μην είναι τα καλυτέρα εν έτη 2014, παρόλαυτά είναι ότι καλύτερο έχει δείξει η source μέχρι στιγμής και αναμφίβολα είναι άδικο για το παιχνίδι να φάει άκυρο επειδή δεν έχει τα texture και τους φωτισμούς του Battlefield 4.

Αυτό που μου άρεσε αμέσως μετά το gameplay ήταν ο ήχος. Υπέροχος ήχος, καθαρός με απίστευτα ambient sounds(ελικόπτερο να πετάει από πάνω, μύγες και ζουζούνια να ακούγονται lol, πυροβολισμοί, allah akbar priests :p κτλπ.) Σε headphones που παίζω, οι πυροβολισμοί και τα footsteps έχουν πολύ καλή κατευθυντικότητα. Οι ήχοι των όπλων είναι σε καλό επίπεδο, αν και ποτέ δεν θα ξεχάσω τους ήχους των όπλων του BF2: Project Reality xD.

Κατά την ταπεινή μου άποψη είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτήν την στιγμή σε tactical shooter( project reality coming, έχει να γίνει πανικός). Σίγουρα αξίζει να το δοκιμάσετε, και αν είστε ακόμα επιφυλακτικοί μπορείτε να το τσιμπήσετε σε κανα steam sale. Όσα και να δώσετε, τα λεφτά του τα αξίζει.

Steam Community :: BigBOSS :: Review for Insurgency

το link για να κάνετε rateup or hate :tomato:

Επίσης και ένα video απο την προχθεσινή βραδιά. Προσοχή! έχει age restriction(18+) από το youtube λόγο mature language :sarcastic:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=BzRUazCCDXE&list=UU_6MjkO0w-Akm33rTPOlT3w&feature=c4-overview]5 Βεντουζαίοι παίζουν insurgency [PC][HD] - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και τα ιδια ματσακια απο διαφορετικο POV σε raw footage, οσοι εχετε μικρα παιδια απο την οθονη απομακρυνετε τα ! πατηστε play και αφηστε να ξυπνησει το χαζοχαρουμενο 12χρονο που κρυβετε μεσα σας :p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=QRHpV0BhUmY]Insurgency - YouTube[/ame]

(τελικα γινεται οντως ακομα καλυτερο με καλη παρεα :hehe: )

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα τσιμπήσει στα steam sales τα Χριστούγεννα, και εχω προσπαθήσει μερικές φορές να παίξω. Λεω προσπαθήσει γιατι πραγματικά δεν έχω την υπομονή να περιμένω τοση ώρα για να αρχισει ενα παιχνίδι, ή αφού αρχίσει να ψάχνω πολλή ώρα να βρώ καποιον να σκοτώσω.

Πιθανόν να μη μου ταιριάζει αυτο το είδους gameplay μιας και προτιμώ πιο γρήγορη δράση, και οχι να φωνάζω αλληλουια μολις δω εχθρο.

Τα γραφικά ειναι οκ, οχι τιποτα το ιδιαίτερο, ο ηχος ειναι καλός, αλλα τα modes που έχει το παιχνίδι ειναι περιορισμένα και δεν βρηκα κατι με πιο γρηγορο gameplay.

Οποιος ψάχνει για γρηγορη δράση μακρια. Οποιος θελει κατι στο παλιο στυλ τυπου cs, πιστευω οτι θα του αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω 32αρη server και "sustained-combat" δεν δοκιμασες, τα παραπανω βιντεο γινανε σε 24αρη mind you !

Τα map εχουνε το ιδανικο μεγεθος imo, επισης εχθρο βρισκεις πολυ γρηγορα αμα μαθεις λιγο τις διαδρομες χρησιμοποιησεις τα αυτια σου και παιζεις το objective, σημασια εχει βεβαια να τους βρισκεις πριν σε βρουν αυτοι :p

Η φαση early-access ητανε και αυτη που "εσωσε" το παιχνιδι απο το να παει ακλαφτο μετα το αποτυχημενο kickstarter, δωστου μια ακομη ευκαιρια, εχουν προσθεσει πολλα πραγματα τους τελευταιους 2 μηνες και (το βασικοτερο) εχει αρκετο κοσμο πλεον για να μπεις να παιξεις ακομα και οταν ειναι πρωινο καθημερινης !

Στα αμεσα σχεδια της NWI ειναι περισσοτερα maps, οπλα (FN FAL ραουρ !! ), υποστηριξη για workshop + twitch, vaulting και καποιο ειδος προσωπικου stat tracking για τα ανιωθα παμπλικια τυπου " μαμα κοιτα ! promoted !! μολις πηγα 100 πουλαδες !! θα ανοιξουμε ορνιθοτροφειο !!! " ( :hehe:)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το insurgency δε μπορώ να το ευχαριστήθω μπαίνοντας χωρίς παρέα στα pub. Θέλει τουλάχιστον 2-3 άτομα με teamspeak-ventrilo κτλ για να μπορείς να reportάρεις τις κινήσεις του εχθρού και να υπάρχει μια στοιχειώδης συνεννόηση (δε λέω, ρεαλιστικό το in-game voip αλλά αφού ψοφήσεις τρως mute μέχρι να κάνεις respawn). Επίσης, ενώ οι γερμανικοί servers είναι οι μόνοι που μπορώ να παίξώ με ανθρωπινό ping, υπάρχει πρόβλημα επικοινωνίας. Όσες φορές τους ζήτησα να μιλάνε αγγλικά, μου αρχίσανε τα "this is a german server" κτλ κτλ.

Με λίγα λόγια, αν έχεις δικά σου άτομα για team-up, τότε το game αξίζει και με το παραπάνω. Μη το αγοράσεις όμως με την προοπτική να solάρεις, γιατί θα απογοητευθείς πικρά :hehe:

Link to comment
Share on other sites

:rant: Το 15-2 στην heights πριν παω για υπνο δεν το τραβηξε ο noobshot :rant:

Ωραιος ο χαβαλες στο mic αλλα πιο πολυ κακο παρα καλο κανει στο KD οταν δεν εισαι σε φαση για multitasking, μην βλεπετε που δεν επηρεαζεται ο καραμολεγκος, οταν εχεις κουμπωσει την διοπτρα στο M40A1 και καθεσαι σκυφτος πανω στο κλ(λλ)ιφ δεν χρειαζεται να εισαι τοσο συγκεντρωμενος :p

Δειτε τωρα πως παιζουν κοκοπ οι αντρεςςς

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Qt2g2VH4dIQ]shoot everyone - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kZoopKqRj3g]Insurgency Full Review | FIVE Game Keys to Giveaway - YouTube[/ame]

[MENTION=17939]BigBOSS[/MENTION] αντι να βαζεις τους n00boVentouzes :p ,δεν κανεις κανα βιντεοreview;

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

αν πληρωθώ το συζητάμε :p

έχω κάνει review το game στο steam http://steamcommunity.com/id/BigBOSSgr/recommended/222880/

όσον αφορά βιντεο review κομματάκι δύσκολο, και ποιό το νόημα να κάνω τώρα videoreview για game που έχει κυκλοφορήσει εδώ και έναν μήνα...

δεν ξέρω ίσως τελικά μου την βαρέσει και ασχοληθώ :D

Έγινε επεξεργασία από BigBOSS
Link to comment
Share on other sites

Did you rage quit after playing Insurgency the first time because your style of play from other games didn't work?

SpAz did.

Then he tried it again and had an epiphany on why this game is awesome.

Have a listen to his story...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Ah89O65VSm4]Insurgency - My Experience So Far - Giving Away Two Copies - YouTube[/ame]
Link to comment
Share on other sites

το ζητήσατε και το αποκτήσατε :D , videoπαρουσιαση του insurgency, η ποιότητα του ήχου δεν είναι και τόσο καλή λόγω μικροφώνου....

Ο totalbiscuit των φτωχών. :p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=5ZF58xDe53I&list=UU_6MjkO0w-Akm33rTPOlT3w&feature=c4-overview]www.youtube.com/watch?v=5ZF58xDe53I&list=UU_6MjkO0w-Akm33rTPOlT3w&feature=c4-overview[/ame]

watch?v=5ZF58xDe53I&list=UU_6MjkO0w-Akm33rTPOlT3w&feature=c4-overview

Έγινε επεξεργασία από BigBOSS
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.