Jump to content



SteamGifts.com Thread 2.0 (GiftLab)


Recommended Posts

Να ευχηθώ και γω με την σειρά μου καλή συνέχεια στην νέα version του thread :)

Ας υποβάλω και γω την αίτηση μου :-P

Πρόσφατα αγόρασα το περασμένο humble bundle για ένα φιλαράκι μου που ήθελε πολύ το Arma II, εγώ κράτησα το UFO Afterlight και το Alpha Prime.

Τα υπόλοιπα παιχνιδάκια όπως:

  1. Take On Helicopters
  2. Arma Gold Edition
  3. Arma Tactics
  4. Fish Fillets 2

... λέω να τα μοιραστώ μαζί σας :-)

*= Παραθέτω τα στοιχεία μου: =*

-Profile of SpirosKGR

-Steam Community :: eptanisioz_GR -]|[-

-SteamRep » eptanisioz_GR -]|[- | 76561198033455403 | STEAM_0:1:36594837

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION] αν και βλέπω μικρή δραστηριότητα στο SG ως τώρα, τα likes που πήρες σε βάζουν στο group. Διάβασε σε παρακαλώ το FAQ του SG για να είμαστε καλυμμένοι. Καλώς ήρθες!

----------------------

Τα σημαντικότερα νέα όμως είναι ότι είμαι ένας από τους 22 που πήραν invite για το SGv2!!!

Δυστυχώς δεν μπορώ να σας δώσω screenshots, αλλά αφού ασχοληθώ λίγο θα σας πω λεπτομέρειες ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα σημαντικότερα νέα όμως είναι ότι είμαι ένας από τους 22 που πήραν invite για το SGv2!!!

Δυστυχώς δεν μπορώ να σας δώσω screenshots, αλλά αφού ασχοληθώ λίγο θα σας πω λεπτομέρειες ;)

Οταν μπορεσεις δωσε feedback να μαθουμε τι παιζει με το sgv2.

Ειπε ο cg οτι θα δωσει στους πρωτους απο 10 inv στον καθενα...

Οποτε κανε τα κουμαντα σου :p:p

Sent from my Note II using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από ponaei8anasi
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION] αν και βλέπω μικρή δραστηριότητα στο SG ως τώρα, τα likes που πήρες σε βάζουν στο group. Διάβασε σε παρακαλώ το FAQ του SG για να είμαστε καλυμμένοι. Καλώς ήρθες!

----------------------

Τα σημαντικότερα νέα όμως είναι ότι είμαι ένας από τους 22 που πήραν invite για το SGv2!!!

Δυστυχώς δεν μπορώ να σας δώσω screenshots, αλλά αφού ασχοληθώ λίγο θα σας πω λεπτομέρειες ;)

Έτσι, γιατί οποία πέτρα και αν σηκώσεις, θα βρεις έναν Έλληνα από κάτω :thumbup:

Sent from my LG Optimus G E975

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λίγα σχόλια για την νέα έκδοση του SteamGifts που τώρα είναι σε κλειστή beta. Επίσης τα giveaways εκεί είναι ψεύτικα και ότι γίνεται τώρα εκεί θα διαγραφεί πριν μπει ο κανονικός κόσμος μέσα.

- Γενικά έχει αλλάξει αρκετά η εμφάνιση, δυστυχώς δεν μπορώ να δώσω screenshots ακόμα.

- Μπορείς να φιλτράρεις παιχνίδια που δεν θέλεις να φαίνονται

- Υπάρχει ενσωματωμένη λειτουργία blacklist και whitelist

- Το forum έχει πλέον subforums

- Έχει μπει δυνατότητα αναζήτησης σε πολλά σημεία, όπως και στα comments ενός giveaway

- Μπορείς να επιλέξεις όταν φτιάχνεις giveaway αν πρόκειται για gift ή για key και νομίζω όταν επιλέγεις key, το εισάγεις κατευθείαν εκεί οπότε μετά δεν χρειάζεται να το στείλεις σε email, το βλέπει ο νικητής στα won του.

Σε γενικές γραμμές το βρίσκω αρκετά βελτιωμένο. Αν φτιάξει και το θέμα με την ταχύτητα του θα είμαστε καλά. :)

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Τα DLC's που εχουμε τα αναγνωριζει, για να μη φαινονται ως επιλογες συμμετοχης?

Λογικά όσα είχαν ζήτημα με τα ID από το Steam, θα εξακολουθούν να χρειάζονται χειροκίνητη εισαγωγή -όπως γινόταν και με το SG+. Που σημαίνει ότι πάλι θα πρέπει να είναι κάποιος επιφορτισμένος με την τήρηση μιας λίστας.

Όσο για screenshots, κυκλοφορούν ήδη μικρά κομμάτια στο σχετικό θέμα του SG:

6yHUk.jpg

Link to comment
Share on other sites

- Μπορείς να φιλτράρεις παιχνίδια που δεν θέλεις να φαίνονται

- Υπάρχει ενσωματωμένη λειτουργία blacklist και whitelist

- Μπορείς να επιλέξεις όταν φτιάχνεις giveaway αν πρόκειται για gift ή για key και νομίζω όταν επιλέγεις key, το εισάγεις κατευθείαν εκεί οπότε μετά δεν χρειάζεται να το στείλεις σε email, το βλέπει ο νικητής στα won του.

τα παραπάνω κατά εμέ είναι πολύ σημαντικές αλλαγές. Η αποστολή του κωδικού μέσα απο το SG ειναι βολικότατη!

Link to comment
Share on other sites

τα παραπάνω κατά εμέ είναι πολύ σημαντικές αλλαγές. Η αποστολή του κωδικού μέσα απο το SG ειναι βολικότατη!

Εγώ ειδικά με τα κλειδιά είμαι λίγο επιφυλακτικός και προτιμώ να τα δίνω "ζωντανά". Το ίδιο λένε κι άλλοι σε μερικά γνωστά γκρουπ που το συζητάμε αυτή τη στιγμή. Προφανώς δεν είναι πρόβλημα όταν κληρώνεις μεταξύ γνωστών και αξιόπιστων δωροληπτών, αλλά σε ανοιχτές κληρώσεις μπορεί να είναι θέμα.

Βέβαια, αν η ενεργοποίηση γινόταν μέσω του Steam API, όπως με το humble πλέον, δε θα υπήρχε ζήτημα. Υποθέτω θα δείξει στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από όσο καταλαβαίνω, ουσιαστικά ενσωμάτωσαν κάποιες σημαντικές λειτουργίες από add-on στη βασική έκδοση. Θεωρώ ότι οι αλλαγές όπως τις περιγράφει ο φίλος [MENTION=4676]tragikos[/MENTION] θα αναβαθμίσουν σημαντικά το site.

Link to comment
Share on other sites

Καλή τύχη σε όλους :D πρώτο μου giveaway

signature.png

γιατι δε φαίνεται η εικονα όπως σε εσάς ? :(

[EDIT] FIXED :D

Για να μη μπερδευτώ με τις μέρες κάνω (1) ένα giveaway να δω πώς είναι η διαδικασία και την επόμενη φορά θα δώσω και τα υπόλοιπα keys :D [ Arma Gold Edition , Arma Tactics ,

Fish Fillets 2 ]

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Καλή τύχη σε όλους :D πρώτο μου giveaway

signature.png

γιατι δε φαίνεται η εικονα όπως σε εσάς ? :(

[EDIT] FIXED :D

Για να μη μπερδευτώ με τις μέρες κάνω (1) ένα giveaway να δω πώς είναι η διαδικασία και την επόμενη φορά θα δώσω και τα υπόλοιπα keys :D [ Arma Gold Edition , Arma Tactics ,

Fish Fillets 2 ]

Πως το κάνουμε αυτό?? να το κάνω και γω

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνουμε αυτό?? να το κάνω και γω

Δεν ειναι δυσκολο, κι εγω μπερδευτηκα στην αρχη. Ανοιξε το giveaway σου, στο κεντρο λεει comments κλπ, πηγαινε στο signature, δες την εικονα και εφαρμοσε αναλογα για σενα

Δες εδω ελπιζω να βοηθησα

attachment.php?attachmentid=60345&stc=1&d=1390831609

post-28690-1416078094,4796_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.