Jump to content


Τι είδος παιχνιδιού προτιμάτε;


Ποιο είναι το αγαπημένο είδος παιχνιδιού υπολογιστή;  

989 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Την προηγούμενη Παρασκευη, παραδώσαμε μια 40σέλιδη εργασία πάνω στην ιστορία των Serious Games, educational games και flight simulators.. Ενδιαφέρει κανέναν?

(πήραμε και καλό βαθμό!)

Link to comment
Share on other sites

Φέτος εκτός από το Tomb Raider 9, δεν έχω παίξει κάτι άλλο. Τα παιχνίδια τα έχω κόψει (είμαι κυρίως των ταινιών και των σειρών) αλλά αν περιστασιακά βγει κάτι πάρα πολύ καλό, ε τότες θα παίξω.

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία χρόνια δεν πολυπαίζω, λόγω του καθημερινού φόρτου. Έχω παρατηρήσει όμως το εξής περίεργο: Ενώ παλαιότερα δοκίμαζα πολλά παιχνίδια μέσα στον χρόνο, πλεόν παίζω το πολύ 1/χρόνο και μόνο αυτό.

Για παράδειγμα, έπαιζα φανατικά football manager για 3 χρόνια και δεν θυμάμαι να έπαιζα κάτι άλλο εκείνο το διάστημα.

Μετά ως δια μαγείας το γύρισα σε total war που έλιωνα για άλλα 3 χρόνια. Τους τελευταίους 6 μήνες δε, έχω βρει το BattleField 3. Σκεφτείτε ότι έχω αγοράσει το football manager 2013 day-one και μόλις εχθές του έβγαλα τις ζελατίνες.

mmorpg απλά τα ξεχνάς!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ ξεκίνησα το hearthstone.

Όντας άσχετος απο παιχνίδια γενικώς,εκτος απο ενα moba που παίζω,είναι εθιστικο,λιγότερο αγχωτικό,και το πας και για competitive αμα γουστάρεις.

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω ψηφίσει μου ήταν αρκετά δύσκολο να διαλέξω... Σίγουρα υπάρχουν πολλοί εδώ μέσα, ανάμεσά τους και εγώ, που έχουν σαν αγαπημένα τα Myst, Diablo, Quake, Command & Conquer, Leisure suite Larry, Fifa Road to world cup '98, Need for Speed, Football manager κλπ κλπ κλπ (η λίστα είναι ατέλειωτη). Άρα το poll είναι θα έπρεπε να έχει και επιλογή "Όλα τα παραπάνω, δεν ξέρω τι είναι ο ήλιος".

ΥΓ: Ψήφισα στρατηγικής και βολών πρώτου/τρίτου προσώπου για λόγους υπερβολικά πολλών χαμένων εργατοωρών. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσωπικά, WOW το κορυφαίο game όλων των εποχών. Παιχνίδια ρόλων επέλεξα. Λίγο πιο κάτω, Skyrim, Dragon Age Origins, LOOM, Syndicate, Eye of the Beholder, Secret of the Monkey Island, Karnov, North and South, MicroMachines, Microprose F1GP, και και και πολλά άλλα... Αξέχαστα...

Έγινε επεξεργασία από jkamb
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.