Jump to content



Recommended Posts

Παιχνιδάρα δεν ξέρω αν το λες, πάντως αν σε τρώει η χούφτα σου για περισσότερο Assassins Creed χωρίς καμία ουσιαστική αλλαγή απο τους προηγούμενους τίτλους είναι πολύ καλό

Ο Arno πάντως πρέπει να είναι απ' τους χειρότερους assassins της σειράς :hehe:
Ούτε να σφυρίξει δεν μπορεί  (-ΣΦΥΡΑ ΡΕ! - πθττττ φθθθθτ πθθθθ......)
Ούτε να κρατήσει την ανάσα του κάτω απ' το νερό (-ΒΟΥΤΑ ΡΕ! - μπρρμπλλ γκουγκρλλ μπουρμπλλλ......)
Αλλά τουλάχιστον δεν είναι τόσο βαρετός όσο ο Connor

Ωραία γραφικά αλλα πολύ βαριά και μάλιστα τις περισσότερες φορές χωρίς λόγο
Για τα bugs δεν μιλάω, πιάνουν ένα topic απο μόνα τους, αλλα το παιχνίδι για μένα ήταν playable

Α, και το Tomb of Kings DLC είναι πολύ ωραίο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μολις το τερματισα με το 1.2 patch..ηταν λιγο συντομο η μου φαινεται? Εκανα βεβαια κυριως τα main missions .. :p

Ασχετα με το θεμα της αποδοσης , παντως θα το εβαζα το δευτερο χειροτερο της σειρας..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παίδες ξεκίνησα να το παίζω πάλι,μετά το τελευταιό patch 1.05 το παιχνίδι πηγαίνε πολύ καλύτερα..Ίσως επειδή υπάρχουν και οι 15.4 της amd..το παιχνίδι παίζει ικανοποιητικά πλέον.Δεν γίνεται η τρέλα με τα fps drops,τόσο πολύ βασικά όσο ήταν.

Μόνο σε μια περιοχή στο βόρειο παρίσι συνάντηση έντονο fps drops,όμως ήταν αρκετά στιγμιαίο!

 

Επίσης έπαιξα coop με φίλο,και με άλλους αγνώστους,το παιχνίδι το κάνει ΠΑΡΑ πολύ διασκεδαστικό,αφού μπορείς να κάνεις το main story μαζί,συν άλλες coop αποστολές,και activities!

Μια δεύτερη ευκαιρία στο παιχνίδι αξίζει πιστεύω,τουλάχιστον για τους fans της σειράς!

 

 

Επίσης λόγω της τρελής ασπρίλας,έκατσα και έψαξα λίγο τα presets και πάλι ανάμεσα σε kputte και project reality κατέληξα..

Προσωπικά το project reality κάνει το παιχνίδι να είναι πιο σκοτινό στα χρώματα του,που μου αρέσει πιο πολύ,ο kputte δεν με ευχαριστησε τόσο.

Ίσως έχει να κάνει ότι το ένα βγήκε στην αρχή που κυκλοφόρισε το παιχνίδι,και το άλλο πριν 2 βδομάδες.

Δοκιμάστε και παίξτε!

 

Project Reality 2.0

 

K-putt'e Config 1.1

Έγινε επεξεργασία από xtrmsnpr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Project Reality είναι το preset που με ευχαρίστησε περισσότερο από όλα! Ίσως κάνει το game ένα τικ πιο σκοτεινό απ'οτι θα ήθελα, αλλά και πάλι ίσως να είναι η οθόνη.

ναι έτσι είναι όπως το λες,το σκοτινιάζει λίγο,αλλά τουλάχιστον φεύγει η ασπρίλα,και δρόμοι-σπίτια φαίνοντε επιτέλους πιο καθαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ξέθαμα...2 χρόνια μετά.

 

Το αγόρασα 8-8,5€ πριν 6-7 μέρες. Έκανε 2 αιώνες να κατέβει ελέω 50GB στην 4άρα του σπιτιού μου.

 

Τα γραφικά του είναι εξωπραγματικά ή εγώ έχω να παίξω σοβαρό παιχνίδι χρόνια?? Η R9 Nano δεν κολλάει πουθενά (1080p max settings), τρέχει παντού και πάντα smoothly με παρέα τον ακλοκάριστο 4770Κ (δουλεύει προσωρινά με την εργοστασιακή ψύκτρα). Δε μπορώ να δω fps/temps etc με το Rivatuner καθώς κολλάει το σύστημα για άγνωστο λόγο όταν το τρέχω. Θα βάλω το fraps (αν υπάρχει ακόμα) για να δω τι πιάνει.

 

Το παιχνίδι έχει πολύ κακές κριτικές από σχεδόν όλους. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί. Έχοντας παίξει τα AC II, AC Brotherhood και 10 λεπτά το Revelations, αυτό μου φαίνεται αιώνες μπροστά σε κάθε τομέα. Γραφικά, ήχο, gameplay, σκηνοθεσία. Μόνο το story του δεν είναι τόσο ελκυστικό.

Τα AC III, Black Flag, Rogue ήταν τόσο καλά που αυτό ήταν πισωγύρισμα?

 

Τέλος, διαβάζω εδώ και αλλού για bugs. Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα μέχρι στιγμής -έχω φτάσει  σχεδόν στο μισό του story και στα 1/4 των side quests του χάρτη- αλλά φαντάζομαι πως είναι λογικό μετά από 2 χρόνια από την κυκλοφορία του το να μην έχει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Delijohn έγραψε:

αν θες, βάλε το msi afterburner, μια κι είναι πιο customizable για το τι θα σου δείχνει.. το θεωρώ και πιο "ελαφρύ" σε σχέση με το fraps.

 

@GFFermari

Τo rivatuner , ειναι του afterburner ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To πηρες 2+ χρονια μετα, οπου μετα απο 1500 patch , ειναι playable. Το syndicate ηταν πολυ πιο γρηγορα απολυτα playable. 

Οσον αφορα το on-screen display, δοκιμασε και με το CAM , μηπως δεν υπαρχει θεμα με αυτο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.