Jump to content



Recommended Posts

Πασο, καθενας με τα γουστα του.

Εμενα δεν μου αρεσε ποτε η παραλληλη συνδεση με την τωρινη εποχη και το concept του animus.

Σε ολα τα AC με ξενερωνει που ενω εχω εγκλιματιστει στην εκαστοτε εποχη, σε ασχετα σημεια την απομυθοποιει αναγκαζωντας σε να παιζεις side story στην "πραγματικοτητα".

Μακαρι στο unity να λειπει τελειως αυτο το στοιχειο ή εστω να ειναι μονο σε αρχη & τελος, και οχι ενδιαμεσα.

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο με το animus ειναι αθλιο μεχρι αηδιας . Ο μονος λογος που υπαρχει , κοβω το χερι μου , ειναι οι κολοκονσολες και τα achievements τους . Ακους εκει .... να χρειαζεται να μαζεψεις QR codes ... ελεος δηλαδη . Το πιο ωραιο collectable το ειχε το AC2 , οπου σου εφτιαχνε το video σχετικα με τον αδαμ και την ευα .

Εχει χαθει λιγο το game λογο της επιτυχιας τους , το assassin-ιλικι κολαγε στα πρωτα , τωρα ομως οσο παει σε πιο συνχρονες εποχες , χανει εντελος την αξια του

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη εγω περιμενα πως και πως να εξελιχθει η ιστορια στο παρον:p

Και γενικα ολο το consept με το animus-ζεις την ζωη καποιου προγονου σου μαρεσε απιστευτα.Στο τελευταιο τα ξηλωσαν ολα αυτα και εκαναν το animus τροπο διασκεδασεις για να ξεχαστεις απο τις εννοιες σου:hang2:anyway ειμαστε και οφτοπικ

Link to comment
Share on other sites

javaneze: συμφωνούμε οτι διαφωνούμε :p

στο ΙΙΙ κοιμήθηκα επιεικώς , όλη η σειρά στηρίζετε στην αφήγηση μιας ιστορίας δεν είναι μονο τα γραφικά ή το gameplay,

ακόμα και το πρώτο που ήταν επαναλαμβανόμενο εκεί πάτησε και έγινε οτι έγινε ...στο στορρυ , η προτοτιπία του περιβάλλοντος ξεπεράστηκε (μην τρελαθούμε και το prince of persia που δεν έχω παίξει μια χαρά τα κατάφερνε , ιδιο στιλ είχαν :wassat:)

στο ΙΙΙ τώρα είχαμε 1 ασσασίνο που πήρε απλά ενα τίτλο στην πορεία αλλα ήταν συνέχεια χαμένος στο διάστημα καμία εμφανείς ομάδα απο αασασινους να γεμίσει λίγο το "υπάρχουν 2 στρατόπεδα " ,υπήρχε μια μεγάλη επανάσταση όπου απλά που είχαμε ενα ινδιάνο να βοηθάει με τον τρόπο του

για τα cinematic κλπ που τρέξανε την ιστορία απλά αν δεν υπήρχαν δεν θα βγάζαμε νόημα αν αυτό που παίζουμε είναι αυτό που λέει ο τίτλος ,

τώρα για μένα πολύ καλό σημείο ήταν το νησί μέσα στη καταιγίδα (αν θυμάμαι καλά ) , μου έβγαζε ενα κλίμα , μου έδινε περιβάλλον , γραφικά

οταν τρέχω στο δάσος χωρίς να είναι ο λύκος εδώ απλά μου γεμίζει τα "κενά " για να μην πλήξω

τώρα για το μήλο τις λόλας τι να πώ ? εκεί που βλέπαμε υπόγειες στοές , εκεί που βλέπαμε καταπακτές κλπ

κρύψτε το κάπου !:rofl:

πάμε σαν τον ιndiana των Γιάννη για ανασκαφή με το κουβαδάκι ? Ε με ξενέρωσε γενικά :innocent:

απλά το είδα σαν "δώσε αυτό μέχρι να βγάλουμε το black"

το οτι αποδυναμώθηκαν οι ασσασίνοι είναι δικαιολογία για να μην ρίξουν έργο , θα μπορούσαν να γεμίσουν με στοιχεία , οχι με ενα παππού

το watch dog φλερτάρει επικίνδυνα, είδα ενα βιντεο απο το unity και μου το θύμισε

Έγινε επεξεργασία από panosX
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση....

Και ενα Multiplayer "gameplay"

Τώρα κατά πόσο καλο online θα είναι αυτό δεν ξερω,π.χ θα μπορούσε άνετα ένας απο του συμπαίκτες να διαλέξει αλλη στρατηγική και να σου χαλάσει εντελώς την αποστολή...

Με φίλους μετράει παρα πολύ!

[ame]www.youtube.com/watch?v=1P_s72dOKIk[/ame]

Link to comment
Share on other sites

ηδη τα γραφικα του black flag ηταν πανεμορφα . μονο δρομος προς τα πανω υπαρχει σε αυτον τον τομεα ετσι και αλλιως . Η σειρα AC εχει πλεον αρκετο χρημα και μπορει να επενδυσει και σε γραφικα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

2 τα AC φετος απο οτι φαινεται ....

συμφωνα με λιγο ψαξιμο , λεει πως θα βγει μονο για Χ360/PS3 στις 11 νοεμβριου και χρονικα θα ειναι αναμεσα στο AC3 και Black Flag , με τον παιχτη να ανηκει στους Templars

(αν οντως αληθευει το console exclusive , τους ευχομαι τα χειροτερα.... )

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=bjSy5kF6io0]Assassin’s Creed Rogue - World premiere cinematic trailer [uK] - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.