Jump to content



RMA to CORSAIR Story


Recommended Posts

Eγω παιδια εστειλα ενα Η110 που εκανε θορυβο η αντλια με ΕΛΤΑ, πληρωσα 29,50ε τα μεταφορικα και το πακετο που εστειλα δεν βρεθηκε ποτε απο την corsair! lol.

Mου ειπαν οτι πηγε κανονικα απο ΕΛΤΑ και παραδοθηκε αλλα στην Ολλανδια δεν το εβρισκαν! Τελικα μου εστειλαν αλλο ετσι κ αλλιως παρολο που δεν βρηκαν το δικο μου.

Τελος καλο ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος που σε ακυρωσαν φιλε;

η απάντηση που πείρα

Corsair provides a non-transferable warranty to the purchaser of Corsair hardware product purchased from an authorized Corsair reseller. This means that if you purchase something from another user on Ebay or any other end user share or selling site that this would be considered an unauthorized reseller and would not have any warranty from us as stated in our warranty policy. Unfortunately this means we would not be able to replace it.

warranty

Link to comment
Share on other sites

Eγω παιδια εστειλα ενα Η110 που εκανε θορυβο η αντλια με ΕΛΤΑ, πληρωσα 29,50ε τα μεταφορικα και το πακετο που εστειλα δεν βρεθηκε ποτε απο την corsair! lol.

Mου ειπαν οτι πηγε κανονικα απο ΕΛΤΑ και παραδοθηκε αλλα στην Ολλανδια δεν το εβρισκαν! Τελικα μου εστειλαν αλλο ετσι κ αλλιως παρολο που δεν βρηκαν το δικο μου.

Τελος καλο ολα καλα.

tracking number ειχες?

Link to comment
Share on other sites

η απάντηση που πείρα

Corsair provides a non-transferable warranty to the purchaser of Corsair hardware product purchased from an authorized Corsair reseller. This means that if you purchase something from another user on Ebay or any other end user share or selling site that this would be considered an unauthorized reseller and would not have any warranty from us as stated in our warranty policy. Unfortunately this means we would not be able to replace it.

warranty

ε και εσυ.....ησουν υπερβολικα ειλικρινης :p

Να σου πω, βαλε ενα φιλο σου να ανοιξει ticket και να πει οτι ειναι δικες του αλλα εχασε την αποδειξη, δε θα εχεις προβλημα λογικα...

Η αν δεν προχωρησε καθολου η διαδικασια και δεν εχεις δωσει στοιχεια, ξεκινα απο την αρχη με αλλο e-mail...

Σε μνημες ειδικα, ειναι πααααρα πολυ ελαστικοι, απλα εσυ πηγες και τους εδωσες στο πιατο την αιτια απορριψης...

Link to comment
Share on other sites

Είχα μερικές καλές εμπειρίες με Corsair και μερικές κακές. Όπως έχω γράψει και αλλού ΔΕΝ είναι άγιοι ούτε τέλειοι. Και επειδή δικά μου είναι τα λεφτά και δική μου η επιλογή δεν ξαναγοράζω Corsair.

Link to comment
Share on other sites

ε και εσυ.....ησουν υπερβολικα ειλικρινης :p

Να σου πω, βαλε ενα φιλο σου να ανοιξει ticket και να πει οτι ειναι δικες του αλλα εχασε την αποδειξη, δε θα εχεις προβλημα λογικα...

Η αν δεν προχωρησε καθολου η διαδικασια και δεν εχεις δωσει στοιχεια, ξεκινα απο την αρχη με αλλο e-mail...

Σε μνημες ειδικα, ειναι πααααρα πολυ ελαστικοι, απλα εσυ πηγες και τους εδωσες στο πιατο την αιτια απορριψης...

θα το κάνω κάποια στιγμή στο μέλλον, με άλλο email, τουλάχιστον έχω πάρει τα λεφτά πίσω από ebay

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

να ρωτησω ρε παιδια και εγω....επαναφερω το ολιγον τι παλιο θεμα.αγορασα πριν 7 χρονια τις corsair vengeance και σημερα μολις μου χαλασε η μια απο τις 2 και εχω μεινει με τα 4 gb αντι των 8.εχω την αποδειξη αγορας απο το πλαισιο. αν τους την παω θα μου κανουν αντικατασταση η πρεπει να μπλεκω με RMA κτλπ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος jax7480 έγραψε:

Πιο γρήγορα θα ξεμπερδέψεις απ'ευθείας με την Corsair παρά με το Πλαίσιο.

Ξέρεις πόσα χρόνια εγγύηση είχαν οι μνήμες;

 

οχι δεν ξερω. δεν ισχυει το Lifetime?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε και ρώτα, δε χάνεις τίποτα, για ενημέρωση και μόνο να ξέρουμε και οι υπόλοιποι αν άλλαξε κάτι με το Πλαίσιο. Εγώ είχα πάει για RMA τροφοδοτικού Corsair και σαν λύση μου έδωσαν να πάρω ένα "αντίστοιχο" από το πλαίσιο μισής αξίας όμως, μετά από πίεση μου τους ανάγκασα να πάμε σε RMA αλλά μετά από αρκετό καιρό ούτε καν το είχαν στείλει και πήγα το πήρα πίσω και άνοιξα RMA με Corsair, μπαμ μπαμ. Δίπλα στον πελάτη πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πράξε αναλόγως τι θα σου πούνε:

1) αν σου πούνε πως στις αλλάζουμε επι τόπου με άλλες ίδιες αντίστοιχες (ή καλύτερες) τότε όλα καλά.

2) αν σου πούνε πως θα τις στείλουμε στην Corsair απλά μην το δεχτείς, πάρε τις μνήμες και φύγε. Άνοιξε RMA ticket στην corsair. Πιο γρήγορα θα γίνει η δουλειά σου.

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Μου είχαν χαλάσει και εμένα πέρυσι κάτι vengeance, 3x4GB, αγορασμένες από visionstudio το 2009, αλλά  δεν ασχολήθηκα με αυτούς καθόλου.

 

Άνοιξα RMA στην corsair, τις έστειλα με ΕΛΤΑ και μετά από δύο εβδομάδες είχα άλλες.

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα στην όλη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκα απο πλαισιο. Δεν τις αλλαζουν λεει πρεπει να αναφερθω στην corsair. Σιγα μην ασχολουνταν,θα στειλω rma αλλα πρεπει να στειλω και τις 2 πισω ε? Δεν θα εχω pc για 20 μερες....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αναφέρεις στην Corsair αυτό. Πώς δεν θέλεις να μείνεις χωρίς μηχάνημα. Θα σου ζητήσουν έναν αριθμό πιστωτικής. Θα σου στείλουν νέες μνήμες και θα σου τις χρεώσουν. Παραλαμβάνεις τις νέες μνήμες, βλέπεις πως δουλεύουν και στέλνεις πίσω τις δικές σου. Όταν παραλάβουν τις δικές σου και δούνε πως όντως έχουν πρόβλημα, σου επιστρέφουν το ποσό που σε χρέωσαν. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος jax7480 έγραψε:

Μπορείς να το αναφέρεις στην Corsair αυτό. Πώς δεν θέλεις να μείνεις χωρίς μηχάνημα. Θα σου ζητήσουν έναν αριθμό πιστωτικής. Θα σου στείλουν νέες μνήμες και θα σου τις χρεώσουν. Παραλαμβάνεις τις νέες μνήμες, βλέπεις πως δουλεύουν και στέλνεις πίσω τις δικές σου. Όταν παραλάβουν τις δικές σου και δούνε πως όντως έχουν πρόβλημα, σου επιστρέφουν το ποσό που σε χρέωσαν. 

Ολα αυτα στα αγγλικα να φανταστω ε? Χαχαχχα δεν το εχω δυστηχως

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.