Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Για μένα μακριά από Windows phones. Χώρια που δεν έχουν αντίστοιχο μαρκετ με τα άλλα δύο, έχουν περιορισμούς πραγματικά ανουσιους.

το xiaomi mi3s θα βγει σε ανάλογη τιμή/specs. Το mi3 έχει 240€ αυτή τη στιγμή. Το oppo θα ξεφεύγει σε τιμή μιας και το 7α έχει 400€..

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

250-350€ όταν τα άλλα έχουν 700άρες είναι μια χαρά τιμή.

Δεν είναι η τιμή ο ανασταλτικός παράγων (προσωπικά) αλλά το τι δίνεις και τι παίρνεις.

Ο εν λόγο κινέζος δίνει κάποια σχετικά σημαντικά upgrades απο το υπάρχον μάρκετ και η τιμή είναι χώμα, εξου και το ενδιαφέρον.

Σε προσωπικό πάλι επίπεδο έτσι που τα κάνανε τα android στα 2014 iterations με 5,2++ οθόνες και κατά 85-90% ίδια χαρακτηριστικά με τα 2013 μοντέλα (έχω S4 για κάποιον που απορεί) με βλέπω το Σεπτεμβριο να γυρνάω να δοκιμάζω πάλι μήλο (πα παπ πα πα πα παναγιά μου) αν βγεί στις 4.7+ ίντεσες και λεπτό όσο λένε...

S5 μόνο για την κάμερα ίσως. Μ8 το είδα και είναι τεράστιο, χοντρό, φοβερή κατασκευή αλλά κάμερα για κλάματα, Ζ2 πιο μεγάλο και θα το κάνω carrymat για κατασκήνωση... G3 το ίδιο.

Η πουτ*** η χρυσή τομή (4,8-5,0 ίντσες) ΓΙΑΤΙ χάθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Dolly είναι, μπορεί να πάει κανένα 3μηνο διακοπές στην Ανατολική Ασία, όπου το 7άρι κυκλοφορεί ήδη και κάνει 350€

χαχαχαχαχαχα τιμλκςεισαι!!

Πλάκα πλάκα πάει η γυναίκα για δουλειά ΗΚ σε 10 μέρες αν θες τίποτα σφύρα :D

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχα τιμλκςεισαι!!

Πλάκα πλάκα πάει η γυναίκα για δουλειά ΗΚ σε 10 μέρες αν θες τίποτα σφύρα :D

Ελα ειμαστε και κοντα σχετικα, θα κανονισω κουριερ να την παρει απο το σπιτι σου να μου την φερει.

Mi TV - mi.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ καλά καλά δεν τα πουλάει η ίδια η εταιρία, τα δίνει με το σταγονόμετρο μέσω Invite και αυτοί τα πουλάνε στο shop τους? Κάτι βρωμάει!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ καλά καλά δεν τα πουλάει η ίδια η εταιρία, τα δίνει με το σταγονόμετρο μέσω Invite και αυτοί τα πουλάνε στο shop τους? Κάτι βρωμάει!

από χθες ανακοινώθηκε ότι θα πουλιούνται κανονικά αλλά πιο ακριβά!

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από κινεζομαγαζα και όχι μόνο!

http://www.phonearena.com/news/OnePlus-One-can-be-bought-without-invitation-but-at-higher-prices_id57032

+ μικρή καθυστέρηση λόγο sw update

http://www.phonearena.com/news/OnePlus-One-launch-is-delayed-due-to-last-minute-software-update_id57043

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ'αυτά τα λεφτά παίζει με G2, και χάνει κατά τη γνώμη μου.

Είναι μεν ελαφρός καλύτερη συσκευή, αλλά με το LG έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (τελωνεία, ΦΠΑ, εγγύηση, support κτλ.)

OnePlus One vs. LG G2 - GSMArena.com

Link to comment
Share on other sites

300ευρώ έχει αντί 270, που είναι το κακό; για τα 30ευρώ;

Είναι ένας χρόνος διαφορά το one vs g2. Αν είναι να πάρω κάτι άλλο αυτό θα είναι Χιαομι MI3 λόγω μεγέθους. Και τα 2 με "ατελείωτη" υποστήριξη-αναβαθμίσεις λογισμικού.

Visual Phone Size Comparison

Είναι τεράστιο.. :/

Link to comment
Share on other sites

AN βρεις να το πάρεις απο κάπου χωρίς μεταφορικά έξοδα, το λινκ έλεγε για 20€, είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα.

Αλλιώς με 260€+ΦΠΑ παίρνεις και G2 απο Ελλάδα, και δε κάνεις τάμα μη στο σταματήσουν στο τελωνείο...

Anyway, περίεργη η κατάσταση για την ώρα. Απο Ευρώπη με δωρεάν μεταφορικά το αγόραζα ευχαρίστως 300€, απο HK...meh...

Link to comment
Share on other sites

AN βρεις να το πάρεις απο κάπου χωρίς μεταφορικά έξοδα, το λινκ έλεγε για 20€, είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα.

Αλλιώς με 260€+ΦΠΑ παίρνεις και G2 απο Ελλάδα, και δε κάνεις τάμα μη στο σταματήσουν στο τελωνείο...

Anyway, περίεργη η κατάσταση για την ώρα. Απο Ευρώπη με δωρεάν μεταφορικά το αγόραζα ευχαρίστως 300€, απο HK...meh...

Καλά στο λινκ του phonearena είδα αποστολή με dhl απο Κίνα αυτο δεν ισοδιναμει με τελωνείο?

Καλά το g2 είναι πολύ πιο ωραίο και το μέγεθος του τρώγεται κάπως.Το xiaomi πολύ παντόφλα ρε παιδι μου αλλά το miui απο custom ROM που είχα δοκιμάσει μια φορά μου είχε αφήσει πολύ καλες εντυπώσεις.

Πάντως στα λεφτά αυτά το g2 wins!!

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

AN βρεις να το πάρεις απο κάπου χωρίς μεταφορικά έξοδα, το λινκ έλεγε για 20€, είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα.

Αλλιώς με 260€+ΦΠΑ παίρνεις και G2 απο Ελλάδα, και δε κάνεις τάμα μη στο σταματήσουν στο τελωνείο...

Anyway, περίεργη η κατάσταση για την ώρα. Απο Ευρώπη με δωρεάν μεταφορικά το αγόραζα ευχαρίστως 300€, απο HK...meh...

στο μιντιλ έχει 400$ στην πόρτα σου. Αυτό είναι ~295€. Το στέλνουν με ένδειξη δώρο και 20$ αξία mp3.

Αν περάσεις τελωνείο με απλό ταχυδρομείο παίξε τζοκερ!!! :p

Το g2 είναι οχτώ μήνες πίσω παντού, και δεν είναι πανάκεια. Το μόνο που με κάνει σκεπτικό είναι το μέγεθος..! :/

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.