Jump to content


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Far Cry 4 – PC System Requirements Revealed – Recommends GTX 680, Requires 30GB Of Free HDD | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

Far Cry 4 PC Requirements:

Minimum System Requirements

Operating system: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64bit versions only)

Processor: Intel Core i5-750 @ 2.6 GHz or AMD Phenom II X4 955 @ 3.2 GHz

Memory: 4GB

Video card: NVIDIA GeForce GTX 460 or AMD Radeon HD5850 (1GB VRAM)

Direct X: Version 11

Hard Drive: 30 GB available space

Sound Card: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

Recommended System Requirements

Operating system: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64bit versions only)

Processor: Intel Core i5-2400S @ 2.5 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz or better

Memory: 8GB

Video card: NVIDIA GeForce GTX 680 or AMD Radeon R9 290X or better (2GB VRAM)

Direct X: Version 11

Hard Drive: 30 GB available space

Sound Card: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

Link to comment
Share on other sites

ίδια πράγματα βλέπω με το 3...κατι καινοτόμο σε gameplay υπάρχει ή απλά ανεβαίνουμε στις κεραίες, και καθαρίζουμε 2 camp με εχθρούς ανά περιοχή με μια ιστορία να εξελίσεται παράλληλα ;

Link to comment
Share on other sites

Bow and Arrow έχει τελικά γιατί έχω μέρες να δω τα updates?

θα εχει......

0:57, 1:42, 1:53

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Lrqftr0a5Xs]Far Cry 4 - Glimpse Into Kyrat Trailer - YouTube[/ame]

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

θα εχει......

0:57, 1:42, 1:53

Σ'ωραίος ρε, άντε γιατί το είχα ανησυχία.

Κοπια του απιστευτου FC3 φαινεται οτι ειναι σε διαφορετικο περιβαλλον.

Δεν με χαλαει καθολου.

Τι να σε χαλάσει, από τα καλύτερα games ever το FC3 για μένα. Ακούει το CoD?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μη μου πείτε ότι δεν το βαρεθήκατε (το gameplay όχι την ιστορία αυτή καθαυτή); δηλαδή εντάξει στο fc3 μάζεψα τα πάντα (κουτιά, relics, αναβαθμίσεις κτλ) απ'το 1ο νησί και όταν πήγα στο 2ο τα είχα δει όλα, βαριέμαι τα πέρα δόθε και δεν περιμένω κάτι απ'το να τελειώσει...

Link to comment
Share on other sites

Mεγιές στο ανανεομένο look του site, το farCry 4 απότι 'λένε όσοι το έχουν παίξει δεν έχει

τόσα προβλήματα όσο το AC unity έχει κι αυτό τα θέματά του όμως με ένα patchακι θα στρώσει.

Αν δεν κάνω λάθος αύριο είναι η επίσημη κυκλοφορία.

Link to comment
Share on other sites

Μερικοι το θεμα καινοτομιας το εχετε φτασει σε αλλο επιπεδο... Σε λιγο θα μας λετε καλα δεν βαρεθηκατε να πατατε το W για να πατε μπροστα, το αριστερο κλικ για να πυροβολησετε space για να πηδηξετε? 

Link to comment
Share on other sites

Καλό παιχνίδι!

Το παίζω όλα Ultra στα 1200p χωρίς ΑΑ και ΑΟ και είναι πανέμορφο!

Έχουν γίνει αρκετές βελτιώσεις στα σημεία και η DUNIA ENGINE προσφέρει πολύ καλό οπτικό αποτέλεσμα.

Βέβαια έχει μερικά frame drops και σίγουρα θα χρειαστεί κανά δυό patchakia + το οτι ακόμα δεν έχουμε official driver support για το συγκεκριμένο παιχνίδι απο την AMD.

Παραθέτω και μερικές "πρώτες" φωτογραφίες τις οποίες έβγαλα ingame.

2vdscif.jpg

2uqobr8.jpg

2yv832o.jpg

2ufdcgl.jpg

Τέλος να πώ οτι το gameplay απο κάποιο σημείο και μετά αρχίζει να "κουράζει" λόγω του επαναλαμβανόμενου μοτίβου των missions! Βέβαια όποιος επιλέξει να ασχοληθεί αρκετά με τα side missions και κάνει και αρκετό χαβαλέ με τους ελέφαντες της περιοχής μπορεί να λύσει αυτό το πρόβλημα σε σημαντικό βαθμό! Γενικά το παιχνίδι είναι ωραίο και έχει αρκετά κοινά συστατικά τόσο απο το FC2 όσο και απο το FC3.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να πω πως,αν και καλυτερο σε θεμα bugs απο το Assassins,παρατηρω και σε αυτο το ιδιο προβλημα,πως απο low σε medium και σε high εχουν μικροτερο αντικτυπο στα frames απο οτι θα επρεπε.οπως επισης,ενω το παιζω σε high και εχω σταθερα 30-35 frames κανει συνεχεια μικρο κολληματα αν και το εχω εγκαταστησει και στον ssd.ειναι κολληματα που δεν βγαινουν στα frames?δεν μπορω να το καταλαβω.ειναι θεμα οδηγων?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.