Jump to content



Recommended Posts

Εδώ με Patch V1.3 + Catalyst 14.11.2 και το παιχνίδι έχει ακόμα frame drops ρε παιδιά τι να λέμε!

Βέβαια καμία σχέση με πρίν, τώρα κυλάει πολύ καλύτερα και τα fps ανέβηκαν αισθητά. Θέλει ακόμα δουλειά όμως! AMD & Ubisoft έχουν πέσει με τα μούτρα στην δουλειά.. για να δούμε! Περιμένουμε σύντομα και νεότερη εξέλιξη όσον αφορά την απόδοση του παιχνίδιου. Επίσης μετά το Patch το παιχνίδι αναγκάστηκα να το ξεκινήσω απο την αρχή! Bye Bye old saves... Ντάξει δεν πειράζει! :)

Και τέλος στο μενού των γραφικών έγιναν και κάποιες προσθήκες/αλλαγές σε ορισμένα features!

Να αναφέρω επίσης οτι ένα bug που είχα όπου ο χάρτης του παιχνιδιού ήταν άφαντος και στην θέση του υπήρχε μια μαύρη οθόνη επιτέλους λύθηκε!

Παραθέτω και μερικά screenshots απο τις εν λόγω διαφοροποιήσεις:

 

15yedv.jpg

4zyhkh.jpg

13znbld.jpg

16a9nci.jpg

2rw3qc1.jpg

Πως τα παίζεις ultra ρε συ dj _Alex πόσα Frames έχεις; πάντως το παιχνίδι δεν παίζετε άν δεν εξαλειφθεί το stuttering και ειδικά στην οδήγηση εγώ θα περιμένω μέχρι να στρώσει.

Εdit: Εντάξει το δοκίμασα κι εγώ στα Ultra φτάνει μέχρι και 75 Fps μερικές φορές όμως έχει απότομα framedrops και σε συνδυασμό με το stuttering  είναι unplayable αν το φτιάξουν το παιχνίδι θα είναι εξαιρετικό και μου άρεσε που είναι  σαν συνέχεια του 3,υπομονή λοιπόν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To βαλε ενας φιλος με Q8400,4gb ram ddr3,270x και το παιχνιδι ειναι 100% unplayable στα 1440χ900....Ti olα κατω τι ολα πανω τα ιδια χαλια.

Ασε που στην αρχη βαλαμε fov τερμα και παιζει να bugare το ξεφτιλισμενο,στην αρχη μεσα στο αμαξι ειχε τραβηχτει η εικονα, 3 μετρα ειχαν γινει τα ποδια τους και μετα οταν εσφαζε ζωο το μαχαιρι ηταν μακρια απο το χερι.

Τα ιδια σκ***α απο την Ubi για ακομα μια φορα.

Link to comment
Share on other sites

το παιχνιδι παει ζουμι στην 780 ολα ultra με 1,3patch  :)

 

Δεν έχεις καθόλου stuttering ? ούτε mouse lag ? γιατί όλοι έχουν πάνω κάτω και το χειρότερο πολλοί που έχουν πάρει τώρα 970/980.

Link to comment
Share on other sites

@johnIV

Τα παίζω Ultra ναι και δεν είναι δύσκολο πολύ για την 270Χ!

Απο κεί και πέρα κάτι motion blur,AA,AO και GODRAYS τα έχω off... τσάμπα σπαταλάω τα fps μου... και το οπτικό αποτέλεσμα για μένα περισσότερο χαλάει παρά φτιάχνει! Η αλήθεια είναι οτι όντως ακόμα και με το Patch V1.3 παρατηρώ που και πού frame drops αλλά και ένα σπαστικό stuttering. Επίσης το Crossfire όπως είναι γνωστό σε αυτό το παιχνίδι τουλάχιστον πρός ώρας είναι disabled! Κατά τα άλλα παίζει σχετικά καλά.

Για όλα τα παραπάνω issues η AMD & Ubisoft συνεργάζονται για να λυθούν. Σε Nvidia που βλέπω και ακούω το stuttering δεν πολύ παρατηρείται.. αυτό μάλλον ξέρουμε όλοι που οφείλεται...! Nvidia optimized! Απο κεί και πέρα σε καθαρά fps δεν υπάρχει πρόβλημα ιδιαίτερο.. η ροή του παιχνιδιού χρειάζεται βελτίωση για αυτό και η περισσότεροι αναφέρονται στο παιχνίδι ώς "unplayable"! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχεις pm :)

 

Επισης οποιος εχει το προβλημα με τον μαυρο χαρτη-->παμε στον φακελο data_win32 και σβηνουμε τα patch.dat και patch.fat(δοκιμαστε πρωτα να σβησετε μονο το .dat και αν δεν γινει δουλεια τοτε σβηστε και το .fat)

 

Εμενα εστρωσε αφου εσβησα και τα δυο

πως εφτιαξες τα save ?(απο το θειο )

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως στα ultra και nvidia settings το παιχνιδι δεν παιζεται. Πολλες φορες στα Nvidia settings απο 70 fps με παει και 30 μπορει και παρακατω καποιες αλλες φορες. Στα Ultra παει καπως καλυτερα αλλα και παλι δεν παλεύεται. Και δεν δεχομαι να ριξω γραφικα με gtx 980. Αν το φτιαξουν καλως θα το αγορασω και θα το παιξω. Αλλιως να πανε να κουμπουριαστουν. Το εχουνε βγαλει τα ματια τωρα τελευταια. Για να δωσουν γρηγορα τα παιχνιδια οι εταιρίες κανουν προχειροδουλειες και περιμενουμε εμεις τα patch. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

Με αυθεντικό κατεβασμένο με δώρο απο την gtx970 κωδικό,κατέβηκε με το patch 1,03.σε ultra δεν αντιμετωπίζω κανενα προβλημα και τρέχει στα 75 με ολα τέρμα.το μονο που χαλάει στα γραφικά ειναι η ποιοτητα των δέντρων και φυτών.θα μπορούσαν να ειναι καλυτερα....

Link to comment
Share on other sites

Με αυθεντικό κατεβασμένο με δώρο απο την gtx970 κωδικό,κατέβηκε με το patch 1,03.σε ultra δεν αντιμετωπίζω κανενα προβλημα και τρέχει στα 75 με ολα τέρμα.το μονο που χαλάει στα γραφικά ειναι η ποιοτητα των δέντρων και φυτών.θα μπορούσαν να ειναι καλυτερα....

Δεν ξερω ρε φιλε. Και με γνησιο εκανε παλι κουλά με frame drops και stuttering.Δεν θελω να το ρισκαρω. Ας πουμε το ryse son of rome και το shandow of mordor παιζανε ροδανι. Απροβληματιστα και full ultra textures και 3κ αναλυσεις.

Αυτο ειναι απαραδεκτο.

Έγινε επεξεργασία από acct
Οι πειρατικές εκδόσεις είναι εκτός θεματολογίας
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε φιλε. Και με γνησιο εκανε παλι κουλά με frame drops και stuttering.Δεν θελω να το ρισκαρω. Ας πουμε το ryse son of rome και το shandow of mordor παιζανε ροδανι. Απροβληματιστα και full ultra textures και 3κ αναλυσεις.

Αυτο ειναι απαραδεκτο.

Απο οδηγούς βάλε 344,75 που κυκλοφορισαν χτες.

Έγινε επεξεργασία από acct
Οι πειρατικές εκδόσεις είναι εκτός θεματολογίας
Link to comment
Share on other sites

Μετα το patch και με τους beta οδηγους,εφτιαξε καπως αλλα και παλι κολλαει αδικαιολογητα χωρις να χανει frames.

Επισης εγω εχω θεμα και με το mouse και δεν αναγνωριζει το dpi απο το software της Razer,και παιζει με δικο του sensitivity.

Link to comment
Share on other sites

Μετα το patch και με τους beta οδηγους,εφτιαξε καπως αλλα και παλι κολλαει αδικαιολογητα χωρις να χανει frames.

Επισης εγω εχω θεμα και με το mouse και δεν αναγνωριζει το dpi απο το software της Razer,και παιζει με δικο του sensitivity.

Σε μενα οταν κανει κολληματα πεφτεθ και το fps κατακορυφα

Θα δοκιμασω και reloaded αλλα δεν βλεπω να γινεται κατι. Οπως λεει και η παροιμια ο λυκος αλλαζει τριχα αλλα το χουι παραμενει

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το fraps που το κοιταγα δεν εδειχνε να πεφτει.Επισης το εχω σε ssd μηπως και ειναι θεμα δισκου.

Εγω το εχω σε κανονικο δισκο και οχι στο c: διοτι τον ssd τον εχω για το λειτουργικό
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.