Jump to content



Recommended Posts

Το εχω και δεν εχω καταφέρει να το κανω να μου δείχνει οταν παιζω.απο που το ενεργοποιούμε;
Οκ ενταξει το βρηκα.ευχαριστω....!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το εχω και δεν εχω καταφέρει να το κανω να μου δείχνει οταν παιζω.απο που το ενεργοποιούμε;

 

εδιτ:δε σε προλαβα

αμα ψαξεις στο νετ εχει οδηγους για το msi afterb..!!

 

μπαινεις monitoring και τσεκαρεις  τι θελεις  αμα τα παρεις με τη σειρα  που στα χω δε θα χεις θεμα

post-31491-0-25421600-1416482566_thumb.j

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αμα ψαξεις στο νετ εχει οδηγους για το msi afterb..!!

μπαινεις monitoring και τσεκαρεις τι θελεις αμα τα παρεις με τη σειρα που στα χω δε θα χεις θεμα

attachicon.gifcfng.JPG

Εισαι ωραίος σε ευχαριστω πολυ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Να δώσω μερικά tips για όσους θέλετε να ανεβάσετε λίγο το framerate χώρις να χάσετε σε ποιότητα εικόνας.

Κατ' αρχήν κλείστε το motion blur(εφέ που χρησιμοποιείται στις κονσόλες για να φαίνεται πιο smooth το χαμηλό framerate) και βάλτε το post fx στο low. To post fx προσθέτει bloom και depth of field, που προσωπικά τα σιχαίνομαι γιατί θολώνουν την εικόνα.

Αν θέλετε καλά shadows και έχετε nvidia προτιμήστε soft shadows και όχι τα ultra καθώς έχουν μεγαλύτερο αντίκτυπο στα fps.

Από το GamerProfile.xml μπορείτε να κάνετε disable και το Alpha to Coverage που δεν κάνει καμία διαφορά στην εικόνα και τρώει μερικά fps. Δείτε εδώ πως να το κλείσετε http://www.geforce.com/whats-new/guides/far-cry-4-graphics-performance-and-tweaking-guide#far-cry-4-alpha-to-coverage-tweak

 

Όλα αυτά είναι δοκιμασμένα με την γνήσια έκδοση του παιχνιδιού και 970 σε 1080p. Από εκεί που είχα 50-65 fps στις περισσότερες σκηνές, τώρα είμαι συνέχεια πάνω απο 60. Προσωπικά δεν μου άρεσαν ούτε τα godrays και τα έκλεισα για να ανεβάσω λίγο ακόμα το framerate.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κοιτάξει τα φύλλα των δέντρων με background τον ουρανό να δεις πως φαίνονται με τα post fx στο low; Ούτε παιχνίδι του 2009 έτσι.. Κατά τ' άλλα καλά τα tips, αλλα παιδιά το παιχνίδι είναι πολύ unoptimized. Σιγά την γραφική διαφορά με το 3 και στο 3 η 770 χτυπούσε average 90 στο ultra χαλαρά. Επίσης το νερό σε σχέση με το 3 πήγε 10 βήματα πίσω..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κοιτάξει τα φύλλα των δέντρων με background τον ουρανό να δεις πως φαίνονται με τα post fx στο low; Ούτε παιχνίδι του 2009 έτσι.. Κατά τ' άλλα καλά τα tips, αλλα παιδιά το παιχνίδι είναι πολύ unoptimized. Σιγά την γραφική διαφορά με το 3 και στο 3 η 770 χτυπούσε average 90 στο ultra χαλαρά. Επίσης το νερό σε σχέση με το 3 πήγε 10 βήματα πίσω..

 

Με background τον ήλιο εννοείς. Αυτό που φαίνεται έτσι είναι το bloom και μάλλον είναι bugαρισμένο στο low. Anyway στρώνει στο normal αλλά τρως περισσότερο DOF στη μάπα. Διαλέγεις και παίρνεις.

Για τα υπόλοιπα έχω να πω, δεν ξέρεις τι λες :p

Βαριέμαι να μπω σε λεπτομέρειες, ξανατρέξε μόνος σου fc3 και θα δεις ότι είσαι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Με background τον ήλιο εννοείς. Αυτό που φαίνεται έτσι είναι το bloom και μάλλον είναι bugαρισμένο στο low. Anyway στρώνει στο normal αλλά τρως περισσότερο DOF στη μάπα. Διαλέγεις και παίρνεις.

Για τα υπόλοιπα έχω να πω, δεν ξέρεις τι λες :p

Βαριέμαι να μπω σε λεπτομέρειες, ξανατρέξε μόνος σου fc3 και θα δεις ότι είσαι λάθος.

Ίσως υπερέβαλα αλλά σίγουρα όχι λάθος

 

Υ.Γ. Το έτρεξα ;)

 

 

Πολυ νωρις για benches ..;p...θελουμε drivers k patch..

Ειδικά η NVidia! Κάτι δε πάει καλά και μπορούσα να το καταλάβω χωρίς benchs.. Δείτε διαφορά η 770 με την 7970. Στην παρούσα κατάσταση είναι αδύνατο να χαρείς το παιχνίδι(μη ξεχνάμε και την κατάσταση με το mouse input).

Link to comment
Share on other sites

Έχω δυο παιχνίδια στο pc και δεν μπορώ να τα παίξω το AC Unity και το FarCry 4

το FarCry θέλει μόνο το stuttering να φτιάξουν και είναι κομπλέ

Το unity πιστεύω όσοι έχουμε αδύναμα συστήματα και είμαστε AMDάκιδες θα αργήσουμε να το παίξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω τπτ απο αυτα που λετε τρέχει νερό σε μενα με ολα ultra αλλα εχω αλλο θέμα. Οταν πατάς esc η το χάρτη υπαρχει πολυ μεγάλη πιθανότητα να μου βγάλει είδωλο απο την τελευταία εικόνα πριν το πατήσω, το εχει κανένας αλλο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και μετά από 1,03 πατς, drivers και απενεργοποίηση ΗΤ έχω σημανικό stuttering. Μήπως τελικά ευθύνεται η μνήμη(6 ΓΒ) και ο επεξεργαστής(920);

Πράγμα περίεργο γιατί στο 3 δεν είχα προβλήματα, ενώ στο 4 τα προβλήματα παραμένουν και σε high settings.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εγω δεν εχω κατι αλλο εκτος απο αυτο που περιγραφω και διαβασα οτι μαλλον θα το διωρθωσουν στο 1.0.4

Δεν έχεις καθόλου stuttering;  Οι περισσότεροι διαμαρτύρονται  για αυτό ανεξαρτήτου υλοποίησης Nvidia ή ΑΜD κατά τα άλλα είναι όλα κομπλέ,

όλοι αναμένουμε το 1.04 :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.