Jump to content


Good Old Games (GOG.com) και GOG Galaxy


Recommended Posts

GOG Galaxy 2.0: Microsoft as Partner

Παράθεση

According to the German games magazine Gamestar, Microsoft allows an official integration into Galaxy 2.0. This means, that for example

PC Game pass games can be installed, started and deleted with the GOG client. And we will probably see coss-platform chat with Xbox.

Link to comment
Share on other sites

Με επιπλέον το social integration, που είναι και το πιο δύσκολο. Το playnite δεν το είχα ξαναδεί -μ' αρέσει που είναι open source- αλλά από ό,τι καταλαβαίνω απλά φτιάχνει ένα κεντρικό αποθετήριο από συντομεύσεις, για να τρέχεις τα παιχνίδια. Με μια πρώτη ματιά δε φαίνεται να κάνει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 20/8/2019 at 8:18 ΠΜ, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Μα καλά τι τίτλος είναι αυτός; Στο κείμενο λέει:
 

Παράθεση

As of today, GOG has officially fulfilled "over 2 million" community Wishes, which is quite an impressive achievement.

Το οποίο δε μεταφράζεται σε 2 εκ. παιχνίδια γιατί αφενός δε νομίζω να υπάρχουν αφετέρου πολλοί χρήστες είχαν κοινά "Wishes" :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
πριν 2 ώρες, το μέλος zyx έγραψε:

Εγώ το έχω. Πολύ καλό είναι για μένα. Έχω μια πλατφόρμα για όλα μου τα games. 

Από άποψη χρηστικότητας/bugs/features τι λέει;

Ήθελα να το δοκιμάσω, αλλά η beta αίσθηση του εγχειρήματος με απέτρεψε..

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Από άποψη χρηστικότητας/bugs/features τι λέει;

Ήθελα να το δοκιμάσω, αλλά η beta αίσθηση του εγχειρήματος με απέτρεψε..

 

Και ο προηγούμενος Galaxy ήταν "beta" για αρκετό καιρό, αλλά σταθερός και αξιόπιστος.

 

Η συγκεντρωμένη βιβλιοθήκη παιχνιδιών προϋπήρχε και δούλευε καλά. Οι νέες δυνατότητες είναι κυρίως cross-platform friends/achievements lists. Α, και το περιβάλλον είναι λίγο πιο μοντέρνο. Ειδικά αν δε σε ενδιαφέρει το chat (για την ώρα δε λειτουργεί εκτός GOG), νομίζω ότι είναι το βολικότερο σύστημα για την κεντρική διαχείριση των παιχνιδιών σου.

 

Edit: ας βάλω και το βίντεο από την ανακοίνωση, για όποιον βαριέται να πατήσει τον σύνδεσμο.

 

 

Έγινε επεξεργασία από acct
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως ήταν πριν δεν το δούλευα. Εμένα με ένοιαζε να έχω κάπου όλα τα games και να βλέπω το playtime από το κάθε game. Οπότε αυτό γίνεται σε όλα τα games από οποιαδήποτε πλατφόρμα. Bugs δεν έχω δει το είχα λίγο μεν από close beta δε. Σταθερό είναι σε ότι έχω κάνει από την μέρα που το έβαλα μόνο από εκεί τρέχω τα games

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.