Jump to content



Βάση δεδομένων επιδόσεων Laptop


tristeno1416003162

Recommended Posts

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

A είναι 1500 ο δικός σου, πολύ καλό για 1500 :T: Kυκλοφορεί ένα clockgen για 855 δε ξέρω όμως αν κάνει για όλες τις 855 (αν έχουν δικό τους clockgen, τότε θα κάνει)

Eπίσης χρησιμοποίησε το CPU-Z 1.26 που υποστηρίζει P-M και 855 για να δεις στα πόσα τρέχει η μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρεψετε να χρησιμοποιησω απλα μαθηματικα για την αποδοση ενος 2000MHz Dothan στο Super Pi? Οποιος εχει αντιρηση ή δεν του αρεσει κατι στα παρακατω ειμαι προθυμος να ακουσω και την δικη του αποψη.

Αν ο 1500 βγαζει 49Pi στα default τοτε ο 2000ΜΗz με αποδοση 1/4 μεγαλυτερη δεν πρεπει να βγαζει περιπου 37?

Ή Κανω λαθος?

Υ.Γ. Απαντηση στο thread που ανοιξα για τα λαπτοπ. ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ....

Υ.Γ.2. Θα παρακαλουσα τον χρηστη NTG να ποσταρει και αποτελεσματα 3D Mark2001 με την καρτα και τον επεξεργαστη DEFAULT.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήταν αποτελέσματα από προηγούμενο σύστημα και απλά τα κρατήθηκαν στο log του superpi.

Φίλε NTG πέτα όλα τα υπόλοιπα text αρχεία από τον φάκελο του superpi και τρέξε πάλι χωρίς τα optimization που πολύ σωστά ανέφερες. Αν μπορείς τρέξε σε diagnostic mod.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς Ζαχούλη αυτά δε πάνε προσθετικά από την στιγμή μάλιστα που ανεβάζει FSB και όχι multi, εγώ ποντάρω ότι στα 2G έχει και πιο κάτω αλλά κάπου εκεί είναι σε γενικές γραμμές. (αν και το SuperPi ζητάει πιο πολλά mhz όσο κατεβαίνεις).

Αυτά είναι τα out of the box του Amilo 1630A με τον 3400+

post-47-1416071425,9387_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

δυστυχώς Ζαχούλη αυτά δε πάνε προσθετικά από την στιγμή μάλιστα που ανεβάζει FSB και όχι multi, εγώ ποντάρω ότι στα 2G έχει και πιο κάτω αλλά κάπου εκεί είναι σε γενικές γραμμές.

Μα εγω δεν μιλησα για κλοκαρισμενο 2GHz Dothan αλλα για Default, 20x100.

Απ'οτι ειδα παντως στο XS γυρω στα 40 παιζει ο 2αρης.

Μαλλον εκανε μαμακια ο κατοχος, αλλιως δεν εξηγειται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 14:29]

Μα εγω δεν μιλησα για κλοκαρισμενο 2GHz Dothan αλλα για Default, 20x100.

Απ'οτι ειδα παντως στο XS γυρω στα 40 παιζει ο 2αρης.

Μαλλον εκανε μαμακια ο κατοχος, αλλιως δεν εξηγειται.

δε ξέρω τι να σε πω και γω είμαι στο σκοτάδι (fugger, macci και ΣΙΑ την παλεύουν πάντως πολύ καλά)

1Μ 24/7 2.5-2-2-5-7-12-2-2-1-2-16x-64bit-disable-disable-7x-6-5.5-16-enable-183 (το α64tweaker εφαρμόζει τις ρυθμίσεις στο startup)

post-47-1416071426,0015_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Ok tristeno θα το κανω αυτο καποια στιγμη σημερα!!Οσο για 3δμαρκ δεν μπορω να το βρω!Δεν το εχω δηλαδη και δεν το εχει κανεις γνωστος εδω!!!

Φαγωθηκατε με το μηχανημα!Και δεν το ειχα και σε πολυ μεγαλη εκτιμηση!!Το 49 αρη ειναι κανονικο παντως!!Δεν ξερω αν αναφερεστε σε αλλους!

Link to comment
Share on other sites

Aei να χαθεις παλιοτριστενο και σια!!Μου χαλασες την διαθεση!!Εκανα dianostic start up και το ετρεξα χωρις την παραμικρη αλλαγη και εσβησα οτι περιεχει στο φακελο super pi!Ετσι που λετε εκανα 51 σεκ αλλα δεν το παραθετω!!Αν το ζητησετε βεβαια ...οκ!!

Ετσι για να μου φτιαξω και πλαι την διαθεση εκανα το παρακατω!

Ενα χαλαροτατο 48!!!Αμα πια!!!Ουφφ!!!!!:flower: :flower: :cool:

post-699-1416071426,1704_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

51 είναι λογικό και μάλλον αυτό θα καταχωρηθεί στην βάση. Το clockgen δεν δουλεύει σε όλα τα laptop, αλλά ίσως στα περισσότερα Acer γίνεται. Το 3d είναι μεγάλ(50ΜΒ) και μπορείς να το κατεβάσεις από το cite της futuremark.

Link to comment
Share on other sites

Υπηρχε καποτε μια συνδεση που λεγοταν dialup!Δεν ξερω αν τη θυμαστε????ΜΑλλον ειμαι ο τελευταιος που εχει ακομα τετοια!!Οποτε δεν παιζει να κατεβασω 50ΜΒ!!Δεν τιθεται θεμα παρεξηγηγησης αλλα γιατι το 51 ειναι πιο λογικο απο 49!!ΤΟ 51 ειναι το αργο και στο τσακ χανω το 50 ενω το 49 ειναι το γρηγορο που και παλι στο τσκ το πιανω!Με ενα πιο καθαρο σκληρο θα ειχα σιγουρεψει το 49 και θα εκαν 50 πιστευω!

Και τριτο απο την στιγμη που το chipset einai to 855ΓΜΕ και φοραει centrino δεν μπορω να καταλαβω γιατι να μην δουλευει το clokgen και σε αλλα λαπτοπ(παρομοια)!!Εχει τυχει σε κανεναν??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.