Jump to content


e-shop ....μεντολες ...


Recommended Posts

Δεν σχολιαζω στο ντουκου ενοειται , Προφανως και Δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικα θα εκανα και επισύναψη σχετικά αν ηθελα να πετάξω μπήχτη, εχω και εγω κακες εμπειρίες απο το μαγαζί αυτο, απλα ανέφερα οτι ΕΓΩ που εχω μαγαζί που ειμαι ενας μικρομεσαίος στον χώρο εχω φτύσει αιμα για να το κρατήσω ανοιχτό στης εποχές που διανύουμε , Εχω αντιμετωπίσει καθε καρυδιάς καρύδι που εχει περασει την πορτα μου με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ΚΑΠΟΙΟΣ που εχει η ειχε πότε επιχείρησή ΘΈΛΩ να μου πει αν αυτο που λεω ειναι ψέματα! Δεν γίνεται να ειναι ολοι ευχαριστημενοι και ΥΠΑΡΧΕΙ παντα ο περίεργος , ειναι ενα γεγονος αυτο. Σεβομαι τα χρηματα που θα μου δωσεις , αλλα σεβασου και εσυ εμενα που ειμαι ΜΟΝΟΣ και εχω να ασχοληθώ με 20 δουλείες σήμερα. αυτο ισχυει στο δικο μου μαγαζι ,εγω μιλαω με της εμπειρίες που εχω αποκτήσει προσωπικά αυτα τα χρονια. ΔΕΝ ξερω ουτε με νοιάζει τι κανουν οι αλλοι . Μπορει να χαρακτήρισα άλλα οχι συγκεκριμένα ξανα λεω γιατι προφανώς δεν εχω κατι μαζι σου η με κανεναν , αν θιχτηκες σου ζητάω συγνώμη , αν σε προσβάλει και δεν θες να το βλέπεις ζητα απο κάποιον mod να σβήσει το σχόλιο μου τοσο απλα! Δεν υπαρχει λογος ουτε προσωπικά να το παρεις ουτε οτιδήποτε ,κάνουμε μια φιλική συζήτηση για της εμπειρίες μας . Φιλικα .

Link to comment
Share on other sites

προς θεού ...

είπαμε , δεν παρεξηγώ έτσι εύκολα .

καταλαβαίνω τι εννοείς ... ελεύθερος επαγγελματίας είμαι και εγώ ,

αλλά σε καμία περίπτωση δεν είμαι ο παράξενος πελάτης του e-shop , είμαι απόλυτα λογικός , έχω παραλάβει διάφορα κατά καιρούς τα οποία ''ανέχονται'' ....

αλλά αυτό δεν μπορούσα να το καταπιώ !

τόσα μαζεμένα περιστατικά απο το e-shop δεν είχα συναντήσει σε τόσο μικρο διάστημα.

τώρα το είδα. ...

έλα ρε πατρίδα !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρε σήμερα φίλος RAM την βάλαμε σε δύο μηχανήματα και τα δύο δεν άνοιγαν. Με RAM από το δεύτερο μηχάνημα που δούλευε, δούλεψε και το πρώτο. Θα ενημερώσω για τις εξελίξεις αύριο που θα την επιστρέψει.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε σήμερα φίλος RAM την βάλαμε σε δύο μηχανήματα και τα δύο δεν άνοιγαν. Με RAM από το δεύτερο μηχάνημα που δούλευε, δούλεψε και το πρώτο. Θα ενημερώσω για τις εξελίξεις αύριο που θα την επιστρέψει.

Τελικά μετά από έλεγχο της μνήμης του είπαν ότι η μνήμη είναι εντάξει αλλά μπορεί να υπάρχει θέμα ασυμβατότητας. Τον πιστώσανε την μνήμη όμως μιας και δεν θα μπορούσε να τη χρησιμοποιήσει.

Τελικά με κάποιες αλλαγές στο υλικό του υπολογιστή πήρε κάτι άλλο με τα χρήματα της μνήμης για να μπορέσει να κάνει τη δουλειά του.

Γενικά εδώ στον Πύργο τον εξυπηρέτησαν αρκετά καλά και ταχύτατα.

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανημα ειχε ΗΔΗ ram επανω και κουμπωνε τις καινουριες; Ειναι πολυ πιθανο να μη δουλευε γι'αυτο το λογο. Γι'αυτο εξαλλου παω σε νεες εξ'ολοκληρου μνημες.

Αν τωρα ηταν αυτες οι καινουριες μονο και δε δουλευαν λογω ασυμβατοτητας, ειναι εξαιρετικη περιπτωση ατυχιας θαρρω.

Παντως σε καθε περιπτωση στον Πυργο ειχε καλη εξυπηρετηση. Οπως εχει και στην Θεσσαλονικη στο καταστημα Σταυρουπολης (τουλαχιστον για εμενα)

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανημα ειχε ΗΔΗ ram επανω και κουμπωνε τις καινουριες; Ειναι πολυ πιθανο να μη δουλευε γι'αυτο το λογο. Γι'αυτο εξαλλου παω σε νεες εξ'ολοκληρου μνημες.

Αν τωρα ηταν αυτες οι καινουριες μονο και δε δουλευαν λογω ασυμβατοτητας, ειναι εξαιρετικη περιπτωση ατυχιας θαρρω.

Παντως σε καθε περιπτωση στον Πυργο ειχε καλη εξυπηρετηση. Οπως εχει και στην Θεσσαλονικη στο καταστημα Σταυρουπολης (τουλαχιστον για εμενα)

Ο φίλος μου έκανε αναβάθμιση στον υπολογιστή του για να κάνει rendering σε βίντεο. Με τα παλιά εξαρτήματα, όχι τόσο παλιά όμως, ήθελε να φτιάξει το δεύτερό του μηχάνημα πάλι για επεξεργασία βίντεο με πρόγραμμα που ήθελε ΧΡ αλλά και θύρα firewire που είχε η μητρική. Παρήγγειλε RAM. Την κουμπώσαμε στο ένα μηχάνημα, άνοιγε αλλά μέχρι εκεί. Την βάλαμε και στο άλλο που ήταν συμβατή κιόλας με τη μητρική, αλλά ούτε κι εκείνο άνοιξε παραπέρα. Μόλις όμως βάλαμε μία από τις RAM στο δεύτερο, άνοιξε κανονικά. Για να μην τα πολυλογώ κι επειδή ο φίλος από υπομονή 0 έβαλε τα πιο παλιά εξαρτήματα για τον δεύτερο και απλά παρήγγειλε από το eshop μια κάρτα firewire για να κάνει τη δουλειά του. Το καλό είναι ότι του πιστώσανε την RAM (όχι όλο το ποσό βέβαια) και πήρε την κάρτα επέκτασης, και ότι άλλο ήθελε μαζί για να καλύψει το ποσό. Γενικά εδώ στον Πύργο είναι καλοί. Δεν έχουμε κάποιο θέμα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Για να λέγονται και τα καλά... είχα αγοράσει πριν χρόνια ένα τάμπλετ Arnova 7αρι και λίγες ημέρες (10-15) πριν λήξει η διετής εγγύηση τα έπαιξε και μου πιστώσανε ολόκληρο το ποσό αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Απλά στο φίλο μου επειδή την ελέγξανε και δεν έβγαλε κάποιο θέμα, του τη πίστωσαν σα μεταχειρισμένη επειδή την άνοιξε. Λογικό μου ακούγεται. Αν είχε θέμα, ναι, θα του πίστωναν όλο το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Απλά στο φίλο μου επειδή την ελέγξανε και δεν έβγαλε κάποιο θέμα, του τη πίστωσαν σα μεταχειρισμένη επειδή την άνοιξε. Λογικό μου ακούγεται. Αν είχε θέμα, ναι, θα του πίστωναν όλο το ποσό.

μπορείς να μας πεις λίγο πόσο τις αγόρασε και πόσα λεφτά του πίστωσαν;

Link to comment
Share on other sites

Την πήρε περίπου 37 ευρώ και του πίστωσαν περίπου 27 αν θυμάμαι καλά.

Του πίστωσαν λίγα όπως και σε φίλο μου. Είχε πάρει κάρτα γραφικών 150 ευρώ του πίστωσαν 110 και την επόμενη βδομάδα "εμφανίστηκε" στο Stock House στα 125 με την αιτιολογία "ανοιχτή συσκευασία".

τα λόγια είναι περιττά.... Το ίδιο κομμάτι αρμέγεται 100 φορές...

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο εντελως,κοροϊδία ... εγώ παρότι πήρα καλά πράγματα από κει, δεν ξαναπαιρνω, παρήγγειλα parts από visionstudio. Ξέρω ότι θα αργήσουν αλλά ξέρω και την αντιμετώπιση σε περίπτωση προβλημάτων (είναι και δίπλα μου).

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν εχω την ιδια εντυπωση για το service/support του visionstudio.

Πολυ ταλαιπωρια οσες φορες το χρειαστηκα και μια φορα κοροιδια, δεν συγχωρειται ευκολα...

Link to comment
Share on other sites

Δε ρωτάω τι συνέβη γιατί θα είμαστε οφ τοπικ αλλά αν θες στείλε μου pm γιατί είναι ενδιαφέρον :)

Μίλησα με το φίλο και τελικά από 37 θα του πιστώσουν 32 μόνο και μόνο επειδή ανοίχτηκε η συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.