Jump to content



e-shop ....μεντολες ...


Recommended Posts

Δηλαδή αν σου τύχει τέτοιο πράγμα, που άνετα μπορεί να συμβεί, τί διαφορετικό θα κάνουν αυτά τα καταστήματα που είπες;

Εντάξει, υπάρχουν καταστήματα που είναι απαράδεκτα, αλλά μην γινόμαστε και υπερβολικοι...

Μαλλον μας τρολαρεις...

Ειδικά για το eshop εχουν δαπανηθεί άπειρες ωρες πληκτρολόγησης σε ΟΛΑ τα σχετικά φόρουμ .

Κυριολεκτικά μπορει και να εχουν πιάσει τριψήφιο νούμερο οι αναφορές για αίσχη τα τελευταία χρονια.

Για αυτο υπαρχει και το pc1 άλλωστε ,γιατί το eshop εχει παρα παρα παρα πολυ κακο όνομα.

Τα προαναφερθέντα καταστηματα + 1-2 ακομα ειναι ο αφρός .

Το κατι eshopoplaisia ειναι τα σκ@τα.

Link to comment
Share on other sites

έπειτα από δικιά μου επικοινωνία με το service σήμερα 23/7/2014

το e-shop παρέλαβε λέει την μητρική στις 22/07/2014 ...

παρόλο που επιστράφηκε από τις 17/07 , έχει προωθηθεί στον προμηθευτή για απάντηση.

πολιτική λέει του προμηθευτή είναι μέχρι 4pin ....

δεν είχε κάτι νέο να μου πει, θα με ενημερώσει εκ νέου με μήνυμα .

όποια και να είναι η κατάληξη ... δεν βλέπω να ξαναπερνώ απ'εξω από το μαγαζί .

ΑΑΑΑ.....ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ .....

το service με ρωτούσε αν ειχε ταινία ασφαλείας ....

του λεω....οχι και όπως με βεβαίωσε ο πωλητής ΣΑΣ καμία μητρική δεν έχει (μου έφερε καποια που είχε προς παράδοση στο κατάστημα για να με πείσει .) , το ΤΜΗΜΑ SERVICE λοιπόν στο τηλέφωνο , μου είπε ότι δεν νομίζει οτι ισχύει αυτό ....

ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ 4 .... .

Link to comment
Share on other sites

έπειτα από δικιά μου επικοινωνία με το service σήμερα 23/7/2014

το e-shop παρέλαβε λέει την μητρική στις 22/07/2014 ...

παρόλο που επιστράφηκε από τις 17/07 , έχει προωθηθεί στον προμηθευτή για απάντηση.

πολιτική λέει του προμηθευτή είναι μέχρι 4pin ....

δεν είχε κάτι νέο να μου πει, θα με ενημερώσει εκ νέου με μήνυμα .

όποια και να είναι η κατάληξη ... δεν βλέπω να ξαναπερνώ απ'εξω από το μαγαζί .

ΑΑΑΑ.....ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ .....

το service με ρωτούσε αν ειχε ταινία ασφαλείας ....

του λεω....οχι και όπως με βεβαίωσε ο πωλητής ΣΑΣ καμία μητρική δεν έχει (μου έφερε καποια που είχε προς παράδοση στο κατάστημα για να με πείσει .) , το ΤΜΗΜΑ SERVICE λοιπόν στο τηλέφωνο , μου είπε ότι δεν νομίζει οτι ισχύει αυτό ....

ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ 4 .... .

Ταινία ασφαλείας είναι αυτή που βρίσκεται στο σακουλάκι, άρα είχε.

Με λίγα λόγια την έστειλαν στην αντιπροσωπεία και θα κάνουν οτι τους πουν αυτοί. Οτι θα έκανε οποιοδήποτε μαγαζί και να πήγαινες. Οπότε μπορείς να στείλεις email με τα έγγραφα αγοράς και επιστροφής της κάρτας στην μαμά εταιρία. Για έξτρα πίεση αλλά και για να σιγουρευτείς ποιός φταίει.

ΥΓ. Στα eshoplaisia πηγαίνει πολύ περισσότερος κόσμος και πολύ λιγότερα καταρτισμένος. Λογικό είναι να υπάρχουν περισσότερα παράπονα και περιπτώσεις.

Έγινε επεξεργασία από DrFred
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μας τρολαρεις...

Ειδικά για το eshop εχουν δαπανηθεί άπειρες ωρες πληκτρολόγησης σε ΟΛΑ τα σχετικά φόρουμ .

Κυριολεκτικά μπορει και να εχουν πιάσει τριψήφιο νούμερο οι αναφορές για αίσχη τα τελευταία χρονια.

Για αυτο υπαρχει και το pc1 άλλωστε ,γιατί το eshop εχει παρα παρα παρα πολυ κακο όνομα.

Τα προαναφερθέντα καταστηματα + 1-2 ακομα ειναι ο αφρός .

Το κατι eshopoplaisia ειναι τα σκ@τα.

Περιμένω να ακούσω ανάλογη εμπειρία από αυτά τα καταστήματα σε παρόμοια περίπτωση. Αυτό που περιέγραψε ο φίλος με την μητρική το θεωρείς αίσχος; Τί θα έκαναν αυτά τα καταστήματα σύμφωνα με την εμπειρία σου; Αν αλλαχτεί η μητρική τελικά; Αν δεν την αλλάξει η αντιπροσωπεία;

Εγώ προσπαθώ να δω ψύχραιμα το θέμα, αν θέλετε να δημιουργείτε εντυπώσεις στο κάθε τι αυτό είναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

πολιτική λέει του προμηθευτή είναι μέχρι 4pin ....

ΟΡΙΣΤΕ?

Περιμένω να ακούσω ανάλογη εμπειρία από αυτά τα καταστήματα σε παρόμοια περίπτωση. Αυτό που περιέγραψε ο φίλος με την μητρική το θεωρείς αίσχος; Τί θα έκαναν αυτά τα καταστήματα σύμφωνα με την εμπειρία σου; Αν αλλαχτεί η μητρική τελικά; Αν δεν την αλλάξει η αντιπροσωπεία;

Εγώ προσπαθώ να δω ψύχραιμα το θέμα, αν θέλετε να δημιουργείτε εντυπώσεις στο κάθε τι αυτό είναι εύκολο.

Sorry ρε φιλαρακι, αλλα μηπως εχεις και ταττου το λογοτυπο του e-shop?

Τον ΠΕΛΑΤΗ δεν τον ενδιαφερει τι αλαξοκ0λιες κανει η αντιπροσωπια με τον καθε εμπορα ή αν ο Ερμης βρισκεται αναδρομος στο Σκορπιο, αυτο που τον ενδιαφερει ειναι να παρει αυτο που πληρωσε, διαφορετικα μιλαμε για ΑΠΑΤΗ, τελεια και παυλα.

Συμφωνα με το νομο εξ αλλου υπευθυνος απεναντι στον πελατη ειναι το μαγαζι, ουτε η αντιπροσωπια, ουτε το εργοστασιο παραγωγης ουτε ο φιλιππινεζος καμαροτος στο κοτερο του μεγαλομετοχου της κατασκευαστριας.

Τι εντυπωσεις και βλακειες? ο ανθρωπος ΑΓΟΡΑΣΕ με τα ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ μια μητρικη ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ και μητρικη δεν εχει... θα σ αρεσε να αγοραζες τσιγαρα, να ειχε μεσα το πακετο σκ...τα και ο περιπτερας να ελεγε πως θα στειλει το πακετο στον παπαστρατο και μεχρι να λυθει το θεμα να μεινεις χαρμανης?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι φυγανε απο το skroutz νομίζετε! Βαραγανε κανόνια στις βαθμολογήσεις :hehe:

Μα και εγω αγοραζω απο eshop, κανένα fan για το κουτι. Γενικα πραγματα αξιας κατω απο 10 ευρω. Επειδη ειναι κοντα στο σπιτι μου και δεν αναγκάζομαι να κάψω βενζίνα...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

έπειτα από δικιά μου επικοινωνία με το service σήμερα 23/7/2014

το e-shop παρέλαβε λέει την μητρική στις 22/07/2014 ...

παρόλο που επιστράφηκε από τις 17/07 , έχει προωθηθεί στον προμηθευτή για απάντηση.

πολιτική λέει του προμηθευτή είναι μέχρι 4pin ....

δεν είχε κάτι νέο να μου πει, θα με ενημερώσει εκ νέου με μήνυμα .

όποια και να είναι η κατάληξη ... δεν βλέπω να ξαναπερνώ απ'εξω από το μαγαζί .

ΑΑΑΑ.....ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ .....

το service με ρωτούσε αν ειχε ταινία ασφαλείας ....

του λεω....οχι και όπως με βεβαίωσε ο πωλητής ΣΑΣ καμία μητρική δεν έχει (μου έφερε καποια που είχε προς παράδοση στο κατάστημα για να με πείσει .) , το ΤΜΗΜΑ SERVICE λοιπόν στο τηλέφωνο , μου είπε ότι δεν νομίζει οτι ισχύει αυτό ....

ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ 4 .... .

Αν έχεις ξεκινήσει ήδη τις διαδικασίες καταγγελίας σε ΊΝΚΑ και λοιπές οργανώσεις συνηγόρου του καταναλωτή έχει καλώς.

Αν μετά από τις συγκεκριμένες απαντήσεις που σου δώσανε, ευελπιστεις πως η ιστορία θα έχει αίσιο τέλος, μάλλον απατάσαι οικτρά.

Στραβά πινακια σε μητρική είναι η νούμερο ένα δικαιολογία άρνησης αντικατάστασης σε τέτοια μαγαζιά (ο Θεός να τα κάνει )

Εύχομαι ειλικρινά σε πέντε λεπτά να σε πάρουν τηλέφωνο και το θέμα να λυθεί άψογα και όπως πρέπει.

Αλλά η ιστορία λέει το ακριβώς αντίθετο.

Καλό κουράγιο από εμένα και επαναλαμβάνω.

Κυνήγα το όσο δεν πάει μέχρι να δικαιωθείς!

Sent from LG G2

Link to comment
Share on other sites

ΟΡΙΣΤΕ?

Sorry ρε φιλαρακι, αλλα μηπως εχεις και ταττου το λογοτυπο του e-shop?

Τον ΠΕΛΑΤΗ δεν τον ενδιαφερει τι αλαξοκ0λιες κανει η αντιπροσωπια με τον καθε εμπορα ή αν ο Ερμης βρισκεται αναδρομος στο Σκορπιο, αυτο που τον ενδιαφερει ειναι να παρει αυτο που πληρωσε, διαφορετικα μιλαμε για ΑΠΑΤΗ, τελεια και παυλα.

Συμφωνα με το νομο εξ αλλου υπευθυνος απεναντι στον πελατη ειναι το μαγαζι, ουτε η αντιπροσωπια, ουτε το εργοστασιο παραγωγης ουτε ο φιλιππινεζος καμαροτος στο κοτερο του μεγαλομετοχου της κατασκευαστριας.

Τι εντυπωσεις και βλακειες? ο ανθρωπος ΑΓΟΡΑΣΕ με τα ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ μια μητρικη ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ και μητρικη δεν εχει... θα σ αρεσε να αγοραζες τσιγαρα, να ειχε μεσα το πακετο σκ...τα και ο περιπτερας να ελεγε πως θα στειλει το πακετο στον παπαστρατο και μεχρι να λυθει το θεμα να μεινεις χαρμανης?

Φοβερά επιχειρήματα και επίπεδο. Ευχαριστώ που με επιβεβαιώνεις.

Αν θες, απάντησε και στα ερωτήματά που έθεσα σε προηγούμενο ποστ.

Εγώ αγοράζω από παντού, όπου το βρω φτηνότερα και με βολεύει. Οι διαφορές είναι στην ευρύτερη οργάνωση, στην ταχύτητα παράδοσης, στην εξυπηρέτηση, στο προσωπικό κλπ. Η εγγύηση είναι η ίδια. Εκεί για παράδειγμα εγώ θεωρώ από τα καλύτερα την Msystems, κυρίως σε γνώσεις προσωπικού και ειλικρίνεια αντιμετώπισης. Δε νομίζω να επέστρεφα μητρική με στραβωμένα πινάκια όμως και να μου έδιναν καινούρια χωρίς να τους κάλυπτε η αντιπροσωπεία. Πάλι την ίδια διαδικασία θα έκαναν.

Μερικοί μιλάτε σα να θέλετε να μην αλλαχτεί η μητρική του ανθρώπου για να γίνει μανούρα και να επιβεβαιωθείτε.

Link to comment
Share on other sites

καλα λεει ο συναδελφος..

ΜΑΛΛΙΑΣΕ Η ΓΛΩΣΣΑ μας!!

πώς στο καλο θα κλεισει το eshop αν συνεχιζετε να αγοραζετε απο εκει?

αν είσαι επαρχία είναι δυστυχώς μονόδρομος. με το σύστημα με τα eshop points έχει πιάσει τα 2/3 της χώρας. πλαισιο ακόμα και να είσαι κοντά σε κεντρική μεγάλη πόλη έχει πάρει την κα΄τω βόλτα σε ποικιλία και έχει γεμίσει τουρμποχ, multirama ονειρεύεται να γίνει κάτι σαν apple store σε τιμές και προϊόντα, μικροί ντόπιοι μηδενική ποικιλία, trust και κινέζικη σαβούρα, περιμένουν να ζήσουν από υπηρεσίες να γδάρουν κανένα όχι τόσο σχετικό, σε βλέπουν σαν ενόχληση αν τους ζητάς περίεργα και εξεζητημένα. Προς Θεού δεν το δικαιολογώ και μένα πριν 3-4 μήνες σε επιστροφή εντός 10 ημερών συσκευής επειδή δε έμεινα ικανοποιημένος μου έβαλαν αυθαίρετη ποινή 8-9 ευρώ για απροσδιόριστους λόγους, απλώς εξηγώ γιατί συνεχίζει ακάθεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερά επιχειρήματα και επίπεδο. Ευχαριστώ που με επιβεβαιώνεις.

Ναι, συγνωμη για το επιπεδο ΣΕΡ

Δε νομίζω να επέστρεφα μητρική με στραβωμένα πινάκια όμως και να μου έδιναν καινούρια χωρίς να τους κάλυπτε η αντιπροσωπεία. Πάλι την ίδια διαδικασία θα έκαναν.

Δηλαδη ρε φιλαρακι ετσι σε ενα υποθετικο σεναριο που η αντιπροσωπια εχει προβλημα με το μαγαζατορα επειδη ειοναι μπαταξης και του πει "απο σενα δεν αλλαζω πια τιποτα, αντε και γαμ.... κι εσυ κι οι πελατες σου" ΤΙ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ?
Μερικοί μιλάτε σα να θέλετε να μην αλλαχτεί η μητρική του ανθρώπου για να γίνει μανούρα και να επιβεβαιωθείτε.
οτι θα αλλαχτει θα αλλαχτει, ειτε με το λογικο τροπο ειτε με το plan B, (εδω ο αλλος τους πηρε την 780 με τσαμπουκα υπομονη και απειλες) αλλα το θεμα ειναι γιατι να μην εχει ΗΔΗ αλλαχτει?

Αν φτασει σε καταγγελια θα βαλει και την ψυχικη ωδινη μεσα και την προσπαθεια δολιας εξαπατησης και πολλα αλλα, απλα και μονο γιατι καποιοι δεν μπορουν να καταλαβουν το αυτονοητο.

ΕΣΥ απαντησε μου στο δικο μου ερωτημα, αν πας και παρεις τσιγαρα και αντι για τσιγαρα εχει μεσα οδοντογλυφιδες, και εισαι χαρμανης και εδωσες τα τελευταια σου κερματα, και ο περιπτερας σου πει πως πρεπει να δει πρωτα το πακετο ειδικος εμπειρογνωμονας του παπαστρατου, τι θα εκανες?

ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ Α Π Λ Η ΑΠΛΟΙΚΟΤΑΤΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ

Θα θελα να σου κατσει χαλασμενη μητρικη με 4 σπασμενα πινακια και να σου λενε πως ο κατασκευαστης τα δικαιολογει λες και ειναι pixel, να δουμε πως θα το αντιμετωπιζες εσυ σερ

Έγινε επεξεργασία από Nick74
Link to comment
Share on other sites

Αγοραζω απο e-shop δεν ξερω και γω ποσα χρονια και συγγνωμη που θα σας χαλασω αλλα δεν εχω τραγικα παραπονα.Ασε που αν θελεις να γλιτωσεις εξοδα αποστολης αντικαταβολες κλπ κλπ ειναι μονοδρομος.

Επισης να θυμισω εποχες που υπηρχαν πολλοι εξυπνακιδες που επαιρναν gpu/cpu τις μαμουσαν κανονικα στα οβερκλοκια/flashaρισματα και πηγαιναν ολοι μετα και εκαναν τον κινεζο στο καταστημα"εγω δεν ξερω απο αυτα απλα την εβαλα στο pc και δεν δουλευει"...

Δεν θελω να υποστηρίξω το η-σοπ ελεος του πωλου καταστημα προβληματικο οσο δεν παει αλλα πρωτον υπαρχουν και χειροτερα δευτερον μερικους μας εχει βολεψει αφανταστα τριτον εχει σχετικα μεγαλη ποικιλια τεταρτον αν το προιον ειναι διαθεσιμο το επομενο πρωι το εχω στα χερια μου.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ δεν έχω φλασαρει κάρτα ...

αν και ξέρω . το θεωρώ ανέντιμο ...

παραγγέλνω χρόνια από το e-shop .. και δεν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση .

δυστυχώς επαρχία οι επιλογές μας είναι περιορισμένες , δεν μπορώ σε κάθε πρόβλημα να πηγαίνω στις κουριερ ...

ηράκλειο εχει πλαίσιο και ε-shop ... αυτά τα σκατά έχουμε , εκεί παίζουμε .

όσο αφορά για το πλαίσιο ... σκατά ποικιλία πλέον ... για αυτό πήραμε από e-shop .

τηλέφωνο ή sms τίποτα ... στα π..... τους .

πήγανε σπίτι για φαΐ !

παίδες , αύριο αν δεν γίνει τπτ θα πέσει κράξιμο στην σελίδα τους .

θέλω την υποστήριξη σας . Η ισχύς εν τη ενώσει , έχει αποτέλεσμα .

Ταινία ασφαλείας είναι αυτή που βρίσκεται στο σακουλάκι, άρα είχε.

ΔΕΝ ΕΙΧΕ. ΜΟΝΟ Η VGA EIXE , και αυτο .... ήταν της πλάκας (το ξεκολλούσες και το κολλούσες και δεν έπαιρνε χαμπάρι κανείς.) Έγινε επεξεργασία από manos_ir
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω το επιχείρημα ολων σχετικά με την έλλειψη αντίστοιχων καταστημάτων στην επαρχία.

Ειναι κατι που οι Αθηναίοι το ξεχνάμε.

Θα πω κάτι ,μιση αμαρτία πάνω μου ,μιση δική σας :p

Απο τις δυο αλυσίδες ,θα διάλεγα το πλαισιο ...

Παω να ρίξω πιπέρι αυτοβούλως στο στομα μου μια,και ξαναρχομαι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα πω κάτι ,μιση αμαρτία πάνω μου ,μιση δική σας :p

Απο τις δυο αλυσίδες ,θα διάλεγα το πλαισιο ...

πριν χρονια ναι. Ετσι οπως ειναι σημερα, αν καποιος επιλεξει μεταξυ αυτων των δυο το e-shop ειναι μονοδρομος, τουλαχιστο και μονο απο την αποψη οτι θα βρει 5-6 πραγματα, ενω απο πλαισιο θα παρει τιποτα turbox (αν οι επιλογες σου ηταν να φας σε μακ ή σε ενα μπεργκεραδικο που φτιαχνει αποκλειστικα δικα του μπεργκερ απο ενα μιγμα μπαμια, φραουλες και σκορδο και δεν εχει τιποτε αλλο αξιολογο τι θα επελεγες? ):haha:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν χρονια ναι. Ετσι οπως ειναι σημερα, αν καποιος επιλεξει μεταξυ αυτων των δυο το e-shop ειναι μονοδρομος, τουλαχιστο και μονο απο την αποψη οτι θα βρει 5-6 πραγματα, ενω απο πλαισιο θα παρει τιποτα turbox (αν οι επιλογες σου ηταν να φας σε μακ ή σε ενα μπεργκεραδικο που φτιαχνει αποκλειστικα δικα του μπεργκερ απο ενα μιγμα μπαμια, φραουλες και σκορδο και δεν εχει τιποτε αλλο αξιολογο τι θα επελεγες? ):haha:

Τα turbox φεύγουν σαν φρέσκα καρβέλια στο φούρνο παντως. :slap:

έπειτα από δικιά μου επικοινωνία με το service σήμερα 23/7/2014

το e-shop παρέλαβε λέει την μητρική στις 22/07/2014 ...

παρόλο που επιστράφηκε από τις 17/07 , έχει προωθηθεί στον προμηθευτή για απάντηση.

πολιτική λέει του προμηθευτή είναι μέχρι 4pin ....

δεν είχε κάτι νέο να μου πει, θα με ενημερώσει εκ νέου με μήνυμα .

όποια και να είναι η κατάληξη ... δεν βλέπω να ξαναπερνώ απ'εξω από το μαγαζί .

ΑΑΑΑ.....ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ .....

το service με ρωτούσε αν ειχε ταινία ασφαλείας ....

του λεω....οχι και όπως με βεβαίωσε ο πωλητής ΣΑΣ καμία μητρική δεν έχει (μου έφερε καποια που είχε προς παράδοση στο κατάστημα για να με πείσει .) , το ΤΜΗΜΑ SERVICE λοιπόν στο τηλέφωνο , μου είπε ότι δεν νομίζει οτι ισχύει αυτό ....

ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ 4 .... .

Αδερφέ πάρε τηλ και πες αυτόν που θα μιλήσεις να ενημερώσει τους προισταμένους του πως άμα δεν αλλαχθεί η μητρική άμεσα θα κάνεις καταγγελία INKA και συνήγορο του καταναλωτή καθώς επίσης θα κοινοποιήσεις την κακή σου εμπειρία σε οτιδήποτε social media και forums. Ανέφερε πως είσαι και παλιός πελάτης με μεγάλη λίστα παραγγελιών για σένα και για τρίτους.

Σε μένα με είχαν κάνει έκπτωση σε παραγγελία μια φορά όταν είχε καθυστερήσει να έρθει όταν είχα διαμαρτυρυθεί έντονα.

Στείλε και ένα mail στο feedback τους ώστε να το δούν περισσότερα άτομα.

Αυτό που έχω μάθει τόσα χρόνια ψωνίζοντας απο Ελλάδα είναι πως άμα δεν μιλάς και διαμαρτύρεσαι προσπαθούν να σε πιάσουν κορόιδο απευθείας, η κλασική κουτοπονηριά του Έλληνα "δεν ξέρει αυτός κάτσε να τον εκμεταλλευτώ".

Άμα είναι να ρωτήσουν τον προμηθευτή θα αργήσει η ιστορία, προσπαθούν να μην φασωθούν την προβληματική μητρική τώρα και περιμένουν απο τον μπαμπά να πει ότι το δέχεται ως DOA. Πάρε τηλέφωνο, στείλε mail και χρησιμοποιώντας τις σωστές λέξεις θα σε στείλουν καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ενα παλικάρι εδω μεσα που πηγε πισω 580 gtx 3 ετιας στο eshop και του δωσανε 780 NEW gtx σφραγισμένη!!! ....δωρο και ενα Ολιζατεμπε να του αεριζει τις μασχαλες!

Nαι, ναι sureeeeeeeeeeee!

Απο ατομα που εμφανιζονται μια φορα και ξαφανιζονται για τα επομενα 10 χρονια μπορεις να ακουσεις τα απιστευτα...

Δεν είναι ψέμα. Εμένα από eshop μου είχαν αλλάξει χωρίς πολλά πολλά 4870x2 με 5870. Γενικά ούτε και εγώ έχω σοβαρά παράπονα από eshop (μόνο μια φορά δεν είχαν απόθεμα σε προϊόν που είχανε σε προσφορά, κλασική μαρκετινίστικη απάτη) αλλά συμφωνώ ότι υπάρχουν πολύ, πολύ καλύτερα μαγαζιά, τόσο από τιμές, όσο από προσφορές όσο και από εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ψέμα. Εμένα από eshop μου είχαν αλλάξει χωρίς πολλά πολλά 4870x2 με 5870.

αυτη ειναι λογικοτατη αλλαγη, κι αυτουνου του διναν gtx670, αλλα τελικα με τα πολλα μας ειπε πως τους πηρε 780!

προσωπικα μαλλον την πιστευω την ιστορια παντως...

Link to comment
Share on other sites

αν και είναι αρκετός καιρός που έχω σταματήσει να αναφέρω ακόμα και το όνομα του συγκεκριμένου καταστήματος ο θεός να το κάνει, γιατί μου προκαλεί αναγούλα,δεν θα αναφερθώ σε δικά μου παραδείγματα γιατί θα χρειαστούν πολλές Α4 μπρος πίσω:hehe:

λοιπόν πατρίδα τι μπορείς να κάνεις ,καταρχήν ξέχασε τους τσαμπουκάδες γιατί δεν θα βγάλεις τίποτα με αυτό αντίθετος θα σου κάνουν και καμία μήνυση. του καθενός πρέπει να του μιλάς στη γλώσσα που καταλαβαίνει και όχι στην γλώσσα που καταλαβαίνεις εσύ, βέβαια αυτό θα έπρεπε να το είχες κάνει από την αρχή γιατί όσο πολυκαιρίζει ένα πρόβλημα δύσκολα λύνεται. θα πάρεις την μητρική μαζί με την απόδειξη εννοείται και θα κάνεις μια βόλτα από το εμπορικό επιμελητήριο καταλαβαίνεις τι θέλω να πω, μετά μια επώνυμη Γ.Γ.Κ, ΙΝΚΑ και πιστεύω ότι θα καταλάβουν άμεσα,τέλος!

τώρα για το αν έκανες καλά που αγόρασες από εκεί θα σου πω ότι η καρτέλα μου απαριθμεί αρκετές χιλιάδες ευροπουλα σε παραγγελίες από το 2004 όχι όλες εμένα εννοείτε αλλά μετά από διάφορα παρατράγουδα δεν ξανά αγοράζω από εκεί ούτε ανεμιστήρα για τα @@@@@ μου , πλέον όταν θέλω κάτι το πρώτο πράγμα που ψάχνω είναι η αξιοπιστία του καταστήματος άμα κάνεις ένα googling θα βρεις πολλά όμορφα σχόλια για το συγκεκριμένο.

καλή υπομονή και καλά ξετελα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.