Jump to content



e-shop ....μεντολες ...


Recommended Posts

Πήρα και εγώ τηλέφωνο να ρωτήσω για την πορεία της παραγγελίας μου και ο πωλητής το έπαιζε Αλέκος.Την μία έλεγε ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα και μετά από πολύ ζόρισμα είπε ότι είχε γίνει λάθος στην τιμή.Δεν είναι διατεθειμένοι να δωσουν τίποτα.Αλλα θα τους πάρει και θα τους σηκώσει.........

Sε διπλανο forum, εχουνε ποσταρει καποια ακυρα, ολοι οσοι δεν το παρετε, καταγγελεια στην γενικη γραμματεια καταναλωτη,ολοι, αλλιως απ' οτι φαινετε αυτοι δεν χαμπαριαζουν.

Και εγω που χρειαζομουνα καποιο τροφοδοτικο, καπου που ρωτησα (ατομο που εχει σχεση με το eshop), μου ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να το δωσουνε και ετσι δεν το παρειγγειλα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έλαβα το παρακάτω email:

Αγαπητέ/ή κύριε/ία,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λόγω μηχανογραφικού λάθους στο σύστημα μας, υπήρχε λανθασμένη τιμή στο προϊόν (PER.663593) ENERMAX EPM750AWT PLATIMAX PC POWER SUPPLY 750W, η οποία δεν ανταποκρίνεται στην πραγματική φύση του προϊόντος και ως εκ τούτου είναι αδύνατον να το παρέχουμε στην τιμή αυτή. Βάση των παραπάνω θα θέλαμε να σας προτείνουμε ως εναλλακτικές λύσεις τα έξης προϊόντα: Το προϊόν (PER.811694) COOLERMASTER G750M GM SERIES 750W MODULAR PSU - 80+ BRONZE (RS750-AMAAB1-EU) το οποίο έχει τρέχουσα τιμή στην ιστοσελίδα μας 90,90 και μπορούμε να σας το δώσουμε στην ειδική τιμή των 76,90 και το προϊόν (PER.813305) COOLERMASTER RS750-AMAAG1-EU V750SM 750W το οποίο έχει τρέχουσα τιμή στην ιστοσελίδα μας 129,90 και μπορούμε να σας το δώσουμε στην ειδική τιμή των 99.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας με e-mail ή στα τηλέφωνα 211 5000 500 - 210 81 78 700 με το τμήμα πωλήσεων, για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία χρειαστείτε.

Ευχαριστούμε θερμά, για την κατανόηση!

Με εκτίμηση,

H ομάδα του e-shop

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έλαβα το παρακάτω email:

Αγαπητέ/ή κύριε/ία,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λόγω μηχανογραφικού λάθους στο σύστημα μας, υπήρχε λανθασμένη τιμή στο προϊόν (PER.663593) ENERMAX EPM750AWT PLATIMAX PC POWER SUPPLY 750W, η οποία δεν ανταποκρίνεται στην πραγματική φύση του προϊόντος και ως εκ τούτου είναι αδύνατον να το παρέχουμε στην τιμή αυτή. Βάση των παραπάνω θα θέλαμε να σας προτείνουμε ως εναλλακτικές λύσεις τα έξης προϊόντα: Το προϊόν (PER.811694) COOLERMASTER G750M GM SERIES 750W MODULAR PSU - 80+ BRONZE (RS750-AMAAB1-EU) το οποίο έχει τρέχουσα τιμή στην ιστοσελίδα μας 90,90 και μπορούμε να σας το δώσουμε στην ειδική τιμή των 76,90 και το προϊόν (PER.813305) COOLERMASTER RS750-AMAAG1-EU V750SM 750W το οποίο έχει τρέχουσα τιμή στην ιστοσελίδα μας 129,90 και μπορούμε να σας το δώσουμε στην ειδική τιμή των 99.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας με e-mail ή στα τηλέφωνα 211 5000 500 - 210 81 78 700 με το τμήμα πωλήσεων, για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία χρειαστείτε.

Ευχαριστούμε θερμά, για την κατανόηση!

Με εκτίμηση,

H ομάδα του e-shop

Το λάθος γίνεται και αναγνωρίζεται μία φορά.

Το συγκεκριμένο μαγαζί και για το συγκεκριμένο προϊόν άλλαξε την τιμή αποδεδειγμένα 3 φορές. Πρώτα στα 46 μετά στην κανονική του τιμή μετά στα 48 και τώρα στην κανονική και out of stock.

Και επειδή έχουν ξεφύγει πάλι όλα τα eshop με τις σουπερ τιμές και προσφορές ειδικά τα σαββατοκύριακα και μετά άκυρα ή out of stock πιστεύω μία ομαδική καταγγελία στη ΓΓΚ θα ήταν το σωστότερο για να προσέχουν περισσότερο τα "λάθη" τους.

Link to comment
Share on other sites

Τι ίδιο μήνυμα με το μέλος quickaras έλαβα και εγώ. Δεν μου χρειάζεται τροφοδοτικό την παρούσα στιγμή οπότε πάει άκυρη η παραγγελία. Για μηνύσεις και τέτοια που αναφέρονται δεν νομίζω ότι θα βγει άκρη διότι θα βρουν την άκρη να το μπαλώσουν, όπως στα φυλλάδια καταστημάτων που αναγράφεται ότι οι τιμές μπορεί να αλλάξουν χωρίς προειδοποίηση. Τώρα εάν κάποιος το είχε παραγγείλει και το είχε χρεώσει σε κάρτα ίσως να μπορεί να κάνει κάτι. Όσοι το παράγγειλαν αντικαταβολή μάλλον δεν μπορούν να κάνουν τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε το άκυρο και η αντιπροσφορά και σε εμένα. Τους απάντησα όπως έγραψα και παραπάνω ότι το λάθος έγινε επανειλημμένα σε διάστημα μιας εβδομάδας και δείχνει δόλο και θα προχωρήσω σε καταγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψωνίσει πολλά από το κατάστημα και συγκεκριμένα το τελευταίο τρίμηνο μόνο, CPU i5 4670k , Case Phanteks Enthoo Pro , πολυμηχάνημα Canon MX475 ,ψύκτρες κλπ. Δεν έχω ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ κανένα παράπονο.Μάλιστα εκτός του ότι τα βρήκα σε πολύ καλές τιμές ,άμεση παράδοση (την επόμενη μέρα) με βολεύει και στο ότι δεν πληρώνω κόστος αντικαταβολής και μεταφορικών (το case και το πολυμηχάνημα είναι πολύ ογκώδη και βαριά και οι κούριερ ζητούσαν μια μικρή περιουσία)γιατί η παράδοση γίνεται απο το κατάστημα Λιβαδειάς δωρεάν (μένω Αταλάντη).

Έτσι λοιπόν σκεφτόμουν μόλις μαζέψω χρήματα, να αλλάξω το τροφοδοτικό μου,με κόστος από 140 ως 180 ευρώ max.Ψάχνoντας λοιπόν για ένα καλό και ποιοτικό PSU την Πέμπτη 2/10/14 και ώρα 7:00 το απόγευμα έπεσα πάνω σε αυτό:a>

Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomicron_zpsde22d7c8.png

Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomicron1_zps14cc778c.png

:-OΈτριβα τα μάτια μου να δώ αν είναι αλήθεια.Το πρώτο πράγμα που έκανα φυσικά ήταν να πάρω τηλέφωνο να το παραγγείλω ΑΜΕΣΩΣ, όπως και έγινε ,μετά από διαβεβαίωση του υπαλλήλου για την τιμή(46,38 ευρώ) και τον χρόνο παράδοσης (4-7 εργάσιμες).Την επόμενη μέρα το πρωί ξανακοίταξα στο site και ως δια μαγείας η τιμή είχε αλλάξει και είχε μπεί η κανονική.Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomicron2_zps02b9f0a6.png

Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomicron2_zps02b9f0a6.png

E-SHOP.GR: Μέχρι στιγμής όμως δεν έχω καμμία ενημέρωση απο το κατάστημα για την αλλαγή αυτή και υποτίθεται η παραγγελία μου τρέχει κανονικά.Τι με συμβουλεύετε να κάνω σε περίπτωση που μου κάνουν “τζιριτζάντζουλες”από το κατάστημα;

edit:Ρε θα μας τρελάνουν αυτοί.Σήμερα ξανά άλλαξε η τιμη και έγινε πάλι 46,38 ευρώ E-SHOP.GR:

ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΛΑΒΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΕΙΔΕ.

^^ Kαι φαινόταν ΤΟΣΟ off-topic το post αυτό με την "προσφορά" στα 48Ε για το Enermax ... μα τόσο off-topic... :nada:

Ευτυχώς όμως για τον black66.gr και τους υπολοίπους το εchop δικαίωσε το όνομά του !! :worship: :worship:

:hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε λαθος ουτε τίποτα, προφανως ηταν εμπορικο τρυκ για να σπρωξουν αυτα που θελουν...

Τωρα σχετικα με τις καταγγελιες αυτα ειναι κουραφεξαλα... τι καταγγελια οταν ο αλλος λεει πως εκανε λαθος;

Επισεις γενικα το εμποριο εμπεριεχει δολους και απατη οποτε το eshop στην προκειμενη δεν εκανε κατι κακο...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο. Δεν θέλω να δικαιολογήσω το eshop (ούτε το κάθε eshop) αλλά τα λάθη ανθρώπινα είναι. Φαντάζομαι ότι αν ήσασταν εσείς στη θέση της εταιρίας δε θα θέλατε να πληρώσετε τέτοια μεγάλη χασούρα για ένα λάθος. Και ειδικά αν ήσασταν στη θέση του υπαλλήλου που έκανε το λάθος και θα δεχτεί όλη την πίεση.

Link to comment
Share on other sites

είμαι από επαρχία πριν 6 μέρες έστειλα τα ηχεία μου για service επειδή είχα πρόβλημα στο control panel τους και σήμερα μου στείλαν ολοκαίνουρια ηχεία.. ακόμα μια φορα εγώ έμεινα ικανοποιμένος δεν μου έκατσε στραβή με το e-shop και πραγματικά πολύ γρήγορα έγινε το service. πολλά bravo από εμενα

προσωπικά στο κατάστημα

DSC_0012.jpg

free upload image

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.