Jump to content



e-shop ....μεντολες ...


Recommended Posts

Πάντως και εμένα ssd sandisk απο crazy sundays στα 58 ευρώ, στις 13/7/14 ήρθε στις :rip:16/7/14, τα έφτυσε:TD: στις 31/7/14, έγινε RMA :fight:στις 01/8/14 και εχθές τον είχα ξανα καινούργιο στα χέρια μου!!!

Κάνω :worship::worship:τον σταυρό μου και ευχαριστώ τον Θεό:rofl::rofl::rofl::hehe:

Link to comment
Share on other sites

e-shop.

και εγώ έπαθα μία από τα ίδια.

είχα παραγγείλει μία γραφίδα για Tablet Samsung galaxy tab 3 .8 inch 16gb 3G

και δεν δούλευε η γραφίδα, τίποτα και το κουτί όταν το παρέλαβα ήταν μισο ανοιγμένο με την ταινία ασφάλειας σαν να την είχαν ξανακολήσει ,δεν είχε ούτε μέσα οδηγίες χρήσεως χαρτιά κλπ, σκέτο η γραφίδα ήταν μέσα στο κουτί, και ήταν Samsung stylus pen.Το Επέστρεψα μετά από μισή ώρα όταν διαπίστωσα που ήταν ελαττωματικό, του το δείχνω και το δοκιμάζει ο υπάλληλος, δεν μου δίνουν πίσω τα χρήματα, και θα με ειδοποιήσουν μου λέγανε, τηλεφωνήματα και e-mails να τους λέω ότι είμαι χρόνια πελάτης τους και ποτέ δεν επέστρεψα προϊόν δικό τους και δεν έχω δημιουργήσει φασαρίες, και 25 μέρες μετά μου στέλνουν Μύνημα στο κινητό ότι να το αλλάξω με ίδιας αξίας αντικείμενο, 25 ευρώ είχε, το άλλαξα με παιδικά βιβλία ίδιας αξίας και το έκανα δώρο στην μικρή ανηψιά μου.

Link to comment
Share on other sites

e-shop.

και εγώ έπαθα μία από τα ίδια.

είχα παραγγείλει μία γραφίδα για Tablet Samsung galaxy tab 3 .8 inch 16gb 3G

και δεν δούλευε η γραφίδα, τίποτα και το κουτί όταν το παρέλαβα ήταν μισο ανοιγμένο με την ταινία ασφάλειας σαν να την είχαν ξανακολήσει ,δεν είχε ούτε μέσα οδηγίες χρήσεως χαρτιά κλπ, σκέτο η γραφίδα ήταν μέσα στο κουτί, και ήταν Samsung stylus pen.Το Επέστρεψα μετά από μισή ώρα όταν διαπίστωσα που ήταν ελαττωματικό, του το δείχνω και το δοκιμάζει ο υπάλληλος, δεν μου δίνουν πίσω τα χρήματα, και θα με ειδοποιήσουν μου λέγανε, τηλεφωνήματα και e-mails να τους λέω ότι είμαι χρόνια πελάτης τους και ποτέ δεν επέστρεψα προϊόν δικό τους και δεν έχω δημιουργήσει φασαρίες, και 25 μέρες μετά μου στέλνουν Μύνημα στο κινητό ότι να το αλλάξω με ίδιας αξίας αντικείμενο, 25 ευρώ είχε, το άλλαξα με παιδικά βιβλία ίδιας αξίας και το έκανα δώρο στην μικρή ανηψιά μου.

μπορούσες να ζητήσεις τα λεφτά πίσω, θα στα έδιναν, δεν έχει σημασία τι σε γράψανε στο μνμ.

Link to comment
Share on other sites

μπορούσες να ζητήσεις τα λεφτά πίσω, θα στα έδιναν, δεν έχει σημασία τι σε γράψανε στο μνμ.

Είχα ρωτήσει και μου έλεγαν όχι, δεν δίνανε τα χρήματα και έτσι για να γλιτώσω την φασαρία πήρα παιδικά βιβλία που έτσι κι αλλιώς θα αγόραζα. Τον ρώτησα πρίν το πάρω , αν θα δουλεύει και θα είναι συμβατό και μου είπε ο υπάλληλος ναι.

Επίσης παλιότερα είχα αγοράσει μία ψηφιακή φωτογραφική μηχανή Cannon 10 megapixel ,και έπαθε βλάβη δηλαδή δεν δούλευε ο φακός του και πήγα αφού είχα εγγύηση 2 χρόνια και στον 1 χρόνο της εγγύησης που ήταν, ήταν άλλος υπάλληλος ευγενέστατος, και μου το άλλαξε με ένα Cannon ίδιων χαρακτηριστικών και πιο καινούριο μοντέλο μέσα σε 3-4 εργάσιμες ημέρες και ακόμα λειτουργεί μία χαρά.

Απλά την επόμενη φορά με το stylus που έτυχε, θα το κάνω μπροστά στο ταμείο μέσα στο κατάστημα και θα ελέγχω.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου άλλαξαν 3 φορές το ίδιο προϊόν καθώς εμφάνιζε προβλήματα μετά από 1-2 χρόνια με καινούριο (G500) και κάθε φορά μου έδιναν καινούρια εγγύηση. Επίσης φίλος μου πήρε εκτυπωτή Dell και το άλλαξαν και αυτό άμεσα. Σφραγισμένα όλα αυτά τα προϊόντα, τσεκαρισμένα από μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

λοιπον...

μητρικη GIGABYTE GA-H61M-S2PV RETAIL εβγαλε προβλημα εντος εγγυησης.

την εστειλα πισω και δεχθηκαν να την αντικαταστησουν.

μου εστειλαν πισω την ''καινουργια'' κι εδω αρχιζει το γέλιο...

η νεα ηρθε σε αποσφραγισμενη συσκευασια και φυσικα ειναι μεταχειρισμενη και επιπλεον

δε λειτουργει κι αυτη, αφου διεπιστωσα οτι απο το socket της cpu λειπουν αρκετα pins !!!!

σε email που τους εστειλα δεν απαντησε ποτέ κανείς !

ενα review που εκανα στο site τους, φυσικα το εξαφανισαν !

αν ολο αυτο δεν αποτελει τον ορισμο της λαμογιάς, τοτε τι ?

μακρια ολοι !

:no::no::no:

Link to comment
Share on other sites

Maximus VII Hero 14 ημερων ξαφνικα πεθανε η ethernet και μετα απο λιγο αρχισε να μην αναγνωριζει συσκευες κτλ.

Παρασκευη πρωι περασα απο Μενιδι, εξηγησα ευγενικα στον πωλητη(να ειναι καλα το παλικαρι) οτι δεν γινεται να μεινω χωρις μητρικη. Την εδωσε εκεινη τη στιγμη στον τεχνικο και σε 35 λεπτα εφυγα με καινουργια μητρικη.

Δεν ειναι η πρωτη φορα που ειχα τετοια αντιμετωπιση(παλαιοτερα εγινε το ιδιο με gpu), γιαυτο και συνεχιζω να ψωνιζω απο εκει.

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

1. Δε ζουμε ολοι στην Αθηνα

2. Αν ειναι να πρεπει να ερθουμε σε φυσικη επαφη με το service,

ωστε να τους πεισουμε να κανουν το αυτονοητο, τοτε λυπαμε, αλλα

επιβεβαιωνεται ετσι το οτι λειτουργουν μπακαλιστικα και πονηρα.

3. εχουν παρει απο εμενα πανω απο 12.000€ και εξεφτελιστηκαν για 42€...

μου εστειλαν μεταχειρισμενο / χαλασμενο προϊον και αποφευγουν καθε επικοινωνια.

Link to comment
Share on other sites

ο λογος ?

για να τους παρακαλεσω να δεχθουν τη λαμογιά που εκαναν ?

δε συνηθιζω να παρακαλαω οταν εχω δικιο.

εκαναν ατιμια και εφαγαν κοκκινη καρτα

στην αγορα σημερα πρεπει να επιβιωσει ο καλυτερος

ε... ας προσεχαν

Link to comment
Share on other sites

να τα παρουμε λιγακι απο την αρχη...

εχεις δωσει περιπου 12.000€ με καποιο τροπο σε μια εταιρια, αυτο απο μονο του δειχνει οτι τη στηριζεις.

ζητας μια και μοναδικη φορα να σου αναγνωρισουν εγγυηση και σου δινουν πισω ενα μεταχειρισμενο

και χαλασμενο προϊον, κρεμαζοντας εσενα που εχεις υποσχεθει σε καποιον δωρεαν αντικατασταση μητρικης.

στελνεις email και γραφεις τα παντα αναλυτικα για να υπαρχει γραπτως μια αποδειξη των γεγονοτων

και η εταιρια σε γραφει εκει που δεν πιανει μελανι....

με το τηλεφωνο τι θα γινοταν παραπανω δλδ ?

θα μιλουσα με ενα κακοπληρωμενο παιδακι που θα μου ελεγε να στειλω email στο service....

ε .... το εκανα...

δεν πειραζει... η αγορα διψαει για χρημα..

και ειπαμε... να κλεισει οποιος δεν μπορει ή δε θελει να σταθει αξιοπρεπως !

:yes4:

Link to comment
Share on other sites

Mα δε θα κλείσει ούτε σε 1000 χρόνια η εταιρία αυτή αν ο καθένας συνεχίζει να ψωνίζει μέχρι να του την "κάτσουν". Πρέπει να ακούμε τον καθένα που γράφει την πικρή του ιστορία εδώ μέσα και να μη λέμε "α μέχρι στιγμής όλα καλά". Ε θα στη κάτσουνε ρε φίλε αργά ή γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εσείς τι λέτε, αλλά εγώ τόσα χρόνια που ψωνίζω από Καρδίτσα και Κοζάνη δεν έχω κανένα παράπονο. Θα μου πείτε «ΑΚΟΜΑ». Ε ναι, ακόμα. Δεν μπορώ προκαταβολικά να σταματήσω να ψωνίζω ΜΗΝ τυχόν κάτσει στραβή και δεν εξυπηρετηθώ σωστά. Όχι ότι το προτιμώ για τα πάντα. Απλά τις περισσότερες φορές συμφέρει από άποψη τιμής και την επόμενη μέρα έχω το προϊόν. Με το Πλαίσιο πια δεν ασχολούμαι. Κάθε φορά που μπαίνω στο site και είναι και χειρότερα. Κατά τ'άλλα για μεμονομένα προϊόντα αν το skroutz/bestprice/google βγάλει σημαντικά καλύτερες τιμές συνήθως το ρισκάρω και δεν έχω απογοητευτεί.

Σχετικά με τα RMA, μόνο μια περίπτωση μου έχει τύχει, μια τιμονιέρα Thrustmaster F430. Εκεί που έπαιζες κάπου λάσκαρε ο μηχανισμός και σου έσπαγε τα νεύρα. Μες στον εκνευρισμό μου είχα και τη φαεινή ιδέα να την ανοίξω για να δω τι παίζει, χαλώντας τα αυτοκόλλητα της εγγύησης. Ε, τίποτα. Χειρότερα την έκανα. Παρ'όλα αυτά, αν και με έκραξαν εκεί στο e-shop point που την άνοιξα, έκαναν τα στραβά μάτια και σε λίγες μέρες είχα ολοκαίνουριο προϊόν στο σπίτι μου :)

Αυτό δεν αναιρεί βέβαια όλες τις περιπτώσεις που ταλαιπωρήθηκε κοσμάκης και πάντα πρέπει να τονίζουμε τα στραβά για να βελτιώνονται τα καταστήματά μας (και όχι να κλείσουν όπως διάβασα παραπάνω). Peace :hi:

Link to comment
Share on other sites

Kiεγω εχω αγορασει διαφορα προιοντα απο το eshop, αυτη την στιγμη θελω να παρω μια τηλεοραση και ενα ειναι σιγουρο, οτι δεν θα την παρω απο αυτους, γιατι αν τυχει καμια βλαβη ειναι σιγουρο οτι θα με ταλαιπωρησουνε, γιατι σε κατεπαναληψη ερωτησεων, αν η συγκεκριμενη μαρκα (ολες οι μακες που δουλευει το καταστημα), εχουνε εγγυηση των Ελληνικων αντιπροσωπειων, αποφευγουνε να πουνε ναι, εχουνε, λενε να απευθυνθυτε σε εμας, αρα?

Και κατι αλλο που εχω παρατηρησει, ειναι οτι οποιοι μενουνε κοντα σε καποιο καταστημα και ειδικα στην Αθηνα και εχουνε καποιο προβλημα με εγγυηση, πηγαινουνε face to face και στραβα κουτσα βγαζουνε καποια ακρη.

Οσοι ειναι σε περιοχες που δεν μπορουνε να πανε απευθειας σε καποιο καταστημα να τους 'απειλησουνε', ε αυτους, (τους περισσοτερους), τους γραφουνε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.