Jump to content



e-shop ....μεντολες ...


Recommended Posts

Εγω παλι για αυτους εχω και θετικα να πω και αρνητικα

Το θετικο ειναι οτι σε καποιες περιπτωσεις που ετυχε θεμα αντικαταστασης χαλασμενων προιοντων το εκαναν ,μετα απο 1-2 εβδομαδες ομως

Σε μια περιπτωση ειχε τυχει τρελλο προβλημα καινουρια καρτα γραφικων (250 ευρω κοστισε) που μου εμφανιζε ελαφρο κυματισμο στην οθονη μετα απο ωρα ,ενω με αλλες καρτες διαφορετικης μαρκας με ιδιο chip που δοκιμασα δεν το εμφανιζε!!

Μετα απο ελεγχους στην καρτα δεν βρηκαν προβλημα .

Τους παρακαλεσα οτι λογω της φυσης του προβληματος,οτι δηλαδη ναι μεν η καρτα δεν ειχε προβλημα αλλα και το pc μου δουλευε με ενα σωρο αλλες καρτες χωρις προβλημα να την αντικαταστησουν με αλλη μαρκα αφου ηταν ουσιαστικα αχρησιμοποιητη

Δεν ηθελαν με τιποτα να το κανουν και αναγκαστηκα και την πουλησα και πηρα αλλη μαρκα (απο αλλου )

Λογω του οτι στηνω συνεχεια pc λογω δουλειας και χρειαζομαι συνεχεια hardware τους ειχα κανει χαλαρα 50 χιλιαρικα τζιρο μεχρι τωρα ,το οποιο τους το ειπα οταν τους ζητησα αν γινεται να κανουν την αλλαγη για να με εξυπηρετησουν αλλα δεν συγκινηθηκαν

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να τους αφήσεις ακόμα 50 χιλιάρικα και πες μας αν ξανασυγκινήθηκαν. :crazy:

Το εχουν αυτο δυστυχως τα interneto μαγαζια

Αν κανεις αυτο τον τζιρο σε μαγαζι της γειτονιας θα σου κανουν αερα μολις μπαινεις στο μαγαζι τους

Στο ιντερνετ σε αντιμετωπιζουν οπως αυτον που εχει αγορασει απο αυτους 1 usb stick μονο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω ψωνίσει πολλά από το κατάστημα και συγκεκριμένα το τελευταίο τρίμηνο μόνο, CPU i5 4670k , Case Phanteks Enthoo Pro , πολυμηχάνημα Canon MX475 ,ψύκτρες κλπ. Δεν έχω ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ κανένα παράπονο.Μάλιστα εκτός του ότι τα βρήκα σε πολύ καλές τιμές ,άμεση παράδοση (την επόμενη μέρα) με βολεύει και στο ότι δεν πληρώνω κόστος αντικαταβολής και μεταφορικών (το case και το πολυμηχάνημα είναι πολύ ογκώδη και βαριά και οι κούριερ ζητούσαν μια μικρή περιουσία)γιατί η παράδοση γίνεται απο το κατάστημα Λιβαδειάς δωρεάν (μένω Αταλάντη).

Έτσι λοιπόν σκεφτόμουν μόλις μαζέψω χρήματα, να αλλάξω το τροφοδοτικό μου,με κόστος από 140 ως 180 ευρώ max.Ψάχνoντας λοιπόν για ένα καλό και ποιοτικό PSU την Πέμπτη 2/10/14 και ώρα 7:00 το απόγευμα έπεσα πάνω σε αυτό:a>

Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomicron_zpsde22d7c8.png

Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomicron1_zps14cc778c.png

:-OΈτριβα τα μάτια μου να δώ αν είναι αλήθεια.Το πρώτο πράγμα που έκανα φυσικά ήταν να πάρω τηλέφωνο να το παραγγείλω ΑΜΕΣΩΣ, όπως και έγινε ,μετά από διαβεβαίωση του υπαλλήλου για την τιμή(46,38 ευρώ) και τον χρόνο παράδοσης (4-7 εργάσιμες).Την επόμενη μέρα το πρωί ξανακοίταξα στο site και ως δια μαγείας η τιμή είχε αλλάξει και είχε μπεί η κανονική.Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomicron2_zps02b9f0a6.png

Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomicron2_zps02b9f0a6.png

E-SHOP.GR: Μέχρι στιγμής όμως δεν έχω καμμία ενημέρωση απο το κατάστημα για την αλλαγή αυτή και υποτίθεται η παραγγελία μου τρέχει κανονικά.Τι με συμβουλεύετε να κάνω σε περίπτωση που μου κάνουν “τζιριτζάντζουλες”από το κατάστημα;

edit:Ρε θα μας τρελάνουν αυτοί.Σήμερα ξανά άλλαξε η τιμη και έγινε πάλι 46,38 ευρώ http://www.e-shop.gr/trofodotika-pc-psu-l?table=PER&category=%D4%D1%CF%D6%CF%C4%CF%D4%C9%CA%CF&filter-285=1

ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΛΑΒΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΕΙΔΕ.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

του ριχνουμε παραγγελεια και οτι γινει ?

edit

παραγγειλα και οτι ειναι να γινει ας γινει , το πολυ πολυ να μην το παρω :p

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

του ριχνουμε παραγγελεια και οτι γινει ?

edit

παραγγειλα και οτι ειναι να γινει ας γινει , το πολυ πολυ να μην το παρω :p

Το θέμα είναι να τα πάρουμε ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΙΜΗ :happy2::clap::jump1:

Link to comment
Share on other sites

ψωνιζω χρονια κανε παραπονο προς το παρων!!!!!:daisy:

Θα τους πάρω την Δευτέρα τηλ να ρωτήσω για την πορεία της παραγγελίας μου και εκει θα φάμε τα μουστάκια μας.:p

Link to comment
Share on other sites

Θα τους πάρω την Δευτέρα τηλ να ρωτήσω για την πορεία της παραγγελίας μου και εκει θα φάμε τα μουστάκια μας.:p

μάλλον θα πάρεις μνμ ότι έγινε λάθος στην τιμή. Ο υπάλληλος ότι βλέπει στο site σε λέει και αυτός δεν γνωρίζει κάτι παραπάνω, το βλέπω να τρως άκυρο.

Έγινε επεξεργασία από HellhammeR
Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα πάρεις μνμ ότι έγινε λάθος στην τιμή. Ο υπάλληλος ότι βλέπει στο site σε λέει και αυτός δεν γνωρίζει κάτι παραπάνο, το βλέπω να τρως άκυρο.

Λίγο κλάμα (καλός πελάτης και έτσι), λίγο φοβέρα (έχω κρατήσει screenshots και εγγραφή της τηλεφωνικής συνομιλίας) ότι θα τους κράξω παντού σε site και συνήγορο του καταναλωτή και κάτι μπορεί να γίνει.Αυτό όμως που μου κινεί την περιέργεια ήταν η διπλή αλλαγη της τιμής .Πρώτα το διόρθωσαν στη σωστή και τώρα πάλι λάθος;:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο πωλειτε (αυτη την στιγμη), προς 135 Platimax Enermax 750W Modular EPM750AWT - BestPrice.gr, και 139 euro στα γερμανικα καταστηματα.

Mηπως παιζει κατι αλλο, γιατι αυτοι συνηθως αναφερουνε αν ειναι προσφορα, με προ και μετα τιμη, που πολλες φορες ειναι και πλασματικη.:p

Μηπως εχουνε καποια προβληματικα κομματια, λεω μηπως, και βρηκανε τροπο να τα ξεφορτωθουνε.

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα κι εγω αν και δεν χρειαζομαι τροφοδοτικο

Αν ισχυει η αγγελια δεν θα το ανοιξω καν και θα το πουλησω 100 ευρω την ιδια μερα που θα το παρω:p

Φτου το εχουν 48,73 ευρω εχασα 2 ευρω γαμωτο

Στο skroutz παντως ξεκιναει απο 151 ευρω η τιμη

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα κι εγω αν και δεν χρειαζομαι τροφοδοτικο

Αν ισχυει η αγγελια δεν θα το ανοιξω καν και θα το πουλησω 100 ευρω την ιδια μερα που θα το παρω:p

Φτου το εχουν 48,73 ευρω εχασα 2 ευρω γαμωτο

Στο skroutz παντως ξεκιναει απο 151 ευρω η τιμη

Άμα σου το στείλουν το αγοράζω εγώ με 100 :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Υποβολή Παραγγελίας 04/10/14 13:13

Έλεγχος Ομαλότητας Παραγγελίας 04/10/14 13:24

Έλεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων σε εξέλιξη

εφοσον περασε το σταδιο ομαλοτητας ... XD

Link to comment
Share on other sites

Υποβολή Παραγγελίας 04/10/14 13:13

Έλεγχος Ομαλότητας Παραγγελίας 04/10/14 13:24

Έλεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων σε εξέλιξη

εφοσον περασε το σταδιο ομαλοτητας ... XD

Θα σκονταψει στο σταδιο διαθεσιμοτητας...το εξαφανισαν απο το site οποτε προβλεπω ομαδικα email λυπουμαστε αλλα το προιον δεν ειναι διαθεσιμο

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.