Jump to content


Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

πριν 13 ώρες, το μέλος konnos έγραψε:

Και να τα πουλήσεις και να πάρεις direct drive και δε συμμαζεύεται. Μετά αντίο ζωή!

Κατσε να βγει κανα παιχνιδι πρωτα γιατι αυτα που βλεπω δεν μου γεμιζουν το ματι και καπως ετσι θα γινει.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
1 hour ago, GeoF1 said:

Μεγεια. Αυτο περιμενα για να κανονισουμε με τον Σταμάτη :D

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ευχαριστω πολυ...οταν τοποθεετηθει μπορεις να παρεις το Σταματη και να ερθετε....

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, konnos said:

Θα γκαυλώσεις άσχημα, σ το λέω :)

 

Έχεις ασχοληθεί καθόλου με μετατροπή τιμονιού από π.χ. Fanatec σε Accuforce?

οχι φιλε γιατι δεν ειναι ευκολο να βρεις quick release για να κουμπωσουν...και δεν εiχa και Fanatec ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο λοιπον και το Augury και το τιμονι.....οι εντυπωσεις μου για το OSW περιγραφονται απλα με μια φραση..."...τοσο καιρο νομιζα οτι επαιζα simrace"...Αυτο το ειχα καταλαβει οταν βρεθηκα στο cockpit του @Aris Teidis , αλλα αν δεν κατσεις να ρυθμισεις να πειραματιστεις και να δεις πως λειτουργει αυτο το πραγμα δεν το καταλαβαινεις...Και φυσικα παιρνει κι αλλη βελτιωση ,απλα εγω δεν τα εχω βρει ακομα.Αγορασα και το iRacing , γιατι ολοι (Ελληνες και ξενοι) μου ελεγαν πως δεν υπαρχει OSW αν δεν εχεις iRacing....Και ειχαν και παλι δικιο....απο προχτες που το πηρα και μπηκα στη διαδικασια να παρω τα διπλωματα , δεν ανοιξα αλλο simracing....Ναι μεν το κοστος ειναι αρκετο (αναλογα βεβαια τι θελει να αγορασει ο καθενας) αλλα αυτο που σου δινει απο αισθηση και λειτουργια νομιζω πως δεν το δινει κανενας αλλος.....Θα κλεισω με το poster απο το Audi R8 LMS Version 2019 και θα τα ξαναπουμε συντομα!....Επισης οποιος ειναι απο Αθηνα και θελει μπορει να ερθει να τα δοκιμασει κι απο κοντα....

415139737_F1SimgamesAudiR8LMS2019FinalPoster.jpg.69436d06d142f20905510b826e5017a6.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά , νέος στο Sim racing και θα ήθελα την βοήθειά σας  στο θέμα της οθόνης και των περιφεριακών.

Καταρχήν έχω μία T500  πάνω σε ένα Pvc  cocpit του Αρη (υποκατασκευή) και παίζω Ασσέτο +dirt rally, τί οθόνη προτείνετε (ίντσες -pcmonitor - tvmonitor) ?

Στο θέμα των περιφερειακών έχω βρεί ένα χειρόφρενο απο Κίνα στα 60-70 ευρώ αλλα φοβάμαι τα τελωνεία γιατί πρόσφατα περίμενα κάτι ρούχα και η DHL μου πήρε και αυτά που φόραγα.

 

Έγινε επεξεργασία από paninio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, paninio said:

Καλησπέρα παιδιά , νέος στο Sim racing και θα ήθελα την βοήθειά σας  στο θέμα της οθόνης και των περιφεριακών.

Καταρχήν έχω μία T500  πάνω σε ένα Pvc  cocpit του Αρη (υποκατασκευή) και παίζω Ασσέτο +dirt rally, τί οθόνη προτείνετε (ίντσες -pcmonitor - tvmonitor) ?

Στο θέμα των περιφερειακών έχω βρεί ένα χειρόφρενο απο Κίνα στα 60-70 ευρώ αλλα φοβάμαι τα τελωνεία γιατί πρόσφατα περίμενα κάτι ρούχα και η DHL μου πήρε και αυτά που φόραγα.

 

Για αρχη.Υποψιν το VR καθε μερα κερδιζει πολλους!

https://www.isrtv.com/forums/topic/20970-ideal-screen-size-for-triple-monitors/

Για τα τελωνεια δεν μπορεις να κανεις κατι,δυστυχως...

Screenshot_2019-03-26-13-21-19.png

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος paninio έγραψε:

Δυστυχώς το vr ήταν καταπληκτική εμπειρία αλλα είχα ανακατοσούρα ολόκληρη μέρα.Έπαιξα μόνο 3 λεπτά

Νομίζω είχες πει ότι έχεις μια tv 40 ιντσών? Απλώς πρέπει να βρούμε γιατί σου κάνει lag...

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται την οθόνη, δεν είναι έχουν όλες καλή απόκριση. Προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με lag από οθόνη, σε σημείο να μην μπορώ να παίξω. Για δείξε καμιά φωτό το cockpit, ίσως να μην μπορείς να βάλεις τη 40αρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η 32 άρα δέν κάνει , έχει χάλια ανάλυση και τα ποδαράκια της είναι στις άκρες και εξέχουν δέν ξέρω άν φαίνετε στις φώτο.Με βλέπω για 27άρι μόνιτορ ,προτιμώ καλύτερη ανάλυση πάρα μιά 40άρα που θα ξεχωρίζω τα pixels

Το setup όπως βλέπετε δέν εχει ολοκληρωθεί , ο Άρης έχει κάνει καταπληκτική δουλειά (περιμένω shifter και handbrake ).

0-02-05-30cbbdd6ad529e12738ec8a345db9c7151c7c75badc403fb8f3522004139e2c9_585cec7e.jpg

0-02-05-f1f1e92e0079ed2961059483d5bd739b9a8c780d5b55d193e96b4c4a606c7795_a2bebf99.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.