Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

  • 1 month later...
πριν 9 ώρες, το μέλος TOTOSR21 έγραψε:

Άρη θα το αντέξει το pvc αυτό το θηρίο ?Αλουμινάς sim racer επέμενε πως θα έχω πρόβλημα με ότι είναι πάνω απο 12 nm

Εδώ και 2 χρόνια έχω ένα παρόμοιο θηρίο (μικρό Mige - 20 nm) πάνω στο PVC μου και δεν δείχνει ίχνος καταπόνησης!

Για αλουμίνιο όμως δεν ξέρω να σου πω, γιατί δεν έχει και καθόλου ελαστικότητα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Aris Teidis said:

Εδώ και 2 χρόνια έχω ένα παρόμοιο θηρίο (μικρό Mige - 20 nm) πάνω στο PVC μου και δεν δείχνει ίχνος καταπόνησης!

Για αλουμίνιο όμως δεν ξέρω να σου πω, γιατί δεν έχει και καθόλου ελαστικότητα.

Αυτο το zero flex,ακαμπτο,ειναι που  ολοι οι simracers ψαχνουμε στο στησιμο τιμονιου+πεταλιερας.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

Αυτο το zero flex,ακαμπτο,ειναι που  ολοι οι simracers ψαχνουμε στο στησιμο τιμονιου+πεταλιερας.

 

Τι να σου πω Δημήτρη, όλοι όσοι περάσαν από το κόκπιτ + DDwheel μου (πάνω από 10 άτομα), είπαν ότι δεν αισθάνθηκαν την μικρή ελαστικότητα που έχει. Αυτό μπορεί να οφείλεται βέβαια και στο γεγονός ότι χρησιμοποιήθηκε και το oculus μαζί, αλλά ας μιλήσουν οι ίδιοι γι' αυτό.?

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Τι να σου πω Δημήτρη, όλοι όσοι περάσαν από το κόκπιτ + DDwheel μου (πάνω από 10 άτομα), είπαν ότι δεν αισθάνθηκαν την μικρή ελαστικότητα που έχει. Αυτό μπορεί να οφείλεται βέβαια και στο γεγονός ότι χρησιμοποιήθηκε και το oculus μαζί, αλλά ας μιλήσουν οι ίδιοι γι' αυτό.?

To rig του Αρη είναι όντως άκαμπτο και όταν λέμε flex δέν σημαίνει οτι το αντιλαμβάνεσαι αλλα οτι απορροφά κάποιους κραδασμούς ωστε να μήν σπάσει ή λυγίσει .Το θέμα όμως είναι οτι ο Αρης έχει βάλει μιά μεταλλική βάση για να κρατάει το μοτέρ .

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος TOTOSR21 έγραψε:

To rig του Αρη είναι όντως άκαμπτο και όταν λέμε flex δέν σημαίνει οτι το αντιλαμβάνεσαι αλλα οτι απορροφά κάποιους κραδασμούς ωστε να μήν σπάσει ή λυγίσει .Το θέμα όμως είναι οτι ο Αρης έχει βάλει μιά μεταλλική βάση για να κρατάει το μοτέρ .

 

Ναι, μια μεταλλική γωνία είναι για να δέσω το μοτέρ με το PVC:

 

image.png.64c41491fb1c169e11ef1889e9de4c69.png

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και πειτε οτι θελω να κανω την τρελλα και να αγορασω αυτο το τιμονακι

https://shop.thrustmaster.com/en_gb/tm-competition-wheel-addon-sparco-p310-mod.html

 

Απο που θα το παρω? η εταιρια ελλαδα δεν στελνει. Μου ειπε να μιλησω με τους εδω resellers...Που μιλησα με 2-3 και δεν ηξεραν τι τους ζητουσα...

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Και πειτε οτι θελω να κανω την τρελλα και να αγορασω αυτο το τιμονακι

https://shop.thrustmaster.com/en_gb/tm-competition-wheel-addon-sparco-p310-mod.html

 

Απο που θα το παρω? η εταιρια ελλαδα δεν στελνει. Μου ειπε να μιλησω με τους εδω resellers...Που μιλησα με 2-3 και δεν ηξεραν τι τους ζητουσα...

 

 

Amazon ofc.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ μα για αυτο ειπα τρελλα.

Εσυ που ξερεις τι τιμονι εχω δλδ ?

 

Ε ελεγα να δωσω το μαμα τιμονακι και με την διαφορα να επαιρνα το p310. Αλλα γλυκοκοιταζω και μια καρεκλα ANDA SEAT. Αβυσσος

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.