Jump to content


Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Το δοκιμασα και σε assetto corsa στο pc και παρολο που ειναι πολυ ποιο smooth με τις ρυθμίσεις που εχω κανει παλι χανει την ευθυγραμμιση. Εστειλα μύνημα στην logitech και περιμένω απάντηση. Το μονο που δεν ξερω ειναι αν μπορει να φταιει το τελευταίο update που περαστηκε οταν το συνδεσα πρωτη φορα με το pc γτ πριν το κανω αυτο δεν μ εκανε τπτ περιεργο

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gray_ceed said:
  Reveal hidden contents

 

Παιδια αν μπορει ας δει καποιος την εικονα φοβαμαι πως η τιμονιερα μ εχει προβλημα και την χρησιμοποιω μολις 3 μερες . Οταν την ζορισω λιγο με drift σε xbox one στα forza horizon 4 kai forza Motorsport 7  χανει την ευθυγραμμιση και για να επανερθει πρέπει μα βγαλω το usb και να το ξαναβαλω στην κονσολα ωστε να κανει reset. Επισης το force feedback το εχω στο 50% και στα 2 παιχνιδια.Αν το εχει συναντησει καποιος ας με βοηθησει παρακαλώ. Ειναι logitech g920. Απο οσο ειδα το εχουν αρκετοί αυτο το προβλημα αλλα δεν ξερω αν θα μ το καλυψει η εγγυηση διοτι ειναι αγορασμενη απο amazon. Επισης οσο δεν ντριφταρω δεν χανει την ευθυγραμμιση της 

Screenshot_2018-12-13-20-53-59-743_com.miui.gallery.png

 

δοκιμασε να την βαλεις σε simulation mode......

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος Maximvs έγραψε:

 

δοκιμασε να την βαλεις σε simulation mode......

Στο forza motorsport 7 παιζω se simulation mode και το κανει αλλα το δοκιμασα και στο assetto corsa στο pc και μου το εκανε παλι. Το μονο που με προβληματιζει ειναι μηπως φταιει το update που εκανε την πρωτη φορα που το συνδεσα στον υπολογιστη(ηταν υποχρεωτικο) γιατι πριν φαινοταν να δουλευε κανονικα αλλα δεν την πιεσα και πολυ στο drift γιατι δεν μπορουσα καλα καλα να ισιωσω στην αρχη οχι να driftarw

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Gray_ceed έγραψε:

Στο forza motorsport 7 παιζω se simulation mode και το κανει αλλα το δοκιμασα και στο assetto corsa στο pc και μου το εκανε παλι. Το μονο που με προβληματιζει ειναι μηπως φταιει το update που εκανε την πρωτη φορα που το συνδεσα στον υπολογιστη(ηταν υποχρεωτικο) γιατι πριν φαινοταν να δουλευε κανονικα αλλα δεν την πιεσα και πολυ στο drift γιατι δεν μπορουσα καλα καλα να ισιωσω στην αρχη οχι να driftarw

Edit:Της εκανα ενα καλιμπραρισμα στο  pc οπως συστηνει και η logitech γιατι απο οσο ειδα το εχουν αρκετοί το συγκεκριμενο πρόβλημα δεν ειμαι ο μοναδικος και μετα απο 1μιση ωρα ασταματητης προσπαθειας για drift σε assetto corsa(pc) και forza Motorsport 7 (xbox one)δεν εχασε την ευθυγραμμιση της. Ελπιζω να ηταν αυτο και να μην με ταλαιπωρησει. Οτιδηποτε προκυψει θα επανελθω ακομα και αν δεν μ το ξανακανει θα το γραψω εδω.

Υ.γ. Πριν το καλιμπραρισμα εχανε την ευθυγραμμισημεσα σε 2 λεπτα προσπαθειας για drift.

Έγινε επεξεργασία από Gray_ceed
Link to comment
Share on other sites

On 11/29/2018 at 11:48 PM, evoxslay13 said:

Καλησπέρα παιδιά!
Νέος στο forum και πραγματικά έχω πάθει πλάκα με τον εξοπλισμό που έχετε στα racing ring σας αρκετοί εδώ. Να σας παρουσιάσω και εγώ την κατασκευή του δικού μας racing rig και λέω δικό μας γιατί το κατασκεύασα εγώ για να παίζω σαν μεγάλο παιδί αλλά είναι για τον αδερφό μου στον οποίο ανήκει και ο εξοπλισμός τον οποίο είχε προσαρμόσει σε ένα παλιό γραφείο της κακιάς ώρας. Δεν άξιζε (στην τιμονιερα-πεταλια -ταχυτητες) τέτοια τύχη και είπα να του φτιάξω κάτι όμορφο για να το χαίρεται και εκείνος αλλά και εγώ που και που.
Ο ''εξοπλισμός''είναι ο εξής: TH8A shifter, t3pa pro pedals, thrustmaster tx wheel και το racing rig που την ιδέα μου την έδωσε το r-pod mkii

και έτσι έφτιαξα την δική μου εκδοχή.03003d85c522119a470505f988ba831f.jpg26698a8d8467229c35d59a2940fbdac9.jpg208aa17da03c77df6a85566ffb919319.jpg6cbbe2a7f58694688f885c1a5f8b9c9b.jpg7a04613d87c0ada6f3d5c65d0485ab2c.jpg729da6557d9744649e762586d8390a8f.jpg89765fd0663501109b928ba7b4e3d489.jpg5f4f66cff63168e83c8e3ebdd0cbe39a.jpg8b041fa10d53fac851c72be0ac591f92.jpg48a657fcc9a293270c7f55fe58cca7a1.jpg759df186b519c1796baca5333f7b4b1c.jpgf5769d73e8a1d714014dd890db3ed835.jpge40a4cdf682fdd1f2c3a9db91eb46a55.jpg8ffb917b8542b22cbe755fd5abbd6d6d.jpg60c4541890e3c80e53f8ffc9e794610b.jpg5ee272d11b133786c59ca5a4651bed5b.jpg

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

νομιζω δε σταθηκαμε αρκετα εδω...

 

συγχαρητηρια καταπληκτικη δουλεια. απο τα ωραιοτερα που χω δει.  και κασετοφωνο ρε φιλε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
νομιζω δε σταθηκαμε αρκετα εδω...
 
συγχαρητηρια καταπληκτικη δουλεια. απο τα ωραιοτερα που χω δει.  και κασετοφωνο ρε φιλε.
Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι είπα να βάλω 2-3 πινελιές παραπάνω στις λεπτομέρειες ώστε να γίνει πιο όμορφο αλλά και διαφορετικό. Κουράστηκα που κουράστηκα ας κάνω το κάτι παραπάνω. Παρ'ολα αυτά δεν είναι διακοσμητική η πηγή. Είναι πλήρως λειτουργική και έχω ενσωματώσει και κρυφά ηχεία μέσα στην καμπίνα κάτω από το τιμόνι. Εχθές ήρθαν και 2 bass shaker από Amazon τα οποία θα τοποθετηθούν κάτω από το κάθισμα τις επόμενες ημέρες ώστε να βελτιώσω λίγο την αγωνιστική αισθηση.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλα δε χρειαζοταν να το αναφερεις, ημουν σιγουρος με τετοια ποιοτητα δουλειας οτι θα λειτουργουσε και θα επαιζε μουσικη η πηγη.

βαζεις και 3 τηλεορασιτσες τωρα και εισαι οκ :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι τώρα.Επειδή δεν μπορώ να φρενάρω καθόλου καλά (έχω καρέκλα με ρόδες lol) θέλω να κάνω για αρχή μια μικρή βάση.Θα βιδώσω την καρέκλα και τα πεντάλ.Το τιμόνι θα το αφήσω στο γραφείο προς το παρόν.Η κατασκευή θα γίνει μάλλον από mdf για λόγους κόστους και ευκολίας.Βλέπω όλα τα rigs έχουν τα πεντάλ υπο κλίση.Υπάρχει κάποια ιδανική γωνία;

Έγινε επεξεργασία από Spyrious
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα rig βλέπω οτι έχουν μια κλίση 15-20 μοίρες στα πετάλ. Εξαρτάται απ τη θέση σου, γενικώς θέλεις όταν πατάς τα πετάλ να κινούνται όπως ζμπρώνεις με το πόδι σου, όπως λέει και ο fatalara.

Έγινε επεξεργασία από konnos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 3/12/2018 at 11:20 ΠΜ, το μέλος Maximvs έγραψε:

Καλημερα σε ολους....παει κι αυτο λοιπον....αγορα απο Sim-Lab , μοντελο Sim-Lab GT1 EVO...οι εντυπωσεις απλα αριστες!....

Απιστευτα στοιβαρη κατασκευη , heavy duty προφιλ αλουμινιου και σε πολυ καλη τιμη.Η διαφορα με το να παρεις τα κομματια απο εδω ελαχιστη,περιπου 100 ευρω.

.....τωρα μας μενει το servo!

 

 

3.jpg.6428619438e03533444263744debcfc2.jpg

 

Ποσο ηταν τα μεταφορικα?

Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος Maximvs έγραψε:

αν θυμαμε καλα 840 ευρω ολα μαζι μαζι με το triple monitor mount , keyboard plate , mouse plate.

Εξαιρετικη τιμη.

Ειπες οτι μπορεις να τα βρεις και εδω τα parts? Πως τα ζητας?

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, fatalara said:

Εξαιρετικη τιμη.

Ειπες οτι μπορεις να τα βρεις και εδω τα parts? Πως τα ζητας?

προφιλ αλουμινιου heavy duty 40X40 και 40Χ80....παντως αν σκεφτεσαι να το παρεις...παρε το απο το SimLab...ερχονται ολα ετοιμα για τοποθετηση και δεν χρειαζεται να τρεχεις για τιποτα...και η ποιοτητα του αλουμινιου του ειναι απλα κορυφαια!!!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πριν 12 ώρες, το μέλος konnos έγραψε:

Και να τα πουλήσεις και να πάρεις direct drive και δε συμμαζεύεται. Μετά αντίο ζωή!

Χαχα, μάλλον αντίο λεφτά - την ζωή σου μόνος την κανονίζεις...?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.