Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

On 21/9/2019 at 8:30 ΜΜ, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

Δεν καταλαβα και εγω,εσυ σαν μαστορας θα καταλαβεις?

sprintsCapture.PNG

Ναι αυτό που είπα έπαθε: δεν είχε βάλει σωστά την αλληλουχία αποστατών ελατηρίων, οπότε δεν είχε "κουμπώσει" το φρένο και άνοιξε, αλλά δεν παθαίνει καμιά ζημιά, απλώς πρέπει να μαζέψεις τα εξαρτήματα και να τα βάλεις πίσω και αυτήν την φορά να προσθέσεις κάποιον αποστάτη ακόμα (έστω 5mm) για να δώσει λίγη τάση στο ελατήριο και να κουμπώσει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμη του ασυρματου τιμονιου R5 DTM 2019 στο iRacing...Οι εντυπώσεις άριστες...Δεν υπάρχει η παραμικρή καθυστέρηση στίς αλλαγές ταχυτήτων. Πραγματικά αν και με ανησυχούσε η ασύρματη επικοινωνία , δεν υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα..

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, ενδιαφέρομαι για αγορά τιμονιέρας, ποια προτείνετε? Είπα να μη ξεκινήσω καινούριο θέμα απλά με αυτή την ερώτηση καθώς βλέπω ότι εδώ συχνάζετε όσοι ασχολείστε ....σκέφτομαι να δώσω γύρω στα 300 Μαξ, και με ενδιαφέρει η t300 RS gt, η η g29... Ποια είναι καλύτερη από τις 2? 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω μια logitech g920 με shifter και θα θελα να φτιαξω μια κατασκευή μεχρι 100 ευρώ αν ειναι εφικτό με καθισμα και βαση για τιμονιέρα ωστε να μην δωσω 200 ευρω για το playseat challenge. Ξερει κανεις καποιο εύκολο τρόπο ή αν υπάρχει κατι φθηνότερο απο playseat challenge σε έτοιμο?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Gray_ceed έγραψε:

Γεια σας παιδια εχω μια logitech g920 με shifter και θα θελα να φτιαξω μια κατασκευή μεχρι 100 ευρώ αν ειναι εφικτό με καθισμα και βαση για τιμονιέρα ωστε να μην δωσω 200 ευρω για το playseat challenge. Ξερει κανεις καποιο εύκολο τρόπο ή αν υπάρχει κατι φθηνότερο απο playseat challenge σε έτοιμο?

Δέν υπάρχει τίποτα αδερφέ δυστυχώς ....Υπάρχουν μεταχειρισμένα playseat στα 150 , δώσε το παραπάνω πενηντάρικο για να μήν πολυ τρέχεις με mounting κτλπ ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παίδες και χρόνια πολλά , έχω ένα GT Omega Apex stand, καθώς δεν ήθελα να πάρω rig για διάφορους λόγους και θέλω να βρω καρέκλα που να πλησιάζει όσο γίνεται σε κάθισμα bucket για σωστή θέση οδήγησης . Έχετε τίποτα υπόψιν? Κάποια πατέντα ας πούμε κτλ, ότι καρέκλες βλέπω εχουν ροδακια που σίγουρα δε κάνει για αυτο που θέλω. Ρωτάω πριν μπω στη διαδικασία να φτιάξω υπερυψωμένη βάση για τους σιδηροδρόμους κανονικού καθίσματος.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα έλεγα ότι τα bucket καθίσματα έχουν σωστή θέση οδήγησης, τουλάχιστον όχι για sim racing. Πάρε ένα κάθισμα από παλιά λιμουζίνα με τις ράγες του και θα έχεις και φουλ ρυθμίσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitris Pappas said:

 

 

μόνο και μόνο από τη ευκολία που σηκώνει τη κατασκευή και τήν κρατά με το ένα χέρι καταλαβαίνει κανείς για τι ποιότητα κατασκευής μιλάμε...οταν το Simucube 2 Pro χωρίς το τιμονι ζυγίζει 8 κιλά και άλλα 2 πιο μεγάλα μοντέλα 11 κιλά.

 

Έγινε επεξεργασία από Maximvs
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.