Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

 

Για κοκπιτ δεν το συζητάμε καν. Γιατι εκτος από το δωματιο με βλεπω και εκτος σπιτιου. (Δεν υπαρχει και ο χωρος πλεον.)

 

Ετσι όπως το σκέφτομαι, θα μεταφερω τον εξοπλισμο σε μια γωνιτσα (κλαψ) στο σαλονι. Με τον πυργο στα αριστερα. Οθονη και σταντ όπως τα λινκς αλλα και κατι ακομα να ακουμπαω ποντικι και πληκτρολογιο.

 

 

 

Ρε Γιώργο αφού έχεις το hardware. Πάρε το Oculus οπότε πάει ο όγκος της οθόνης.

Πάρε το καρεκλάκι που έβαλες στην αρχή, αφού δεν σπας με τις ώρες.

Η επιφάνεια που θα καταλαμβανεις θα είναι η ελάχιστη δυνατή.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Σκέφτομαι για αυτα

 

https://www.gtomegaracing.com/wheel-stands/gt-omega-racing-wheel-stands/gt-omega-steering-wheel-stand

 

https://www.gtomegaracing.com/monitor-stands-range/gt-omega-single-monitor-stand-v2

 

Και μια καρεκλα. Το πληκτρολογιο που θα μπει?

 

Γιατι εχω πελαγωσει τοσο?

Ωραιο site παντως @Etern4L

 

 

Αν είναι να αγοράσεις όλα αυτά + μια καρέκλα και να τα έχεις μόνιμα στο σαλόνι (αν είναι για να τα μαζεύεις, καλώς) τότε και ποιο ακριβά θα πληρώσεις από ένα κόκπιτ και ποιο πολύ χώρο θα σου πιάνουν και φυσικά δεν θα έχεις τη σταθερότητα ενός κόκπιτ.

Κάνε μια σοβαρή κουβέντα με την σύζυγο και είμαι σίγουρος ότι θα βρείτε τη λύση (και οι άντρες έχουν δικαιώματα?).

Αν πας στις παραπάνω λύσεις, φοβάμαι ότι σε κάνα χρόνο θα ψάχνεσαι πάλι!

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

 

Πάντως δεν νομίζω να βγαίνει πιο φτηνά από την ιδιοκατασκευή μου (αλήθεια πόσο θα κοστίζει το πακέτο?).

Το καλό είναι ότι θα είναι plug & play και θα έχεις και (τεχνική) υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά επειδή είπε για το Accuforce... θέλει ρυθμίσεις στο simcommander. Είναι άδικο να το συγκρίνει έτσι, αλλά αν δε ξέρεις...

Έγινε επεξεργασία από konnos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2018 at 9:33 ΠΜ, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Πάντως δεν νομίζω να βγαίνει πιο φτηνά από την ιδιοκατασκευή μου (αλήθεια πόσο θα κοστίζει το πακέτο?).

Το καλό είναι ότι θα είναι plug & play και θα έχεις και (τεχνική) υποστήριξη.

1000 ευρω η βαση για αρχη και 180 που θες για το τιμονι 1180 ευρω.

Το ξερεις μπορεις να παρεις και τα αλλα τιμονια και να σου φτασει 1500.

Το θεμα ειναι οτι κλασσικα θα πεσει κανα 150αρι η τιμη σε κανα χρονο μολις πεσουν και οι πωλησεις δλδ και τοτε με 1000αρικο θα εχεις ολοκληρωμενη λυση, ουτε καλωδια ουτε σεταρισματα ουτε τιποτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά επειδή είπε για το Accuforce... θέλει ρυθμίσεις στο simcommander. Είναι άδικο να το συγκρίνει έτσι, αλλά αν δε ξέρεις...


Καλησπέρα!!!
Δεν εχω δοκιμάσει και δεν μπορώ να πω, πως ειναι η AccuForce V2 σε σχέση με τα OSW (@Aris Teidis πρέπει να φτιάξουμε ένα συγκριτικό χεχεχε), αλλα σε iRacing, rFactor2, R3E, Automobilista κλπ οι ρυθμίσεις ειναι παιχνιδάκι και ΠΑΝΕΥΚΟΛΕΣ, είτε μέσα από το SimComander, είτε χωρίς αυτό χρησιμοποιώντας τις global ρυθμίσεις του τιμονιού, οπως κάνω για να τρέχω το rFactor2 και το RBR world!

Προσωπικά σε Fanatec εγώ πολυ δύσκολα ξανά στο μέλλον και όχι τόσο για τις κατασκευές τους οι οποίες δεν ειναι κακές, ΑΛΛΑ για το ΑΘΛΙΟ after Sales service τους και την έλλειψη σεβασμού στο πελατη!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Accuforce, το χτύπησα πέρυσι black friday σε πραγματικά χαμηλή τιμή. 'Οχι, οι ρυθμίσεις δεν είναι δύσκολες, αλλά είναι πολλές και ως αρχάριος πας στα χαμμένα τις πρώτες φορές μέχρι να καταλάβεις τί κάνει τί. Δε διαφωνώ σε καμία περίπτωση οτι ένα OSW είναι πιο δυνατό, απλώς ξέρω πως δεν πρόκειται να χρειαστώ αυτήν τη δύναμη σε καμία περίπτωση υπό φυσιολογικές ρυθμίσεις. Η όποια διαφορά ίσως να γίνει αντιληπτή ως μια μεγαλύτερη αναλυτικότητα, λέω ίσως, που θα προσφέρει ένα πιο δυνατό μοτέρ.

 

Το αρνητικό είναι οτι έρχεται από Αμέρικα κι έχει τελωνείο και μεταφορικά. Αν δεν ήταν η σουπερ προσφορά τότε, θα είχα πάει κι εγώ για το βασικό μοντέλο OSW. Επίσης μου αρέσει πολύ το simcommander και όντως έχει τρελή παραμετροποίηση και μπορείς να στέλνεις και σήμα σε simvibe και ενισχυτές (όταν και αν ποτέ προχωρήσω σε τέτοια πράγματα...)

 

Κάθε δοκιμή είναι ευπρόσδεκτη, όποιος περνάει από Λάρισα και θέλει δοκιμούλα μου λέει :)

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος troffeo έγραψε:

 


(@Aris Teidis πρέπει να φτιάξουμε ένα συγκριτικό χεχεχε)

 

 

Όποτε θες Γιώργο!?

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όποτε θες Γιώργο![emoji106]


Πρέπει να το κανονίσουμε Άρη και να ειναι μαζί και ο Θωμάς@Maximvs [emoji3][emoji3][emoji3]

Νομίζω ότι θα βγουν πολλά καλά συμπεράσματα για όλα τα παιδιά, αλλα και για εμάς φυσικά!!!
Θα είμαι έτοιμος αρχές Οκτώβρη, όποτε θα επανέλθω χε χε χε


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος troffeo έγραψε:

 


Πρέπει να το κανονίσουμε Άρη και να ειναι μαζί και ο Θωμάς@Maximvs emoji3.pngemoji3.pngemoji3.png

Νομίζω ότι θα βγουν πολλά καλά συμπεράσματα για όλα τα παιδιά, αλλα και για εμάς φυσικά!!!
Θα είμαι έτοιμος αρχές Οκτώβρη, όποτε θα επανέλθω χε χε χε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όποτε θέλετε, κανονίζουμε! Ο Θωμάς έχει έρθει πολλές φορές, μπορεί να σου πει τις εντυπώσεις του!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος beastie έγραψε:

Να βαλουμε κανενα Booking addon στο φορουμ για κρατησεις θέσεων :D:D

 

 

Μετά απ' τον αγροτοτουρισμό, ιατροτουρισμό, σεξοτουρισμό, έρχετε και ο 

Simracingτουρισμός?

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.