Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα!Με ενημέρωσε ο Άκης για το gathering που κάνετε και ψήθηκα φυσικά να συμμετέχω.

Τα λέμε στη πίστα λοιπόν!Ο Άκης και ο Κώστας με ξέρουν,έχουμε τρέξει ξανά κάποιες φορές.Ελπίζω σε ωραίους αγώνες με αγωστική δεοντολογία και να περνάμε καλά.Καλός σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

ωραια τι παιζει τωρα με τις μερες? ποτε ειναι τελικα ο αγωνας ?

(βασικα μηπως να φτιαξω κανα forum στο freeforum? λιγοι ειμαστε δεν θα εχουμε θεμα)

Θα τρέξουμε σήμερα!

Αν είστε πολλοί που θέλετε να (ξανα)τρέξετε και την Πέμπτη, ζητήστε ευγενικά από τον Άκη να βάλει τον server σε schedule!

Για τις επόμενες φορές θα ψηφίζουμε για όλες τις μέρες, αλλά το poll θα κλείνει σε 48 ώρες.

Μια χαρά εξυπηρετεί το forum/thread εδώ, εκτός και αν σκοπεύετε να αρχίσετε να βρίζεστε...

Link to comment
Share on other sites

ωραια τι παιζει τωρα με τις μερες? ποτε ειναι τελικα ο αγωνας ?

(βασικα μηπως να φτιαξω κανα forum στο freeforum? λιγοι ειμαστε δεν θα εχουμε θεμα)

Που σαι;; Δεν ψήφισες στο poll και αγχώθηκα ότι έβαλες τα cobos και εξαφανίστηκες :p

Link to comment
Share on other sites

Sorry για μενα αλλα δυστυχως θα λειπω σημερα..(Εκτακτη τσιπουροκατασταση με θεμα συζητησης "η γυναικα και ο συγχρονος ρολος της"

Να αφησω και επιτελους κανεναν να παρει την πρωτη θεση:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Ωραίοι αγώνες και οι δυο,μπράβο σε όλους και μπράβο στα βάθρα.

Ένα μεγάλο συγνώμη να ζητήσω θέλω απο τα δυο άτομα που χτύπησα καθώς προσπαθούσα να μπω στη πίστα(mugello).Δε ξέρω ποιους χτύπησα,κοίταξα πριν μπω αλλά και στις 2 φορές τα αυτοκίνητα ήρθαν πολύ πιο γρήγορα απο την αντίδραση μου.Πρώτη φορά τόσα χρόνια προκαλώ κάτι τέτοιο και ξενέρωσα άσχημα,καμία δικαιολογία προφανώς και ξανά συγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

ενα videaki απο greek gatherings

aki απο την στιγμη που βρεθηκες πισω μου επεσε η αποδοση μου, κοινως ψαρωσα, :o και με πληρωσες με το ιδιο νομισμα(ιδια προσπεραση) :hehe: απο εκει και μετα δεν μπορεσα να ξανα βρω τον ρυθμο μου

υγ γιατι το video εχει stutt...? στο υπολογιστη μου παει νερο

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια στους συμμετεχοντες !!! Ο δευτερος αγωνας τουλαχιστον που συμμετειχα και γω είχε πολλες ωραιες μαχες!

Εχει ανοιξει ηδη το Poll για την αλλη εβδομαδα ! και θα ισχύει για 48 ωρες! οποτε παρακαλώ να φροντίσετε να δηλωσετε μέρα καθως ψήφος σημαίνει και εγγυημενη συμμετοχη για την περιπτωση που είμαστε πάνω απο 15!

Doodle: Greek Gathering [Assetto Corsa]

Τα combo της επομενης εβδομαδας θα τα ανακοινώσει ο DjKostas όποτε προετοιμαστείτε ψυχολογικα καθώς μας βλέπω κανενα super ψαγμενο mod με τρακτερακια που θα φέρουν νιτρομπουκαλα πανω :):help: Οτι και να τρέξουμε πάντως μην ξεχνάτε πως θέλει βενζινη για να τρέξει!! ετσι @djkostas ?? :daisy::daisy::daisy:

Στην περίπτωση που αναρωτιέστε γιατί επιστρέψαμε στις 2 μερες poll Πεμπτη - Παρασκευή να εξηγήσω τα εξης:

1.Αυτη ηταν η κοινη μας απόφαση στην πρώτη μας συναντηση και για καποιο λόγο ξεχαστηκε στην πορεια

2.Πρεπει να έχουμε μία σταθερη ημέρα που να βρισκόμαστε ώστε ο καθένας μας να μπορει να προγραμματιζει ανάλογα την εβδομάδα του , επισης βοηθαει να έχουμε ενα σημείο αναφορας και για παίκτες καινούριους ή και παλιους που θελουν να ξανασυμμετεχουν (εχω ήδη 3 ατομα που μου ειπαν οτι θέλουν να ξαναερθουν στις "συναντήσεις της Πεμπτης" . Η σταθερή μέρα έγινε επιλογη μεσω Πεμπτης Παρασκευης για να αποκτήσουμε μια μικρή ελαστικότητα

3. Χρειαζεται χρόνος για practice μεταξυ αγώνων , μη ξεχνάτε οτι πολλοι απο μας ασχολούνται και με αλλα παιχνίδια και όχι μόνο (βλέπε γυναικες παιδια αθλητισμος υποβρυχιο σκακι whatever κτλ κτλ ) Αν κλεισει ενα Poll Κυριακη και πουμε Race σε 2 μέρες τότε δεν θα υπάρχει χρόνος για εξάσκηση και οι νέοι παικτες θα είναι σακος του μποξ για τους παλιους. Η Πεμπτη/Παρασκευη εγγυαται πάντα εναν ελαχιστο χρόνο για practice...

Καταλαβαίνω οτι κάποιοι απο σας παίζουν μόνο racing games , αλλά πρέπει να σκεφτούμε και τον παικτη που παίζει πολλά και διαφορετικά παιχνίδια και με διαφορετικες παρεες (προγραμματισμος required και εκει)

4. Ποιος σας είπε οτι πρέπει να τρέχουμε ολοι μαζί μόνο την ημέρα του Greek Gathering??

Όταν ξεκινήσαμε αυτη την ενέργεια με τον newlyx και τον Ακη σκοπος μας δεν ηταν να μαζευόμαστε ολοι να τρέχουμε μία φορα την εβδομαδα, αλλά να γίνουμε μία παρεα και να τρέχουμε εν δυνάμει και κάθε μέρα!!!

Μπείτε στο TS που σας δώσαμε , τρέξτε αγώνες κάνετε practice μαζι! Ανταλλάξτε setup κτλ κτλ Και όποτε θελουμε λέμε ρε Akis Miyagi-San θελουμε να τρέξουμε την Κυριακη εμεις οι 5-10 Valleluga με Shelby , αναλογες επιθυμίες/ανακοινώσεις θα μπορούν να εκφράζονται/ανακοινώνονται και μεσω forum .

Αυτα το ολιγα ... Συγγνωμη για το μεγάλο ποστ , θα ηθελα να οργανωσουμε και αλλα πραγματα όπως κανενα μαθημα πως κανουμε προσπέραση? Do and Donts , πως ρυθμιζουμε το setup μας? Αλλά αυτό σημαίνει οτι θα πρέπει να χώσουμε τους pro μας!! γκουχ γκουχ :sorry:

Έγινε επεξεργασία από Orgios
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εγώ την παρέα!

Έχασα χτες τον αγώνα γιατί δεν ήξερα τον τρόπο που οργανώνεστε (μέσω του φόρουμ εδώ δηλ.) και αφού μου έδωσε τα φώτα του ο Άκης - να 'μαι ήρθα - καλώς σας βρήκα!

Λίγα λόγια για μένα για να γνωριστούμε καλύτερα:

Δεν έχω μεγάλη πείρα στους on line αγώνες εκτός του GT5 και τριών πρωταθλημάτων (ένα από αυτά το οργάνωσα εγώ στο AVclub - τα άλλα δύο στο ps4forums) που είχα πάρει μέρος εκεί συν τους αγώνες που παίρνω μέρος στο RaceDepartment στο Assetto Corsa (με τον Άκη). Εύχομαι να μεγαλώσει και εδώ η παρέα μήπως οργανωθούμε και εδώ για πρωτάθλημα.

Το μεγάλο πρόβλημά μου είναι φυσικά ο "χρόνος" που δεν φτάνει ποτέ... (μπαμπάς με δύο παιδιά στο δημοτικό) θα κάνω όμως ότι καλύτερο μπορώ. Όπως δήλωσα ήδη και στο poll με βολεύει η Πέμπτη (επίσης η Τρίτη το βράδυ και η Κυριακή το πρωί - αυτά πληροφοριακά για τους διοργανωτές αν θελήσουν αργότερα να αλλάξουν το πρόγραμμα) χωρίς να σημαίνει αυτό ότι δεν θα προσπαθήσω να έρθω και τις Παρασκευές όταν αυτές θα επιλεγούν για συνάντηση.

Να δηλώσω ότι δεν είμαι καθόλου καλός στο set-up των αυτοκινήτων και θα χρειάζομαι την βοήθειά σας αλλά (αν και άσχετο με το νήμα εδώ) μπορώ να βοηθήσω εγώ (κυρίως τους Αθηναίους) όσους ψάχνονται να κατασκευάσουν ένα κόκπιτ για να απογειώσουν την εμπειρία τους στο "άθλημά" μας, μιας και κατέχω καλά το θέμα (όποιος θέλει ας επισκεφτεί το νήμα που έχω ανοίξει στο στο AVclub).

Άντε καλούς αγώνες και προπαντός καλή διασκέδαση!:D

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος πως ο Κυριάκος πείραξε κάτι στο αμάξι μου, δεν εξηγείται αλλιώς, είχα βάλει για +1 γύρο!

Μπορούμε να κανονίσουμε ένα session και αυτή την Πέμπτη-Παρασκευή, αν θέλετε, να μιλήσουμε για setup και τα συναφή. Αλλά μην περιμένετε θαύματα! :whistling

Πάνω στο θέμα, ρίξτε μια ματιά και στο REVS Forum. Αν κατέχετε την αγγλικήν, διοργανώνουν κύκλους μαθημάτων, με αρκετά χρήσιμα και ενδιαφέροντα tips.

Μόλις τελείωσε ένας κύκλος και ο επόμενος θα ξεκινήσει σε 2 εβδομάδες περίπου.

Όλοι εκεί μέσα είναι πολύ φιλικοί και υπάρχουν οδηγοί όλων των επιπέδων.

Welcome Άρη, το simrig σου όλα τα λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

Combos για τον επόμενο αγώνα! (2/10/14)

1ος αγώνας

KTM X-Bow R - Lotus 2 Eleven @Blackwood

Booking: 21.45

Qualifying: 22.00

Race: 22.20 (15 γύροι)

2ος αγώνας

Ferrari 312T @Imola

Βooking: 22.45

Qualifying: 23.00

Race: 23.20 (12 γύροι)

Έγινε επεξεργασία από djkostas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.