Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

12 hours ago, sstav said:

καλημέρες σε όλους....θέλω να πλύνω το αυτοκίνητο....

@PetrosD μήπως σκοπεύεις να πλύνεις δικό σου ; αν ναι να αφήσω το δικό μου για την άλλη εβδομάδα...

η πρόγνωση λέει για συνεφειές και ασθενείς βροχές...

 

Μπα, όχι. Η πρόγνωση του καιρού λέει ότι μέχρι και την επόμενη εβδομάδα θα έχει βροχές. Στην Γερμανία που ήμουν, όταν έβρεχε τα αυτοκίνητα καθάριζαν γιατί το νερό της βροχής ήταν πεντακάθαρο. Εδώ είναι μέσα στη λάσπη...

 

11 hours ago, astrolabos said:

Με τις τιμές που έχουν οι LED οθόνες, είσαι απλά αδικαιολόγητος που είσαι ακόμα με CRT. Προφανώς τη βρίσκεις με αυτή και δε γουστάρεις αλλαγές, δε δικαιολογείται αλλιώς.

 

Μεγάλη κουβέντα που συνοψίζεται στο ότι στις φτηνές οθόνες που λες, (τουλάχιστον μέχρι πριν 3 χρόνια που είχα ασχοληθεί λίγο) άλλαζε η φωτεινότητα και το χρώμα της εικόνας όταν την κοίταζα από διαφορετική γωνία στον κατακόρυφο άξονα, πράγμα απαράδεκτο. Τα καλά πάνελς, κοστίζουν κάνα 600άρι και πάνω και δε μπορώ έτσι απλά να τα δώσω.

Link to comment
Share on other sites

ακόμη τα laser και οι led προβολείς (που αξίζουν) κοστίζουν μπόλικα,

ενώ οι λυχνίες είναι οικονομικότερες (για συνεχόμενη χρήση :p ) σε σχέση τη κοινή λάμπα μετάλλου.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος PetrosD έγραψε:

άλλαζε η φωτεινότητα και το χρώμα της εικόνας όταν την κοίταζα από διαφορετική γωνία στον κατακόρυφο άξονα

Μπορούσες να το περιορίσεις κατά 15 περίπου λέξεις, και να γράψεις "γωνία θέασης". 

Στα σύγχρονα IPS μία χαρά και στις φτηνές (~100€) , δεν έχεις τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω 32αρα οθόνη για τον υπολογιστή, 4Κ με καλές γωνίες θέασης και χαμηλό lag για fps παιχνίδια. Τι προτείνετε?

 

  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.